A Spanyol Bajnokság 20. fordulóját rendezik meg a hétvégén. A forduló rögtön két érdekességgel is  szolgált ugyanis a Barcelona sz utolsó pillanatban mentett pontot a Betis vendégeként valamint az Atletico Madrid csak 0:0 játszott. A záró mérkőzésen a listavezető Real Madrid fogadja haza pályán a Real Sociedead gárdáját. a Hazaiak eddigi 18 mérkőzésükből 13-at nyertek meg 4 döntetlen és 1 vereség mellett. Legutóbbi 5 mérkőzésükből 3 at nyertek meg 1 döntetlen és 1 vereség mellett. Hazai környezetben 10 mérkőzésből 8-at nyertek 2 döntetlent játszottak. Legutóbbi 5 hazai bajnokijukat megnyerték. A sérültek listáján Bale;Carvajal,Modric és Pepe szerepel s Marcelo és James játéka is erősen kérdéses. A vendég együttes jelenleg a tabella 5. helyén áll, eddigi 19 mérkőzésükből 11 et nyertek meg 2 döntetlen és 6 vereség mellett. Legutóbbi 5 mérkőzésükön 4 győzelmet arattak 1 vereség mellett. Idegenben eleddig 9 mérkőzést játszottak melyek közül 5-öt nyertek meg s 4 vereséget szenvedtek el. Legutóbbi 5 idegenbeli bajnokijukon 4 győzelem mellett 1 szer kaptak ki. A sérültjeik: Berchiche;Concha;Gonzalez és Martinez, ezen kívül Zaldua játéka kérdéses. A mérkőzés esélyese a hazai gárda.

Real Madrid: Navas;Nacho;Ramos;Varane;Danilo;Kovacic;Casemiro;Kroos;Ronaldo;Benzema;Lucas

Real Sociedad: Ruli;Zaluda;Navas;Martinez;Rodrigues;Canales;Illaramendi;Zurutuza;Juami;Jose;Oyarzabal

A mérkőzést a Real Madrid kezdte. 3.perc: egy jobb oldali akció végén Ronaldo gurított a kapu mellé. 4.perc: egy villámgyors vendég kontra végén a hazai védelem szabadított fel. 5.perc: a vendég nem adják fel az offenzívát s Zurutuza passzát követően ismét a hazaiak védelmének kellett kivágni a labdát. 13.perc: Lucas tört be a 16-oson belülre a jobb oldalon majd tálalt Benzema elé aki elől kivágták a labdát. 15.perc: vendég szabadrúgás melyet követően helyzet nem alakult ki. 17.perc: újabb vendég szabadrúgás következett melyet követően a Real Madrid következhetett kirúgással. 19.perc. gyors hazai kontra melyet a vendég védelem szűrt meg végül. 25.perc: hazai szabadrúgás melyből helyzet nem alakult ki. 38.perc: Ronaldo nagyszerű kiugratását követően Kivacic elé került a labda aki higgadtan lőtt a kapuba 1:0! 39.perc: Kroos sárgult be. Ez volt idei 5. sárga lapja így kénytelen lesz kihagyni a következő összecsapást. 40.perc. vendég szabadrúgás melyet követően Benzema mentett saját 16-osán belül. 42.perc: Nacho lövését blokkolta a vendég védelem, a kipattanóból indult a vendég kontra melynek végén Navas védett nagyot. 43.perc: hazai kontra melynek végén Ronaldo lőtt a kapu mellé centikkel. 45.perc. Juhanmi lőtt 8 méterről a kapu mellé, nagy helyzet maradt ki. Ezzel ért véget az első félidő.

A második félidőt a Real Sociedad kezdte. 49.perc: Ronaldo tört kapura de a védelem végül megakadályozta a gólszerzésben. 50.perc: Rodrigues vette át szépen a labdát majd kapura lőtt ám a hazai védelem bravúrosan mentett, az ezt követő szögletből a hazaiak kontráztak melynek végén Ronaldo lőtt a kapuba 2:0! Eldőlni látszik a találkozó. 55.perc: Ronaldo kezdett el szólózni de végül meg tudták állítani. 57.perc: Vela lépett a pályára Orazabal helyére illetve Jose helyére Prieto érkezett a vendégeknél. 60.perc: vendég szöglet melyet követően helyzet nem alakult ki. 66.perc: Benzema helyére Morata állt be. 68.perc: Ronaldo ívelte középre a labdát de a védők fel tudtak szabadítani. 71.perc. Rodriguez sárgult be, az ezt követő szabadrúgásból Ronaldo lőtt a ívelte középre Morata fejéra aki a kapuba is fejelt de mint kiderült lesről így maradt a 2:0! 73.perc: Ruli adta el a labdát de végül találat nem született. 74.perc: Martinez sárgult be s ez a második sárga lapja volt így mehetett zuhanyozni piros lappal. 75.perc: Kroos szabadrúgásából helyzet nem alakult ki. 78.perc: Isco állt be Kovacic helyére a hazaiaknál illetve Caneles helyére Granero állt be a vendégeknél. 82.perc: vendég szabadrúgás melyet követően Navas húzta le a labdát, s indította Lucast aki végig futott a jobb oldalon majd adott középre ahol Morata érkezett s fejelt a kapuba 3:0! A mérkőzés végleg eldőlt. 84.perc: Assensio állt be Lucas helyére. 90.perc: Ronaldo lőtt a kapuba lesről, maradt az eredmény. A hosszabbítás 2 perc,

Az első játékrészben az együttesek kissé álmosan kezdtek, helyzet is csak elvétve akadt. A vendégek birtokolták többet a labdát s tulajdon képen jobban is játszottak. A hazaiak a félidő második felében pörögtek fel melynek egy találat formájában meg is lett az eredménye. A vendégek ezt követően sem adták fel ám kiegyenlíteniük nem sikerült. A második játékrészben a hazai együttes a vendégek fölé keveredett mind játékban mind labdabirtoklásban sőt a passzok minőségében is. Ronaldo gólja szinte Martinez kiállítása végleg eldöntötte a mérkőzést. A harmadik hazai találat már csak hab volt a tortán. A Real Madrid megérdemelten nyert s ezzel növelte előnyét közvetlen riválisai előtt.