A 2019/2020-as Bajnokok Ligája döntőjét ezúttal rendkívüli időpontban Augusztus 23.-án este 21:00-kor rendezik zárt kapuk mögött. Ennél talán már csak az együttesek párosítása rendkívülibb. A PSG történelme során először jutott el idáig míg a Bayern München ellenfelétől eltérően szinte rutinos BL döntő résztvevőnek számít. A két együttes útja a döntőig eltérő volt, a bajorok az egyenes kiesésben szinte minden ellenfelüket több góllal verték, míg a PSG úgy tűnt a negyeddöntőn nem is jut túl. Az esélyek tekintetében a német együttes áll jobban, a rutin valamint az idei teljesítmény miatt nehéz elképzelni, hogy a PSG elhappolja a trófeát Flick fiai elől. Azonban Neymar és társai gyorsasága még kamatozhat egy hosszúra nyúlt szezon végén. Kitűnő összecsapás előtt állunk.

PSG: Navas;Bernat;Kimpembe;Silva;Kehrer;Herrera;Marquinhos;Pardes;Neymar;Mbappe;Di Maria

Bayern München: Neuer;Kimmich;Boateng;Alaba;Davies;Goretzka;Thiago;Gnabry;Müller;Coman;Lewandowski

A mérkőzést a PSG kezdte. 11.perc: hazai szöglet melyet követően helyzet nem alakult ki. 18.perc: Neuer földöntúli bravúrral védte Neymar próbálkozását. 19.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 22.perc: Lewandowski fejelt kapufát. 24.perc: Di Maria lőtt  kapu fölé. 25.perc: Boateng helyére Süle állt be a csere oka sérülés. 28.perc. Davies sárgult be. 29.perc: Herrera lőtt centikkel a kapu mellé. 31.perc: Lewandowski lövését Navas védte. 40.perc: bayern szöglet helyzet nélkül. 43.perc: újabb bajor szöglet helyzet nélkül. 45.perc: Mbappe okos lövését Neuer bravúrral hárította. 46.perc: bayern helyzet büntető gyanúval ám végül a bíró a félidőt fújta le.

A második félidőt a Bayern München kezdte. 50.perc: bayern szöglet helyzet nélkül. 52.perc: Gnabry és Paredes is besárgult. 56.perc: Süle sárgult be. 59.perc: Kimmich beadását Coman fejelte a kapuba 0:1! 63.perc: Coman lőtt kevéssel a kapu mellé. 65.perc: Paredes helyére Verratti érkezett. 66.perc: bayern szöglet helyzet nélkül. 68.perc: Perisic állt be Coman helyére, illetve Gnabry helyére Coutinho állt be. 70.perc: Marquinhos lőtt Neuer irányába aki védeni is tudott. 71.perc: két PSG szöglet helyzet nélkül. 72.perc: Herrera helyére Draxler állt be. 80.perc: Bernat helyére Kurzawa állt be majd Di Maria helyére Choupo- Moting.81.perc: Neymar sárgult be.  83.perc: Silva sárgult be. 86.perc: Kurzawa is besárgult.  87.perc: Tolisso állt be Thiago helyére . 94.perc: Müller sárgult be időhúzásért. Ezzel ért véget a találkozó.

Az első játékrészben a PSG jobban játszott. Több helyzetet alakítottak kis veszélyesebbek is voltak. A bajorok is eljutottak kapufáig, ám nem tűntek annyira élesnek mint ellenfelük. Kitűnő félidőn vagyunk túl. A második játékrészben a bajor együttes emelt a játéka színvonalán mellyel egy időben csökkentek a PSG lehetőségei. Kimmich és Coman mint kiderült a mérkőzést is eldöntötték. A PSG nagy helyzetig már nem jutott annál több sárga lapig. Összességében a jobb összeszedettebb rutinosabb együttes győzött egy kitűnő mérkőzésen.