alig fejeződött be a 2017-2018.-as labdarúgó szezon a klubcsapatoknál máris kezdetét veszi a 2018.-as foci Világbajnokság. A világ második legnépszerűbb sporteseménye az Olimpiát követően. 2018.06.14.-től 2018.07.15.-ig több mint egy hónapon keresztül csodálhatjuk ezek világméretű tornát melyet 21. alkalommal rendeznek meg. A helyszínről 8 évvel ezelőtt döntöttek s az előzetes jelek alapján a FIFA jó döntést hozott. A csoportok között vannak kiemelkedően erősek mint például az Argentinokat is magában foglaló kvartett valamint a Francia kvartett sem tűnik sétagaloppnak. Az esélyesek között a Német Fancia Spanyol és Belga válogatottak emelkednek ki, ém mint minden bizonnyal lesznek nagy meglepetést okozó együttesek. A mai nyitómeccset természetesen a házigazda játssza Szaúd Arábia ellen. A csoportban továbbá Uruguay és Egyiptom kapott besorolást. A mai mérkőzés esélyesei a házigazdák.

Oroszország: Akinfeev;Zhirkov;Ignasevich;Kutepov;Fernandes;Gazinskiy;Zobrin;Golovin;Dzagoev;Samedov;Smolov

Szús Arábia: Al Muaiouf;Al Burayk;Hawsawi;Hawsawi;Al Shahrani;Al Shehri;Al Jassim;Al Faraj;Otyayf;Al Dawsari;Al Sahlawi

A mérkőzést Szaúd Arábia kezdte. 4.perc. hazai szöglet melyet követően helyzet nem alakult ki. 7.perc. hazai támadás a jobb oldalon majd Samedov lövését blokkolta a vendég védelem. 9.perc: hazai szöglet melyet követően helyzet nem alakult ki. 11.perc: Dzagoev került helyzetbe de lövését blokkolták, az ezt követő szögletből a hazaiak szerezték meg a vezetést Gazinskiy révén 1:0! 15.perc: egy jobb oldali akció végén Smolov lőtt kapura ám Al Muaiouf védte. 21.perc: vendég kontra melynek végén Al Sahlawi fejelt centikkel a kapu mellé, ám Akinfeev védett így sarokrúgás következett, majd rögtön még egy de helyzet ebből sem alakult ki. 23.perc: Dzagoev sérült meg helyére Cheryshev állt be. 35.perc: Golovin-t szerelték a 16-oson belül. 42.perc: Golovin indított a jobb oldalról majd Cheryshev kapott jó labdát s egy cselt követően 5 méterről lőtt a hálóba 2:0! Ezzel ért véget az első játékrész.

A második félidőt Oroszország kezdte. 56.perc: egy jobb oldali labdáról Al sahlawi maradt le centikkel a kapu torkában, maradt a 2:0! 59.perc: Al faraj fejelt a keresztléc fölé, az ezt követő hazai támadás végén Zhirkov adott rosszul középre. 663.perc: Cheryshev lövését blokkolt a vendég védelem. 64.perc: Otayf helyére  Al Muwallad állt be illetve Samedov helyére Kuzyayev érkezett. 68.perc: Al Muaiouf vétett kisebb hibát ám védői kivágták a labdát. 70.perc: Smolov helyére Dzyuba állt be. 72.perc: egy jobb oldali labdát a frissen beállt Dzyuba fejelt közelről a hálóba 3:0! 73.perc: vendég helyzetecske ám találat nem született belőle. 77.perc: hazai szabadrúgás melyet követően helyzet nem alakult ki. 84.perc: Al Muhammadi állt be Al Sahlawi helyére. 86.perc: hazai szabadrúgás melyet követően a vendég védelem szögletre mentett, a sarokrúgásból helyzet nem alakult ki. 88.perc: Golovin sárgult be.90.perc: hazai szöglet melyet követően nem alakult ki helyzet. A hosszabbítás 3 perc, 92.perc: Cheryshev lőtt távolról elképesztően nagy gólt 4:0! 93.perc. hazai szabadrúgás a 16-os vonalának elejéről melyet Golovin lőtt a hálóba 5:0! 94.perc: Al Jassim sárgult be. Ezzel ért véget az összecsapás.

Az első játékrészben a hazaiak nem kezdtek rosszul, ám az igazi focit az első negyedórát követően láthattuk. A hazai hamar megszerezték a vezetést, ezt követően a vendégek egy kihagyott helyzeten kívül egyebet nem tudtak felmutatni. A hazaik 15 perc „pihenőt” követően ismét betaláltak s gyakorlatilag ezzel el is döntötték a mérkőzés sorsát. A második játékrészben a házigazda fokozatosan növelte a nyomást melynek meg is lett a második félidő derekán az eredménye. Ezt követően a vendégek gyakorlatilag teljesen feladták a mérkőzést, igaz a labdát birtokolták ám kapura teljesen veszélytelenek voltak. A mérkőzés legvégén Cheryshev és Golovin góljai borzolták a vendégek kedélyeit ráadásul két csodás találattal. A hazaiak megérdemelten nyertek a mai napon.