A Bundesliga 18. fordulóját rendezik a hétvégén. A szombati versenynap rangadóját a Bayer Leverkusen és a Borussia Möchengladbach játssza. A hazaiak a tabella 8. helyén állnak, 17 mérkőzésükből 7-et nyertek meg 3 döntetlen és 7 vereség mellett. Legutóbbi 5 mérkőzésükön 2 győzelem mellett 2 döntetlen és 1 vereség szerepel. Hazai környezetben 9 mérkőzésből mindössze 4-et nyertek meg 2 döntetlen és 3 vereség mellett, utolsó 5 hazai fellépésükön 2 győzelem mellett 1 döntetlen és 2 vereség szerepel. A sérültek listáján Dragovics szerepel s rajta kívül bizonytalan a pályára lépése Aranguiz-nak Bender-nek Kiessling-nak Volland-nak és Da Costá-nak. A Mönchengladbach jelenleg a tabella 14. helyén rostokolnak. Eddigi 17 mérkőzésükből 4-et nyertek meg 5 döntetlen és 8 vereség mellett. Legutóbbi 5 mérkőzésükön 1 győzelem mellett 1 döntetlent és 3 vereséget értek el. Idegenben 8 mérkőzést játszottak melyből 2 döntetlen mellett 6 vereség szerepel. Utolsó 5 idegenbeli bajnokijukon 1 döntetlen mellett 4 szer kaptak ki. A sérültek listáján Kolodzeiczak Strobl és Traore szerepel, kérdéses a szereplése Elvedin Johnson és Schulz-nak. Érdekes mérkőzés előtt állunk.

Bayer Leverkusen: Leno;Wendell;Toprak;Tah;Henrichs;Bellarabi;Aranguiz;Kampl;Calhanoglu;Brandt;Chicarito

Borussia Mönchengladbach: Sommer;Jantschke;Christensen;Vestergaard;Wendt;Hazard;Dahoud;Kramer,Hofmann;Raffael;Stindl

A mérkőzést a Byer Leverkusen kezdte. 1.perc: hazai szöglet melyet követően Sommernek kellett hatalmasat hárítania Aranguiz fejesét követően a kipattanót Chicharito lőtte Sommer mellkasába. 9.perc: Raffael lőtt távolról kapura de Leno könnyedén hárította azt. 10.perc: vendég szabadrúgás melyet követően Oscar lőtt kapura 22 méterről. 13.perc: Dahoud került helyzetbe majd lőtt kapura de Leno ezúttal is hárítani tudott, az ezt követő szögletből helyzet nem alakult ki. 23.perc: Leno csípte el a labdát Hazard elől. 30.perc: Wendell lőtt 20 méterről a keresztléc fölé. 31.perc: Calhanoglu beívelését követően Tah érkezett a kapu elé s fejelt közelről a hálóba 1:0! 34.perc: újabb hazai szöglet melyet követően Calhanoglu beívelését ezúttal Chicarito fejelt a kapuba 2:0! 42.perc. egy tetszetős hazai támadás végén Sommer mentett Chicarito elől. 46.perc: Kampl lőtt 28 méterről a kapu mellé. Ezzel ért véget a félidő.

A második félidőt a Borussia Möchengladbach kezdte. 48.perc: Toprak fejesét védte Sommer. 50.perc: egy jobbról érkező kitűnő labdát Hazard lőtt 5 méterről Leno lábába. 52.perc: Stindl kapott jó labdát majd 15 méterről lőtt a kapuba 2:1! 58.perc. Aranguiz lőtt centikkel a kapu mellé. 59.perc: stindl kapott kitűnő beívelést a bal oldalról s 8 méterről fejelt a kapuba 2:2! 62.perc: Stindl passzát követően Kramer lövését blokkolta Tah, az ezt követő szögletből helyzet nem alakult ki. 65.perc: Jedvaj illetve Havertz érkezett Henrichs és Aranguiz helyére a hazaiaknál. 67.perc: hazai szöglet melyből helyzet nem alakult ki. 70.perc: Adrian érkezett a vendégeknél Hazard helyére. 71.perc: Rafael lépett ki jól a védők közül s lőtt 8 méterről a hálóba 2:3! 77.perc: Bellarabi lőtt a kapu fölé. 78.perc: Bellarabi helyére Kiessling érkezett. 79.perc: hazai szöglet következett melyet követően Kiessling fejelt a védők közé. 83.perc: hazai szöglet melyből helyzet nem alakult ki. 85.perc: Raffael helyére Jonhson állt be a vendégeknél. 89.perc: Drmic érkezett Hofmann helyére a vendégeknél. 90.perc: Stindl lőtt Leno kezébe. 92.perc: vendég szöglet melynek végén Sommer hárított. Ezzel ért véget a találkozó.

Az első játékrészben a hazaiak kezdtek jól ám némi meglepetésre a vendégek vették át a 3. perctől a mérkőzés irányítását. Egyre közelebb kerültek a hazai kapuhoz s Leno-nak több védést is produkálnia kellett. A 31.perctől azonban fordult a kocka s két szöglet gólt követően a hazaiak kerültek nagy fölénybe. A második játékrészben a vendégek az első perctől kezdve nyomást helyeztek a hazaiak védelmére melynek gyorsan meglett az eredménye. Ezt követően kisvártatva jött az egyenlítő találat sőt a végén a vezetést s a győzelmet is megszerezték. A hazaiak ugyan igyekeztek kiegyenlíteni