A 2018-as VB helyszíne Oroszország s így a 2017-es Konföderációs Kupa helyszíne is. E torna gyakorlatilag a Világbajnokság főpróbája melyet minden VB előtt rendeznek a VB rendező országban. Idén csakúgy mint korábban 8 együttes méri össze erejét, akik a kontinensek bajnokai illetve a házigazda. Két 4 csapatos csoportot alakítottak ki, az A csoportban Oroszország, Portugália, Mexikó és Új-Zéland válogatottja szerepel. A házigazdán kívül Új-Zéland Óceánia bajnokaként szerepel míg Portugália a tavalyi EB győzteseként illetve Mexikó mint aranykupa győztes. A B csoportban Németország mint világbajnok Chile mint Dél-Amerika bajnoka illetve Kamerun mint Afrika Kupa győztes és Ausztrália mint Ázsia bajnoka szerepel. A torna nyitó mérkőzését Oroszország játssza Új-Zéland ellen. A mérkőzés esélyese a hazai együttes. Érdekes mérkőzés előtt állunk.

Oroszország: Akinfeev;Zhirkov;KJudryashov;Vasin;Dzhikiya;Samedov;Erokhin;Gulshakov;Golovin;Poloz;Smolov

Új-Zéland: Marinovic;Colvey;Smith;Durante;Boxall;Wynne;Thomas;McGlinchey;Barbarouses;Rojas;Wood

A mérkőzést Új-Zéland kezdte. 4.perc: Golovin lőtt kapura ám labdáját Marinovic védte, az ezt követő két szögletből helyzet nem alakult ki. 5.perc: Dzhikiya elől tisztáztak a vendégek s így újabb hazai szögletek következtek helyzetek nélkül. 8.perc: Dzhikiya fejelt 5 méterről a kapu mellé. 16.perc: Akinfeev védett Smith fejesét követően. 19.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. 23.perc: Wood fejelt ezúttal a hazai kapu mellé, nagy helyzet maradt ki. 26.perc: Dzhikiya kapott kitűnő passzot majd lőtt kapura de Marinovic hárítani tudott, az ezt követő szögletből helyzet nem alakult ki. 31.perc: Smolov talált a kapuba lesről így maradta 0:0! Az esetet követően azonban Boxall a saját kapujába lőtt 1:0! 35.perc: hazai szöglet de helyzet nem alakult ki belőle. Több helyzet már nem alakult ki a félidőben.

A második félidőt Oroszország kezdte. 49.perc: Poloz érkezett jól a 16-oson belül majd fejelt kapura de a kapus hárítani tudott. 50.perc: hazai szöglet melyből helyzet nem alakult ki. 53.perc: Poloz kapott kitűnő labdát majd lőtt kapura de Marinov ezúttal is hárítani tudott, az ezt követő sarokrúgásból helyzet nem alakult ki. 61.perc: Tuilmola érkezett Barbarouses helyére. 63.perc: Samedov lőtt szabadrúgásból a kapu mellé. 64.perc: Poloz helyére Bukharov állt be. 69.perc: Smolov érkezett jól egy kipattanóra s lőtt a kapuba 2:0! A mérkőzés eldőlt! 71.perc: Smeltz érkezett Rojas helyére. 77.perc: Erokhin helyére Tarasov állt be. 78.perc: Thomas lőtt kapura ám Akinfeev hárítani tudott, az ezt követő szögletből gólveszély nem alakult ki. 83.perc: Patterson állt be Colvey lépett pályára. 86.perc: két hazai szöglet következett helyzet nélkül. 89.perc: Smolov lövését fogta Marinovic, az ezt követő szögletből helyzet nem alakult ki. A hosszabbítás 3 perc, 92,perc hazai szöglet következett helyzet nélkül, majd a 93.percben újabb hazai szöglet alakult ki melyet követően Bukharov lövését Marinovic védett. Ezzel ért véget a mérkőzés.

Az első játékrészben a hazai együttes erőfölénye domborodott ki mind a helyzetek minőségében mind a számukban. Igaz „csak” öngóllal tudtak vezetést szerezni ám azt teljesen megérdemelték. A második játékrészben a hazaiak magabiztosan játszottak s meg is szerezték a győzelemhez szükséges második találatot. A vendégek nem dolgoztak ki sok helyzetet így igazságos eredmény született.