A Premier League 20. fordulóját rendezik 2019. első napjaiban. A forduló szerdai játéknapjának záró mérkőzéseként néz a két United egymással farkas szemet. A hazaiak fele más őszt tudhatnak maguk mögött. A keret erősségéhez képest ugyan kissé elmaradnak eredményeik ám kieső helyen nem állnak. Eddigi 20 meccsükből mindössze 4-et nyertek emeg 6 döntetlen és 10 vereség mellett. Utolsó 5 meccsükön 1 győzelem mellett 2 döntEtlent értek el és 2 esetben kaptak ki. Hazai pályán 10 meccsből 2 meccset nyertek meg 2 döntetlen és 7 vereség melLett. Utolsó 5 hazai meccsükön 2 győzelem mellett 2 vereség szerepel és 1 döntetlen. A vendégek is hasonlóan nehéz őszön vannak túl, sőt mostanra már nem Jose Mourinho hanem Ole Gunnar Solskjaer a megbízott vezetőedző a szezon végéig. A vörös ördögök eddig 20 meccsükből mindössze 10-et nyertek meg 5 döntetlen és 5 vereség mellett, utolsó 5 meccsükön 4 győzelem mellett 1 vereség szerepel. Vendégként 10 meccset játszottak melyből mindössze 4-et nyertek meg 2 döntetlen és 4 vereség mellett, utolsó 5 idegenbeli meccsükből mindössze 2-őt nyertek meg 2 vereség és 1 döntetlen mellett. Azonban ha a manchesteriek utolsó 3 meccsét nézzük mely már az új edző regnálásához köthető akkor meghökkentő,hogy mindhárom meccset megnyerték 12:3-as gólkülönbséggel. Mintha Mourinho személye kiűzte volna a tüzet és a támadó focit a vörös ördögök együtteséből. Jelenleg 6. helyen áll Manchester United 6 pont lemaradással az 5. helytől illetve 8 pont hátrányban a már biztos BL helyen lévő Chelsea együttesétől. A mai meccs eslyese a vendég egyesület.
Newcastle United: Dubravka;Ritchie;Dummett;Lascelles;Schar;Yedlin;Perez;Hayden;Diame;Atsu;RondonManchester United: De Gea;Valencia;Jones;Lindelöf;Shaw;Matic;Herrera;Pogba;Mata;Martial;RashfordAz első félidőt a Manchester United kezdte. 4.perc: Pogba lövését Dubravka védte. 9.perc: Rashford próbálkozását Dubravka védte. 17.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. 25.perc: Martial lőtt a kersztléc fölé. 28.perc: Lascelles sárgult be. 42.perc: MAta szabadrúgását a védők vágták ki. Több nagy helyzet nem alakult ki a félidőben.A második félidőt a Newcastle United kezdte. 46.perc: Lindelöf sárgult be. 51.perc: Rashford lőtt jó helyzetből az oldalvonal felé. 53.perc: Diame helyére Shelvey érkezett. 60.perc: De Gea védte Shelvey távoli lövését. 63.perc: Lukaku és Sanchez érkezett a vendégeknél Martial és Mata helyére. 64.perc: vendég szabadrúgás melyet Rashford lőtt kapura, a labda kipattant Dubravka kezéből és Lukaku a kipattanót a kapuba lőtte 0:1! 69.perc:Perez helyére Kennedy állt be. 69.perc: Shelvey lőtt a keresztléc fölé. 75.perc: Shaw sárgult be takitikai szabálytalanság miatt. 76.perc: Atsu lőtt kevéssel a kapu mellé. 80.perc: a hazai védelem megingott s Pogba Lukaku elé játszott aki Sanchezhez passzolt aki  Rashford elé passzolt aki higgadtan lőtt a kapuba 0:2! A mérkőzés eldőlt. 81.perc: Schar helyére Muto érkezett. 82.perc: hazai szöglet melyből helyzet nem alakult ki. 87.perc: Lingard érkezett Rashford helyére. 90.perc: Shelvey a léc fölé lőtt 8 méterről. A hosszabbítás 6 perc, 91.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. Ezzel ért véget az összecsapás.Az első játékrészben a vendégek igyekeztek a labdával játszani míg a hazaiak a vendégek lábát eltalálni a labda helyett melyet a bíró engedett. A második játékrészben folytatódott a csontzene s érthetetlen okból Shelvey letalpalta Pogbát és még lapot sem kapott. Ezt követően a vendégek megszerezték a vezetést majd meg is duplázták előnyüket. A hazaiak nem túl sportszerűen játszottak ám ezt a bíráskodás a mai napon engedte. A vendégek megérdemelten nyertek ma este.