A 2017-2018-as Premier League e hónap 11.-én pénteken rajtol, ahol az Arsenal és a Leicester City méri össze tudását. Azonban a szezon hagyományos  rajtjának a Community Shield összecsapása számít ahol az aktuális bajnok és az FA Kupa győztese mérkőzik meg. Az angol bajnok a Conte vezette Chelsea kik némi meglepetésre nyerték meg a szezont egy kiábrándító idényt követően. Az FA Kupa győztese idén az arsenal volt s immár 12. alkalommal nyerték meg a kupasorozatot egyedül álló módon. A mérkőzés egyik pikantériája,hogy az FA Kupa döntőjében e két csapat csapott össze s meglepetésre Wenger együttese győzedelmeskedett. A felkészülési szezon nem volt egyik oldalon sem zökkenő mentes persze azért győzelmektől is hangos lehetett a két tábor. A Chelsea erősödött Morata révén mindenképpen valamint Bakayoko révén is szikla szilárd középpálya áll Conte rendelkezésére. Azonban Costa minden bizonnyal távozik valamint Matic is elhagyta a kékek bárkáját. Wenger ezúttal úgy fest legnagyobb értékeit megtartja (Sanchez;Bellerin;Özil) sőt Lacazette révén elöl még talán erősödtek is az ágyúsok, persze messze még a transzferidőszak vége….. A mai mérkőzés esélyese talán inkább a Chelsea ám így volt ez Májusban az FA döntő idején is. Jó mérkőzés előtt állunk.

Arsenal: Cech;Monreal;Mertesacker;Holding;Bellerin;Elneny;Xhaka;Chamberlain;Welbeck;Iwobi;Lacazette

Chelsea: Courtois;Azpilicueta;Luiz;Cahill;Alonso;Kante;Fabregas;Moses;Willian;Pedro,Batshuayi

A mérkőzést a Chelsea kezdte. 2.perc: Chamberlain jobb oldali beadásáról maradt le mindenki. 5.perc: Bellerin beadását Courtois vadászta le. 6.perc: Pedro passzát a hazai védelem fülelte le. 8.perc. Welbeck fejesét Courtois fogta magabiztosan. 11.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 13.perc: azpilicueta sárgult be. 15.perc: Bellerin is besárgult. 17.perc. Fabregas lövését blokkolták a védők. 23.perc. Lacazette lőtt kapura, de találat ebből sem született. 27.perc: vendég szöglet melyből helyzet nem alakult ki. 33.perc: Mertesacker helyére Kolasinac állt be. 35.perc: Alonso sárgult be majd két perccel később Willian. 44.perc. Iwobi lőtt laposan kapura de helyzet nem alakult ki belőle. A hosszabbítás 3 perc, 46.perc: Welbeck lőtt kapásból a kapu mellé. 47.perc. Chemberlain lövését blokkolták, majd az ezt követő szögletből helyzet már nem alakult ki. Ezzel ért véget az első játékrész.

A második félidőt az Arsenal kezdte. 46.perc: vendég szöglet melyet követően Moses csapott le a labdára s lőtt a hálóba 0:1! 49.perc: újabb vendég szöglet melyből helyzet nem alakult ki. 55.perc. hazai szöglet melyből helyzet nem alakult ki. 59.perc. Elneny próbálkozását Courtois hárította. 60.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 66.perc. Lacazette heyére Giroud érkezett valamint Iwobi helyére Walcott. 74.perc: Morata érkezett Batshuayi helyére. 76.perc: Xhaka lövését Courtois hárította. Az ezt követő szögletből helyzet ne alakult ki. 79.perc: Rüdiger érkezett Alonso helyére. 80.perc. Pedro kapott piros lapot kíméletlen belépőéjért. 82.perc. Willian helyére Mosunda állt be. Ezt követően Xhaka tálalt a friss szerzemény Kolasinac elé aki a hálóba lőtt 1:1! 88.perc: Welbeck helyére Nelson állt be. A hosszabbítás 5 perc, 92.perc: Morata fejese a kapu mellé ment. Ezzel ért véget a rendes játékidő.

A Büntető párbajt a Chelsea kezdte s Chill a kapuba lőtt 0:1! Walcott következett aki szintén a kapuba lőtt 1:1! Courtois következett aki helyzetét kihagyta, majd Monreal jött aki a kapuba lőtt 2:1! Morata is kihagyta büntetőjét azonban Chemberlein belőtte 3:1! Giroud is betalált 4:1 így az arsenal nyerte a Community Shield-et.

Az első játékrészben az Arsenal támadott többet s talán a gólhoz is közelebb jártak az ágyúsok. A kékek is igyekeztek helyzeteket kialakítani ám a gépezet még nem működött oly kitűnően. A második félidőben a Chelsea kezdett jobban s ennek köszönhetően a vezetést  a londoni kékek. Az Arsenal később ugyan de fel tudott ébredni a gól okozta sokkból. Kiegyenlített párharc folyt, ám Pedro kiállítását gyorsan kihasználták az ágyúsok. A büntetőknél a hazaiak tudtak jobban koncentrálni így a kupát ők vihették haza!