A keddi játéknap másik rangadóján a Chlsea hazai pályán fogadja az Ajax együttesét. Minkét együttes látványos focijáról híres ebben az idényben igaza az angolok szenvedősen kezdték az évet. A H csoport jelenleg meglehetősen szoros hiszen a Valencia sem szakadt le a mai szereplőkről így akár a 6. csoportkörig 3-as holtverseny is kialakulhat. Az Ajax vezeti a csoportot 2 győzelem és 1 vereséget követően. A vereséget az előző fordulóban a Chelsea játékosai mérték a holland gárdára. A Chelsea jelenleg a csoport második szintén két győzelemmel és egy vereséggel őket hazai pályán a Valencia verte meg nagy meglepetésre. A mai mérkőzés sok izgalmat hordozhat magában amennyiben az együttesek maradnak a támadó foci mellett s nem kezdenek el taktikázni. Kitűnő mérkőzés előtt állunk.

Chelsea: Kepa;Alonso;Tomori;Zouma;Azpilicueta;Kovacic;Jorginho;Willian;Mount;Pulisic;Abraham

Ajax: Onana;Mazrauri;Veltman;Blind;Tagliafico;Martinez;Ziyech; van de Beek;Neres;Tadic;Promes

Az első félidőt az Ajax kezdte. 2.perc: egy középre szálló labdát Abraham véletlenül saját kapujába juttatott 0:1! 5.perc: vendég védelmi hiba hazai büntető melyet Jorginho lőtt a hálóba 1:1! 6.perc: vendég szöglet ám helyzetnem alakult ki belőle. 14.perc: Abraham ezúttal jó kapuba lőtt ám les miatt nem adták meg találatát. 20.perc: Promes egy beívelést követően a kapuba fejelt 1:2! 27.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. 31.perc: Veltman sárgult be. 33.perc: Blind is besárgult. 35.perc: Kepa fejéről került a labda a hálóba 1:3! 42.perc. Tomori besárgult. 45.perc: Azpilicueta is besárgult. Ezzel véget is ért az első félidő.

A második félidőt a Chelsea kezdte. 46.perc: James állt be Alonso helyére. 50.perc: hazai szöglet mely veszélytelennek bizonyult. 53.perc: hazai szöglet ám gólveszély nem alakult ki. 55.perc: Ziyech lőtt a bal alsó sarokba 1:4! Bajban a hazaiak. 60.perc: Mount helyére Hudson-Odoi állt be. 61.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. 62.perc: Promes sárgult be. 64.perc: Azpilicueta lövése a bal alsó sarokban landolt 2:4! 69.perc: e percben Blind csúnya belépője miatt megkapta második sárga lapját majd Veltman kezezett a 16-oson belül így ő is besárgult és mivel volt már sárga lapjuk az öltözőbe kellett vonulniuk. A büntetőt Jorginho lőtte a hálóba 3:4! 72.perc: Neres helyére Schuurs állt be illetve Ziyech helyére Alvarez. 73.perc: hazai szöglet melyet Zouma fejelt kapura ezt még hárította a kapus ám a kipattanót James lőtte a hálóba 4:4! 76.perc: vendég kontra melynek végén Promes bombáját Keoa védte bravúrral. 77.perc: hazai szöglet melyet követően Azpilicueta a kapuba lőtt ám az esetet kezezés előzte meg így maradt a 4:4! 81.perc: vendég szöglet melyet követően helyzet nem alakult ki. 83.perc: Willian lőtt kapura ám Onana hárítai tudott. 86.perc: Alvarez kitűnő lövését kepa védte bravúrral, az ezt követő vendég szögletből helyzet nem alakult ki. 87.perc: Kovacic helyére Batshuay állt be. 89.perc: Hodos-Odoi lőtt kevéssel a akpu mellé. 90.perc: Batshuayi lőtt laposan Onana kezébe. A hosszabbítás 4 perc, 94.perc: Batshuayi lőtt centikkel a kapu mellé. Ezzel ért véget a mérkőzés.

Az első játékrészben óriási iram, helyenként hibák, máskor tökéletes megoldások jellemezték a félisőt a sok sárga lap mellett. Mintha egy egész mérkőzést játszottak volna pedig még egy félidő hátra van. A második játékrészben talán az elsőnél is több esemény történt. A vendgék megszerezték 4. találatukat s úgy tűnt el is dőlt a mérkőzés. Ám ezt követően a hazaiak szépíteni tudtak. Ezt követően egy vitatott esetnél két vendég játékost is kiállítottak s így máris 3:4 lett az állás. A hazaiak mindent elkövettek ám  avendégek még 9 emberrel is tudtak veszélyes helyzeteket kialakítni. A hazaiak aztán kiegyenlítettek s majdnem a vezetést is megszerezték. Végül már nem változott az állás. Talán az év mérkőzését láthattuk. Óriási iram nagy küzdelem s talán játékvezetői hibák. Összessgében minden igényt kielégítő mérőzést láthattunk.