Elérkeztünk a történelmi 2019/2020.-as idény nemzetközi kupaporond zárásához. Igaz eközben már javában zajlanak a bajnokságok és Október 5.-ig tart az átigazolási időszak. A mai mérkőzés több szempontból is rendkívüli. Először rendeznek ennyire nagy Nemzetközi összecsapást a Puskás Ferenc Arénában, sőt jóideje nemzetközi mérkőzésre először engednek be nézőket. A résztvevő együttesek az Európa Liga győztes Sevilla és a Bajnokok Ligája győztes Bayern München.Mindkét együttes kemény mérkőzések sorozatán esett át amíg idáig eljutott. Jelenleg a világ legjobb formájában lévő együttes a Bayern München melyet az eredmények illetve a mutatott játék is alátámaszt. Flick edző tanítványai verhetetlennek tűnnek. Sevilla nem képvisel akkora minőséget a játékosokat tekintve ám csapat egységben talán mégis mai ellenfele fölé nőhet. Az esélyek egyértelműen a bajorok mellett szólnak ám a Sevilla nem a papírformát szokta figyelembe venni az adott mérkőzései előtt. Jó mérkőzés előtt állunk.

Bayern München: Neuer;Alaba;Süle;Hernandez;Pavard;Goretzka;Kimmich;Gnabry;Müller;Sane;Lewandowski

Sevilla: Bono;Navas;Carlos;Kounde;Escudero;Rakitic;Fernando;Jordan;Suso;de Jong;Ocampos

A mérkőzést a Bayern München kezdte. 11.perc: Alaba volt szabálytalan, spanyol büntető következett melyet Ocampos lőtt a hálóba 0:1! Alaba az eset után besárgult. 21.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 22.perc: Müller hagyott ki nagy zccert. 23.perc: újabb bayern szöglet helyzet nélkül.  26.perc: Pavard lőtt kevéssel a kapu mellé. 30.perc: Lewandowski hagyott ki nagy helyzetet. 35.perc: Goretzka kapásból lőtt a hálóba 1:1! A félidő végén Jordan sárgult be.
A második félidőt a Sevilla kezdte. 46.perc: de Jong lövését tornázta szögletre Neuer, a szögletből helyzet nem alakult ki. 48.perc: kt sevilla szöglet helyzet nélkül. 51.perc: Lewandowski lőtt lesgólt. 55.perc: Kounde sárgult be. 56.perc: de Jong helyére Nesyri érkezett illetve Rakitic helyére Torres. 62.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 70.perc: Fernando sárgult be. 71.perc: Sane helyére Tolisso érkezett illetve Suso helyére Gudelj.75.perc: Gnabry labdáját vágták ki a védők, nagy helyzet volt. 77.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 86.perc: két bayern szöglet melyeket egy sevilla kontra követte á találat ebből nem született. 88.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. 95.perc: Hernandez sárgult be. Ezzel ért véget a rendes játékidő.

A hosszabbítás első félidejét a Bayern München kezdte. 92.perc: vendég szöglet melyet követően Nesyri lőtt a kapufára. 94.perc: Jordan helyére Vazquez érkezett. 99.perc: Goretzka helyére DAvies állt be illetve Hernandez helyére mArtinez állt be. 100.perc: Kimmich hagyott ki nagy helyzetet. 102.perc: Tolisso lőtt a kapusba. 103.perc: hazai szöglet melyet követően Martinez fejelt a kapuba 1:2! 106.perc. hazai szöglet helyzet nélkül.

A hosszabbítás második félidejét a Sevilla kezdte. 111.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 112.perc: Alaba helyére Boateng állt be. 119.perc: Escudero sárgult be. Ezzel ért véget a találkozó.

Az első játékrészben mindkét együttes lendületesen kezdett. Igaz a Sevilla egy büntetőt követően megszerezte a vezetést ám a sorozatos bajor akciók végül meghozták az egyenlítést. A második félidőben a Bayern München többet támadott ám így sem tudott találatig eljutni. A sevilla kontra játékára támaszkodott. A hosszabbítás elképesztően nagy bajor fölényt hozott. A bayern mindent megpróbált s végül egy szögletet követően sikerrel is jártak. Összességében a jobb csapat győzött megérdemelten!