A Premier League 25. fordulóját rendezik meg a hét végé. A forduló rangadóját a hullámvölgyben levő Liverpool és a Hullámhegyen csücsülő Tottenham vívja az Anfield Road-on. a hazaiak jelenleg a tabella 5. helyén állnak mindössze 1 ponttal megelőzve ősi riválisukat a Manchester United-et valamint 4 pontra leszakadva mai ellenfelüktől. a vörösök eddigi 24 mérkőzésükből 13-at nyertek meg 7 döntetlen és 4 vereség mellett. Legutóbbi 5 bajnokijukon 2 vereség mellett 3 döntetlent értek el. Hazai környezetben 11 mérkőzést játszottak ebből 7-et nyertek meg 3 döntetlen és mindössze 1 vereség mellett. Legutolsó 5 hazai bajnokijukon 2 győzelem mellett 2 döntetlent harcoltak ki 1 vereség mellett. A sérültek listáján Ejaria;Grujic és Ings szerepel míg Klavan és Lovren szereplése erősen kérdéses. A vendég Tottenham a tabella 2. helyén áll 9 ponttal lemaradva a listavezető Chelsea-től és 1 ponttal megelőzve a 3. Manchester City együttesét. Eddigi 24 meccsükből 14-et nyertek meg 8 döntetlen és mindössze 2 vereség mellett. Legutóbbi 5 mérkőzésükön 3  győzelem mellett 2 döntetlent értek el. Idegeneben 12 mérkőzésből 4-et nyertek meg 6 döntetlen és 2 vereség mellett. Legutóbbi 5 idegenbeli meccsükön 2 győzelem mellett 2 döntetlent és 1 vereséget értek el. A sérültek listáján Lamela;N’Koudou; Rose és Vertonghen szerepel, illetve Trippier játéka kérdéses. A két együttes őszi összecsapása döntetlenre végződött, a mai összecsapás esélyese a hazai együttes. Jó mérkőzés előtt állunk.

Liverpool: Mignolet;Milner;Leiva;Matip;Clyne,Lallana;Henderson;Wijnaldum;Mane;Firmino;Coutinho

Tottenham Hotspur: Lloris;Walker;Dier;Alderweireldt;Davies;Wanyama;Dembele;Eriksen;Alli;Son;Kane

A mérkőzést a Liverpool kezdte. 2.perc: vendég szöglet melyet követően Mignolet húzta le a játékszert. 4.perc: Dier húzta ki Mane elől a labdát az 5-ös vonalánál. 6.perc: hatalmas nyomás alá került a vendég védelem jelzi ezt a hazaik első szöglete melyből egy újabb következett, helyzet ebből sem alakult ki. 10.perc: újabb hazai sarokrúgás melyből gólveszély nem alakult ki. 11.perc: Eriksen lőtt a kapu fölé. 13.perc: hatalmas kavarodás alakult ki Lloris kapuja előtt ám végül a vendég védelem fel tudott szabadítani. 16.perc: Mane kapott kitűnő kiugratást melyet követően Lloris fölött lőtt a hálóba 1:0, megérdemelt hazai vezetés. 18.perc: egy elképesztő offenzíva végén hárman is gólt szerezhettek volna ám Mane volt ismét a szerencsés aki 6 méterről bombázott a kapuba 2:0! 22.perc: Mane kapott ismét kitűnő kiugratást melyet követően centikkel lőtt Lloris miatt a kapu mellé, az ezt követő szögletből Mane lőtt szép mozdulattal kapura de Lloris ezúttal is védeni tudott. 24.perc: hazai szöglet melyből helyzet nem alakult ki. 26.perc: Son maradt egyedül a 16-oson belül ám ziccerét Mignolet lábába lőtte, az ezt követő támadásból Kane fejelt kapura de a védelem szögletre mentett. A sarokrúgásból helyzet nem alakult ki. 29.perc: ismét Mane-t ugratták ki nagyszerűen ám Alderweireldt becsúszó lábai megmentették a vendégeket az újabb góltól. 32.perc: ezúttal Coutinho ugrott kis lőtt Lloris kezébe. 34.perc: vendég szabadrúgás melyet követően Eriksen lőtt a kapu fölé centikkel. 37.perc: szép hazai akciót követően Mane lövését védte Lloris. 42.perc: hazai szöglet melyet követően Leiva fejelt a kapu fölé. 45.perc: hazai szöglet következett melyet követően helyzet nem alakult ki. A hosszabbítás 1 perc melyben még egy hazai szöglet kialakult de helyzet már nem alakult ki. Ezzel ért véget az első félidő.

A második félidőt a Tottenham Hotspur kezdte. 48.perc: hazai szabadrúgás melyet követően hazai sarokrúgás következett melyből helyzet nem alakult ki. 49.perc: újabb hazai szabadrúgás de helyzet ebből sem alakult ki. 53.perc: Henderson sárgult be. 56.perc: vendég szabadrúgás melyből helyzet nem alakult ki. 63.perc: vendég sarokrúgás melyet Mignolet húzott le. 67.perc. Kane sárgult be. 68.perc: Eriksen helyére Winks érkezett a vendégeknél. 68.perc: Milner sárgult be, az ezt követő szabadrúgásból Mignolet húzta le a labdát. 71.perc: Winks sárgult be, az ezt követő szabadrúgásból Firmino fejelt Lloris ölébe. 74.perc: Coutinho lőtt centikkel a kapu mellé. 77.perc: Dembelé helyére Sissoko érkezett illetve Coutinho helyére Can. 78.perc: Dier is besárgult, az ezt követő sarokrúgásból helyzet nem alakult ki. 82.perc: Leiva helyére Klavan érkezett a hazaiaknál illetve Son helyére Janssen a vendégeknél. 83.perc: Alderwireld sárgult be, az ezt követő szabadrúgásból helyzet nem alakult ki. A hosszabbítás 4 perc, 92.perc: Mane helyére Alexandre Arnold állt be a hazaiaknál. Ezzel ért véget az összecsapás.

Az első játékrészben a hazaiak elképesztően agilisen támadták a vendég védelmet s gyakorlatilag minden hibáját helyzettel vagy góllal büntették. Mane és Coutinho nagyon elemében volt előbbi 2 találattal is jelezte ezt. A vendégek Son révén szépíthettek volna ám ez végül nem jött össze. A második játékrészben a hazaiak ugyan kisebb vehemenciával nyomtak de végig a kezükben tartották a mérkőzést sőt sok ziccert is kialakítottak. A vendégek igyekeztek nagyobb nyomást helyezni a hazai kapura s helyzeteket kialakítani. A Tottenham találatig nem jutott így maradt a 2:0-ás végeredmény. A Liverpool megérdemelten nyert.