A Premier League 38. fordulójának csúcsrangadóját rendezik meg a hétvégén. Az utolsó PL fordulóban az együttesek egyszerre lépnek pályára. A mai mérkőzések egy része már tét nélkül zajlik, nem úgy a Tottenham Leicesteri vendégjátéka. A hazai együttes győzelme esetén kvalifikálja magát a Bajnokok Ligája főtáblára. Vereség esetén minden bizonnyal csupán az Európa Ligában indulhat. A Totthanem részéről úgy fest Harry Kane utolsó tétmérkőzése következhet a Tottanhem együttesében. A Liverpool illetve a Chelsea esetleges győzelme esetén a Leicester hiába győz kiesik a legjobb 4-ből. Kitűnő mérkőzés előtt állunk.

Leicester City: Schmeichel;Thomas;Soyuncu;Fofana;Castagne;Albrighton;Ndidi;Tielemans;Maddison;Vardy;Icheanacho

Tottenham Hotpur: Lloris;Doherty;Sanchez;Alderweireld;Regulion;Winks;Hojbjerg;Bergwijn;Alli;Son;Kane

A mérkőzést a Tottenham kezdte. 3.perc: Son lövését blokkolta a hazai védelem. 8.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 12.perc: Tielemans szögletéből nem alakult ki helyzet. 17.perc: Vardyt vágták fel a 16-oosn belül így büntetőt rúghatott a csatás s nem is tévesztett 1:0! 21.perc: Fofana sérült meg helyére Mendy érkezett. 25.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. 29.perc: Icheanacho lőtt a kapu mellé. 38.perc: vendég szöglet ám gólveszély nem alakult ki. 41.perc: vendég szöglet melyet követően Kane fejelt a hálóba 1:1! Ezzel ért véget az első félidő.

A második játékrészt a Leicester kezdte. 49.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 50.perc: ismét hazai szöglet helyzet nélkül. 52.perc: a VAR büntetőt ítélt a hazaiak javára melyet Vardy be is lőtt 2:2! A Chelsea vereségre áll így jelenleg BL főtáblás a Leicester City. 55.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. 58.perc: Bergwijn sárgult be. 59.perc:Icheanacho hagyott ki helyzete illetve Lloris védett. 62.perc: Maddison állt be Pereira helyére. 65.perc: hazai szögletek helyzet nélkül. 68.perc: Bergwijn helyére Bale állt be illetve Alli helyére Mason. 75.perc: két vendég szöglet melyeket követően Schmeichel ütötte saját kapujába a labdát 2:2! 78.perc: Son helyzetét védte Schmeichel. 80.perc: Perez állt be Albrighton helyére. 83.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. 83.perc: Winks sárgult be. 87.perc: Bale lőtte Kane labdáját a hálóba 2:3! 88.perc: két hazai szöglet helyzet nélkül. 93.perc: Son helyére Rodon állt be. 96.perc: Bale egy kontra végén lőtt a kapufára majd a kipattanó labdát a kapuba lőtte 2:4! Ezzel eldőlt a Leicester City idén is lemaradt a Bajnokok Ligája főtábláról.

Az első félidőben mindkét együttes agilisan kezdett. Több helyzet is kialakult, ezeket 2 büntető gyanús eset is követte melyek közül az egyiket befújták. Vardy büntetője után a vendégek kaptak erőre s próbálkozásaik végül góllá érettek. A második játékrészben elképesztő mennyiségű helyzet illetve találat született. A vendégek jól használták ki helyzeteiket a hazaiak kárára. Összességében a Tottenham megérdemelten győzött.