A Bajnokok Ligája első elődöntőjét rendezik meg a mai nap folyamán. A két városi rivális, a Real Madrid és az Atletico Madrid összecsapását követhetjük figyelemmel. A tabellán a csoportkörön belül a Real Madrid az F csoport 2. helyén, az Atletico a D csoportban az 1. helyen jutott tovább. A Real 6 mérkőzéséből hármat győzelemmel, hármat pedig döntetlennel zárt, utolsó 5 meccsükből 2 győzelem és 3 döntetlen, míg az Atletico 6 mérkőzéséből 5-öt győzelemmel és egyet vereséggel zárt, utolsó 5 meccsükből, négy győzelem és egy vereség. A Real Madrid a nyolcad döntőben, az oda és visszavágón is egyaránt 3:1-re verte a Nápolyt, a negyed döntőben, az odavágón 2:1-re, a visszavágón pedig 4:2-re verte a Bayernt. Az Atletico Madrid a nyolcad döntőben az odavágón 2:4-re verte a Leverkusent, a visszavágón pedig döntetlent játszottak, valamint a negyed döntőben az odavágón 1:0-ás győzelmet aratott a Leicester ellen a visszavágón pedig döntetlen játszottak. (Az elődöntőbe bejutott Juventus és Monaco együttesei a holnapi nap folyamán csapnak össze.) A legutóbbi egymás ellen játszott mérkőzésükön döntetlen született. A sérültek listáján szerepel a hazaiaknál Bale, valamint Pepe, a vendégeknél pedig Gimenez, Juanfran és Savic. Egy remek mérkőzés elé nézünk, ahol az esélyesebb az Real Madrid.

Real Madrid: Navas, Marcelo, Varane, Ramos, Carvajal, Modric, Casemiro, Kroos, Isco, Benzema, Ronaldo

Atletico Madrid: Oblak, Lucas, Savic, Godin, Filipe Luis, Koke, Gabi, Niguez, Carrasco, Griezmann, Gameiro

Az első félidőt a vendégek kezdték. 4. perc: Ronaldo lőtt 24 méterről a kapu fölé. 7. perc: Carvajal érkezett a labdára, majd lőtte azt laposan kapura, de Oblak résen volt és védeni tudott, az ezt követő szögletből nem alakult ki helyzet. 8. perc: Hazai szabadrúgás következett, Kroos beadását követően a védők kivágták a labdát. 9. perc: Hazai szöglet következett, a beívelést követően Ronaldo fejelte a labdát a kapu közepébe, 1:0! 15. perc: Benzema adta középre a labdát, de a védők kivágták, az ezt követő szögletből helyzet nem alakult ki. 16. perc: Hazai szabadrúgás következett, a beívelést követően Varane fejelte a labdát kapura, azonban Oblak hatalmasat védett, az ezt követő szögletből nem alakult ki gólveszély. 17. perc: Gameiro helyezkedett jól, azonban Navas megszerezte a labdát, mielőtt lőni tudott. 18. perc: Ronaldo lőtt a kapu előterébe, azonban a védők tisztázni tudtak, az ezt követő szögletből nem született gól. 22. perc: Vendég szabadrúgás következett, Koke lőtte a labdát távolról a kapu előterébe, de a védők megszerezték azt. Még ebben a percben vendég szöglet következett, melyből helyzet nem alakult ki. 24. perc: Modric lőtte a labdát 16 méterről a kapu bal oldala mellé. 26. perc: Koke sárgult be. 29. perc: Benzema szerzett labdát, majd lőtte azt a kapu jobb oldala mellé. 32. perc: Vendég szabadrúgás következett, Godin lőtte a labdát a 16-oson belülről a kapu fölé. 39. perc: Carrasco lőtte a labdát a büntetőterületen belülre, de a védők szögletre mentettek, a beívelést követően egy újabb szöglet következett, ám egyikből sem alakult ki gólveszély. 45. perc: Marcelo cselezte be magát a 16-oson belülre, de a védők blokkolták, az ezt követő szögletből helyzet nem alakult ki. 1 perc a hosszabbítás. Ezzel véget ért az első félidő, melynek állása 1:0!

A második félidőt a hazaiak kezdték. A félidőben Carvajal helyére Nacho érkezett. 47. perc: Savic sárgult be. 51. perc: Egy középre érkező labdára Ronaldo érkezett rossz ütemben, így a labda szögletre ment ki, Kroos beívelését követően a védők tisztáztak. 53. perc: Niguez sárgult be. 57. perc: Gameiro helyére Torres érkezett, valamint Niguez helyére Gaitan jött a pályára. 60. perc: Koke lőtt távolról a kapu bal oldala mellé. 68. perc: Isco helyére Asensio érkezett, valamint Carrasco helyére Correa lépett a pályára. 73. perc: Benzema kerülte meg az egyik védőt, majd adta a labdát Ronaldonak, aki magabiztosan lőtte azt 18 méterről a kapuba, 2:0! 76. perc: Vendég szabadrúgás következett, melyből gól nem született. 78. perc: Benzema helyére Lucas érkezett. 81. perc: Lucas lőtte a labdát távolról a kapu jobb oldala mellé. 83. perc: Savic sárgult be. 86. perc: Lucas középre adását követően Ronaldo lőtte a labdát 19 méterről egyenesen a kapu közepébe, 3:0! 88. perc: Modric lőtte a labdát a 16-oson belülről a kapu jobb oldala mellé. 3 perc a hosszabbítás a második félidő végén. 91. perc: Asensio adta középre a labdát, de a védők kivágták azt, az ezt követő szögletből helyzet nem alakult ki. Ezzel véget ért a mérkőzés, melynek végeredménye 3:0!

Az első félidőben a Real Madrid magabiztosan kezdett, és a 10. percben meg is szerezték első góljukat Ronaldo révén. Nagy nyomás alá helyezték a vendégek kapuját, és erős védelmüknek köszönhetően a vendégek nem tudták komolyan veszélyeztetni a hazaiak kapuját, így az első félidő 1:0-val ért véget. A második félidő elején a vendégek agresszívebb játéktempót diktáltak, aminek eredménye képen két sárgalappal is gazdagodtak. A hazaiak kihasználták az újabb lehetőséget és a 73. percben megszerezték második góljukat is. Az Atletico elveszítette koncentrációját és igyekezetük ellenére a hazaiak a 86. percben megszerezték harmadik góljukat is. Összességében egy jó mérkőzést láthattunk, ahol az esélyesebb Real Madrid együttese aratott megérdemelt győzelmet.