A Bajnokok Ligája selejtezőiben az idei évben a Ferncváros révén érintettek vagyunk. A Fradi a Ludogorecet nagy csatában kiütötte a seljetezőből így a Valletta együttese várt rá a további küzdelek során. Az első mérkőzésen az Üllői úton már 3:0-ra is vezettek a zöld fehérek,hogy aztán egy védelmi megingás miatt végül 3:1-re módosuljon a végeredmény. A visszavágó tekintetében az idegenben lőtt vallettai gól még számíthat ám reményeink szerint nem befolyásolja az FTC továbbjutását. Jó mérkőzés előtt állunk.

Valletta: Binello;Zerafa;Camirelli;Borg;Beltre;Dimech;Muscat;Tulmirei;Picciolo;Fontanella;Yuri

FTC: Dibusz;Lovrencsics;Blazic;Dvali;Civic;Kharatin;Ihnatenko;Zubkov;Skvarka;Nguen;Lanzafame

A mérkőzést a Valletta kedte. 1.perc: Nguen hatalmas ziccert rontott. 7.perc: vendég szöglet következett helyzet nélkül. 11.perc: két fradi szöglet helyzet nélkül. 18.perc: Ihnatenko sárgult be. 22.perc: Beltre sárgult be. 27.perc: Lovrencsics hozott össze egy büntetőt melyet Fontanella be is ltt 1:0! 30.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. 33.perc: Sigér állt be Ihnatenko helyére. 35.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 42.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. 44.perc: Lanzafame került helyzetbe ám hibázott. A hosszabbításban Lanzafame sárgult be.

A második félidőt az FTC kezdte. 53.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 59.perc: Lanzafame szerzett lesgólt. 60.perc: Nguen lőtt a kapuba közelről 1:1! 68.perc: Lovrencsics tévesztett nagy helyzetben. 69.perc: vendég szöglet melyet követően Lanzafame fejelt közelről kapura ám a kapus hatalmasat védett. 71.perc: Ismét Lanzafame hibázott ziccerben. 72.perc: vendég kapu helyzet nélkül. 74.perc: Lanzafame helyére Signevich állt be illetve Dimech helyére nwoko állt be. 77.perc: FTC szöglet helyzet nélkül. 80.perc: Muscat helyére Montichelli érkezett. 85.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 85.perc: Nguem helyére Varga állt be. 87.perc: vendég szöglet melyből helyzet nem alakult ki. 89.perc: Yuri remek lövését Dibusz védte szép mozdulattal. 90.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 91.perc: Piccolo helyére Tonna állt be. Több helyzet nem alakult ki.

Az első játékrészben az FTC 20 perc alatt lerendezhette volna a továbbjutást ám ehelyett a hazaiak egyetlen lehetőségüket gólra váltották. A második félidőben az FTC bebiztosította továbbjutását. A mérkőzés színvonala ugyan hagyott kívánni valót maga után ám összességében az FTC megmutatta sokkal jobb együttes ellenfelénél.