A Premier League 2019/2020-as szezonjának záró fordulója következik. A mérkőzéseket 17:00-kor kezdik meg minden pályán. Több érdekes találkozót is rendeznek ma. A Bajnokok Ligája indulást jelentő pozíciók közül 2 még nem kelt el. A 3. helyen jelenleg a Manchester United tartózkodik mindössze gólkülönbséggel megelőzve a 4. Chelsea együttesét illetve mai ellenfelét 1 ponttal előzi meg. A Leicester City hazai pályán akár már 1:0-ás győzelemmel is kivívhatja helyét sőt akár a 3. pozícióban is végezhet. A Chelsea hazai pályán a Wolwerhampton Wanderers együttesét fogadja győzelmével minden bizonnyal BL-t érő helyen végezhet. A Manchester United szenzációs tavaszt tudhat magáénak s ha ma nem kap ki biztosan ott lesz a Bajnokok lIgájában. E mérkőzés mindkét csapat számára élet halál harc. A vörös ördögök ha győznek biztos 3. helyezettek lesznek míg döntetlen esetén a Chelsea meccs eredménye függvényében 3. vagy 4. helyen végeznek. A vereség esetén minden bizonnyal az 5. helyen fognak végezni. Igazi vérremenő csata várható.

Leicester City: Schmeichel;Evans;Morgan;Justin;Albrighton;Choudchury;Ndidi;Tielemans;Thomas;Vardy;Iheanacho

Manchester United: De Gea;Wan-Bissaka;Lindelöf;Maguire;Williams;Matic;Pogba;Greenwood;Fernandes;Rashford;Martial

A mérkőzést a Leicester kezdte. 5.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. 8.perc: Iheanacho esett el gyanús körülmények között. 9.perc: Maguire sárgult be. 14.perc: Ndidi lőtt a kapu fölé. 16.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. 33.perc: Fernandes lőtt les gólt. 34.perc: Tielemans lőtt a kapu mellé. 42.perc: Rashford hibázott ziccerben. 46.perc: Martial lövése kerülte el a hálót. 47.perc: Rashford lövését Schmeichel védte bravúrral.  Ezzel ért véget a félidő.

A második félidőt a Manchester United kezdte. 48.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 58.perc: Iheanacho helyére Perez érkezett. 60.perc: egy gyönyörű hazai akció végén Vardy fejese a kereszt lécről pattant ki. 62.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 68.perc: Martial jól ugrott ki a 16-oson belül de Evans elgázolta. A védő sárga lapot kapott míg a vendégek büntetőt, melyet Fernandes lőtt a hálóba 0:1! 73.perc: Tielemans helyére Barnes, Choudchury helyére Praet, Albrighton helyére Gray állt be. 75.perc: Barnes lövését De Gea védte bravúrral. 77.perc: Greenwood helyére Lingard állt be. 83.perc: Gray lőtt a kapu mellé. 83.perc: MAtic sárgult be. 85.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 86.perc: Fernandes helyére McTominay állt be illetve Thomas helyére Hirst állt be. 90.perc: Pogba majd Williams is besárgultak. 94.perc: Evans kap azonnali pirosat brutális szabálytalanságáért. 97.perc: Rashford helyére Fosu-Mensah állt be majd Martial helyére Ighalo. 98.perc: Schmeichel rontott egy cselt melyet követően Lingard csapott le a labdára s lőtte be a kapuba 0:2! Ezzel ért véget a mérkőzés s egyben a bajnokság is 2019/2020-at illetően.

Az első játékrészben inkább a vendégek domináltak. Igaz helyzetek mindkét oldalon kimaradtak de Schmeichel -nek több bravúrt is be kellett mutasson. A második játékrészben a hazaiak sokat próbálkoztak ám a kereszt lécnél közelebb nem jutottak a kapuhoz. A vendégek kihasználták két helyzetüket s ezel a bajnokság 3. helyén végeztek míg a hazaiak az 5 helyen.