Az Euro 2020. elérkezett a végpontjához. A mindent eldöntő összecsapás két igazán remekül teljesítő válogatott között jött létre. Olaszország válogatottja vívta a nyitó mérkőzést s keretbe foglalva az EB-t a záró összecsapást is vívja. Anglia hazai pályán legutóbb 1966-ban vívott VB döntőt melyet meg is nyert. Az esélyek erősen megoszlanak. Anglia játékosonként tűnik erősebbnek míg Olaszország csapategységben tűnik legyőzhetetlennek. A két válogatott közül Olaszországnak volt nehezebb az útja. Anglia legnehezebb ellenfele az elődöntőben Dánia volt az elődöntőben, míg Olaszország a Világelső Belgium válogatottját is felülmúlta. Kitűnő összecsapás előtt állunk.

Olaszország: Donnarumma;Emerson;Chiellini;Bonucci;Lorenzo;Barella;Jorginho;Verratti;Insignie;Immobile;Chiesa

Anglia: Pickford;Trippier;Walker;Stones;Maguire;Shaw;Rice;Phillips;Mount;Kane;Sterling

A mérkőzést Olaszország kezdte. 2. perc csodás hazai akció melynek végén Shaw lőtt találatot 0:1! 13.perc: angol szöglet helyzet nélkül. 14.perc: újabb angol szöglet helyzet nélkül. 35.perc: Chiesa lőtt kevéssel a kapu mellé. 47.perc: Immobile lövését blokkolta az angol védelem.

A második félidőt Anglia kezdte. 47.perc: Barella sárgult be. 51.perc: Insigne lőtt a kapu mellé. 54.perc: Barella helyére Cristante érkezett illetve Immobile helyére Berardi érkezett. 55.perc: Bonucci sárgult be. 62.perc: Chiesa próbálkozását Pickford védte. 63.perc: 3 angol szöglet következett helyzet nélkül. 67.perc: Verratti labdáját követően Bonucci volt jókor jó helyen és lőtt a hálóba 1:1! 70.perc: Trippier helyére Saka állt be. 74.perc: Rice helyére Henderson állt be. 84.perc: Isnigne sárgult be. 86.perc: Chiesa helyére Bernardeschi állt be. 96.perc: Chielli i sárgult be.  Több helyzet nem alakult ki. A rendes játékidő véget ért.

A hosszabbítás első félidejét Olaszország kezdte. 91.perc: Insigne helyére Belotti érkezett. 96.perc: Verratti helyére Locatelli állt be. 97.perc: angol szöglet helyzet nélkül. 103.perc: Emerson hagyott ki kisebb helyzetet.

A hosszabbítás második félidejét Anglia kezdte. 106.perc: Maguire sárgult be. 114.perc: Jorginho sárgult be. 118.perc: Florenzi állt be Emerson helyére. majd Rashford állt be Henderson helyére majd Sancho állt be Walker helyére. 121.perc: Olasz szöglet helyzet nélkül.

A büntetőpárbajt Olaszország kezdte Berardi és Kane blőtte a büntetőt 1:1! Belotti kihagyta Maguire belőtte 1:2 Angliának. Bonucci belőtte Rashford Kihagyta 2:2! Bernardeschi belőtte míg Sancho kihagyta a büntetőjét illetve Donnarumma védett 3:2! Jorginho kihagyta és Saka lövését pedig Donnarumma védte, így 3:2-re Olaszország győzött!!

Az első játékrészben Gyors angol gól után jobban játszott az angol válogatott. Több kisebb helyzetet dolgoztak ki. Olaszország 2 valamire való helyzetet dolgozott ki. A második félidőben Olaszország sok helyzetet dolgozott ki. Megérdemelten egyenlített ki. A hosszabbítás első félideje inkább Angliáé volt míg a második felét inkább az Olaszok uralták. A büntetőpárbajban megérdemelten nyert az Olasz válogatott!! A legegységesebb együttes nyerte megérdemelten a 2020.-as Európa Bajnokságot!!!!