A Bajnokok Ligája első elődöntőjét csakúgy mint a másodikat is egy Francia és egy Német együttes játssza. A mai este folyamán a PSG együttese mérkőzik meg a Lipcse együttesével. A találkozó esélyese egyértelműen a PSG. A francia sztár alakulat költségvetése illetve kerete alapján már több BL győzelemmel kellene rendelkezzen ám a foci nem csupán pénz kérdése. A Leipzig a legjobb példa, hogy csekélyebb költségvetéssel is el lehet manapság a Bajnokok Ligája elődöntőéjéig jutni. Gulácsi Péter és Wili Orban lévén akár két magyar is lehet BL elődöntőben ami történelmi esemény magyar szempontból. Jó mérkőzés előtt állunk.

RB Leipzig: Gulácsi;Muklele;Upamecano;Klostermann;Laimer;Kampl;Sabitzer;Angelino;Nkunku;Olmo;Poulsen

PSG: Rico;Kehrer;Kimpembe;Silva;Bernat;Paredes;Marquinhos;Herrera;Di MAria;Mbappe;Neymar

A mérkőzést a PSG kezdte.4.perc: Nkunku lövését csapattársa blokkolta. 6.perc: Neymar lőtt a keresztlécre. 8.perc: Mbappe lőtt szabálytalan gólt. 12.perc: 3 vendég szögletet követően helyzet nem alakult ki. 13.perc: MArquinhos talált a kapuba közelről 0:1! 17.perc: újabb 3 vendég szöglet helyzet nélkül. 24.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 35.perc: Neymar lőtt centikkel a jobb kapufa mellé. 42.perc: Neymar passzolt Di Maria elé aki a kapuba lőtt 0:2!  47.perc: Kimpembe sárgult be. Ezzel ért véget az első félidő.

A második félidőt a Leipzig kezdte. A félidőben Olmo helyére Schlik állt be illetve Nkunku helyére Forsberg. 51.perc: két hazai szöglet helyzet nélkül. Juan Bernat lőtt ziccerből a kapuba 0:3! A mérkőzés úgy tűnik eldőlt. 61.perc: Laimer sárgult be. 62.perc: Laimer helyére Halstenberg állt be illetve Kampl Adams állt be a helyére. 72.perc: Mbappe lövését Gulácsi bravúrral védte. 76.perc: Forsberg szögletéből helyzet nem alakult ki. 79.perc: Halstenberg illetve Poulsen sárgult be. 83.perc: Klostermann helyére Orban állt be illetve Paredes helyére Draxler állt be, majd Herrera helyére Verratti állt be és Di Maria helyére Sarabia. 86.perc: Mbappe helyére Choupo-Moting állt be. Több helyzet nem alakult ki.

Az első játékrészben a PSG gyakorlatilag kisajátította a támadások lehetőségét. Sok szögletet rúgtak valamint teljesen megérdemelten két gólt lőttek. A Leipzig nem tudott kibontakozni. A második félidőben a Lipcsét kiengedte a PSG ám találat már nem született. A Párizsiak már a döntőre pihentek a játék képe alapján. Összességében a jobb együttes jutott a 2019/2020. évi Bajnokok Ligája döntőjébe.