A Premier League 9. fordulójának vasárnapi játéknapjának legnagyobb rangadóját rendezik a Wembley Stadionban ahol a Tottenham fogadja a Liverpool együttesét. A hazai együttes egyre jobb formába lendül, gaz hazai körülmények között mintha nehezebben menne a játék ám ezt idegenbeli produkcióikkal eddig ellensúlyozták. Eddigi 8 mérkőzésükből 5-öt nyertek meg 2 döntetlen és 1 vereség mellett. Hazai környezetben 4 mérkőzésből mindössze 1-et nyert meg 2 döntetlen és 1 vereség mellett. A Bajnokok Ligájában a Tottenham vezeti csoportját miután a hét közben idegenben döntetlent játszott a címvédő Real Madriddal. A Liverpool jelenleg a tabella 8. helyén tartózkodik, eddigi 8 mérkőzésükből 3-at nyertek meg 4 döntetlen és 1 vereség mellett. Idegenben 4 meccsből 1 győzelem 2 döntetlen és 1 vereség szerepel. A bajnokságban utolsó 5 meccsükön 3 döntetlen mellett 1 győzelem és 1 vereség szerepel. A hét közben a Liverpool is pályára lépett a Bajnokok Ligájában s elsöprő győzelmet tudtak aratni. A két klub egymás elleni mérlegéből a Liverpool kerül ki győztesen igaz az utóbbi 5 évet tekintve már a Tottenham eredményei jobbak. Izgalmas jó mérkőzés előtt állunk.

Tottenham: Lloris;Vertonghen;Sanchez;Alderweireldt;Trippier;Eriksen;Winks;Aurier;Son;Alli;Kane

Liverpool: Mignolet;Gomez;Matip;Lovren;Moreno;Can;Henderson;Molner;Coutinho;Firmino;Salah

A mérkőzést a Liverpool kezdte. 3.perc: Salah szólózását állította meg a hazai védelem. 4.perc: Trippier passzolt Kane elé aki egy az egyben Mignolet mellett lőtte a labdát a kapuba 1:0! 12.perc: Sn kapott kitűnő labdát Kane-től s lőtt egy hatalmas vendég védelem hibát követően a hálóba 2:0! 16.perc: Son lőtt kiszorított szögből a felső léce maradt a 2:0! 20.perc: Can lőtt kapura de a labda a lelátóra repült. 24.perc: egy hazai labdavesztést követően Salah kapott jó labdát s lőtt estében a hálóba 2:1! 27.perc: Coutinho lövését tisztázták a védők. 28.perc: Salah fejesét Lloris hárította magabiztosan. 30.perc: Son próbálkozását védte közelről Mignolet bravúrral. 31.perc: Kane próbálkozott lövéssel de Matip becsúszással mentett. 32.perc: Lovren helyére Oxlade-Chamberlain érkezett. 33.perc: Salah labdájára Lloris ért le a leghamarabb. 37.perc: Coutinho próbálkozását blokkolta a vendég védelem, az ellentámadás végén Kane lőtt távolról centikkel a kapu mellé. 39.perc: Trippier mentett Firmino elől, az ezt követő vendég szögletet egy újabb követte helyzet nélkül. 43.perc: újabb vendég szöglet melyet követően Henderson lőtt a védelembe. A hosszabbítás 2 perc, 47.perc: sárgult be, az ezt követő szabadrúgásból Alli lőtt a kapuba egy kipattanót követően 3:1! Ezzel ért véget a félidő.

A második félidőt a Tottenham kezdte. 50.perc. hazai szöglet melyet követően helyzet nem alakult ki. 53.perc: egy bal oldali badást követően Salah rohant a labda alá így helyzet nem alakult ki. 55.perc: hazai szabadrúgás melyet követően Mignolet jött ki elképesztően rosszul kapujából Vertonghen próbálkozását még blokkolták a védők ám Kane lehetősége már a kapuban landolt 4:1! 62.perc: két hazai szöglet következett melyet követően Eriksen lőtt a kapu fölé. 63.perc: hazai szöglet melyet követően Eriksen elé pattant a labda ám a lövés a kapu fölé ment. 67.perc: Coutinho lövését védte bravúrral Lloris. 69.perc: Son helyére Sissoko állt be. 72.perc: Lloris védte Milner közeli próbálkozását. 77.perc: Sturridge érkezett Firmino helyére. 78.perc: Chamberlain próbálkozását blokkolták a hazai védők. 79.perc: a kipattanó labdát salah lőtte kitűnően a rövid sarokra de Lloris hárítani tudott. 81.perc: Dier érkezett Eriksen helyére. 83.perc: Can helyére Grujic állt be a vendégeknél. 86.perc: vendég szabadrúgás melyből helyzet nem alakult ki. 87.perc: vendég szöglet melyből Sissoko indult meg, végül helyzet nem alakult ki. 88.perc: Kane helyére Llorente állt be. A hosszabbítás 2 perc, melyben nagy helyzet nem alakult ki.

Az első játékrészben a hazaiak villámrajtot vettek s két góllal húztak el. A vendégek ezt követően igyekeztek egyre nagyobb nyomást helyezni a hazaiakra ám gól szerzés helyett majdnem megkapták 3. góljukat. Salah révén a vendégek közelebb zárkóztak sőt nem sok kellett volna az egyenlítéshez. A hazaiak a félidő végén Alli révén visszaállították a 2 gólos vezetést. A második játékrészben a hazaiak Kane gyors találatával gyakorlatilag eldöntötték a mérkőzés sorsát. A vendégek még igyekeztek szépíteni ám helyzeten kívül már találatig nem jutottak. A hazaiak megérdemelten nyertek ma délután.