A Konföderációs Kupa A csoportjának folytatásában Mexikó küzd meg Új-Zéland válogatottjával. Mexikó az első körben némi meglepetésre egy meglehetősen izgalmas és gól gazdag mérkőzésen játszott a regnáló Európa Bajnok Portugáliával 2:2-es döntetlent. Új-Zéland pedig a házigazda Oroszországgal játszotta a nyitó mérkőzést s 2:0-ra kikapott egy meglehetősen hektikus meccsen. A tornát illetően egyik együttes sem számít a végső győzelem szempontjából nagy esélyesnek ám a szombrérósok csoportból való továbbjutása valószínűleg nem ezen a meccsen fog múlni.

Mexikó: Talavera, Oswaldo, Araujo, Salcedo, Aquino, Fabian, Reyes, dos Santos, Peralta, Jimenez, Damm

Új-Zéland: Marinovic, Ingham, Boxall, Durante, Smith, Whynne, Lewis, McGlinchey, Thomas, Rojas, Wood

Az első félidőt a vendégek kezdték. 7. perc: Damm jutott át a védőkön, ám lövése az alapvonalon ment ki. 10. perc: Vendég szöglet, Boxall fejelte a labdát a kapu fölé. 13. perc: Egy középre érkező labdát Dos Santos fejelt a jobb kapufa mellé. 16. perc: Dos Santos érkezett a büntető területen belülre, majd lőtte a labdát kapura, de egy védő tisztázott. 17. perc: Hazai szöglet következett, melyből helyzet nem alakult ki. 20. perc: Vendég szöglet következett, a beívelést követően Smith ugrott fel, majd fejelte a labdát kapura, de a kapus védeni tudta. 23. perc: Damm középre adott labdáját a védők vágták ki, az ezt követő szögletből helyzet nem alakult ki. 26. perc: Thomas sárgult be. 27. perc: Wood elé érkezett a labda, majd lőtte azt a kapu jobb oldala felé, de Talavera védte. 32. perc: Vendég szöglet következett, melyből helyzet nem alakult ki. 33. perc: Salcedo helyére Moreno érkezett. 42. perc: Lewis adta középre a labdát, majd Wood lőtte azt egyenesen a kapu közepébe, 0:1! A hosszabbítás 3 perc. 48. perc: Damm Lőtte előre a labdát hosszan, de a védők kivágták azt. Ezzel véget ért az lső félidő, melynek állása 0:1!

A második félidőt a hazaiak kezdték. 46. perc: Oswaldo helyére Herrera érkezett. 48. perc: Marinovicnak kellett védenie Peralta lövését követően. 50. perc: Aquino lőtte a labdát gyengén kapura, így a kapus könnyedén védeni tudta. 52. perc: Fabian helyezkedett jól, majd lőtte a labdát távolról a kapu fölé. 54. perc: Jimenez elé érkezett a labda, majd lőtte azt 20 méterről a keresztléc alá, 1:1! 57. perc: Hazai szöglet következett, a beívelést követően Jimenez fejelte a labdát kapura ám a kapus hatalmasat védett. 58. perc: Lewis helyére Tuiloma érkezett. 60. perc: Reyes fejelte a labdát közelről a kapu közepére, ám Marinovic védeni tudott. 63. perc: Vendég szöglet következett, Rojas beívelését követően a kapus megfogta a labdát. 68. perc: Moreno helyére Marquez érkezett a pályára. 72. perc: Aquno tálalt Peralta elé a 16-oson belülre, aki magabiztosan lőtte a labdát a kapufára, ahonnan be is pattant, a kapusnak esélye sem volt, ezzel 2:1! 73. perc: Rojas helyére Barbarouses érkezett. 76. perc: Damm jutott be a 16-oson belülre, de lövése a kapu fölött hagyta el a játékteret. 82. perc: Hazai szöglet következett, melyből helyzet nem alakult ki. Még ebben a percben Ingham helyére Mark Patterson érkezett a pályára. 85. perc: Thomas helyezkedett jól, majd lőtte a labdát a kapu keresztlécére. 86. perc: Hazai szöglet következett, melyből helyzet nem alakult ki. 90. perc: Jimenez cselezte be magát a kapu előterébe, majd lőtte el a labdát, azonban a védők blokkolni tudták, az ezt követő szögletből helyzet nem alakult ki. 4 perc a hosszabbítás. 95. perc: Herrera és Reyes sárgult be, majd őket követve Boxall is sárga lapot kapott. 98. perc: Hazai szöglet következett, melyből helyzet nem alakult ki. Ezzel véget ért a mérkőzés, melynek végeredménye 2:1!

A mérkőzés első félidejében egy kiegyenlített játékot láthattunk mind két csapat részéről. A félidő vége felé Új-Zéland kapcsolt egyel feljebb, és két nagyobb helyzetet is sikerült kialakítaniuk. Új-Zélandnak sikerült nyomás alatt tartani a hazaiak kapuját, ennek eredménye képen a 42. percben megszerezték az első góljukat Wood révén. A második félidőben a hazaiak összeszedték magukat, erősebben kezdtek és az 54. percben Jimenez révén megszerezték az egyenlítő gólt. Ezt követően Mexikó nem lazított a pórázon, tartották a játék színvonalát, és ennek meg is lett az eredménye egy második gól formájában a 72. percben, ami végül a mérkőzést eldöntő találat volt. A második félidő végén a vendégek is igyekeztek eljutni a hazaiak kapujához, azonban egy-két helyzetet leszámítva gólt már nem szereztek. Összességében egy jó mérkőzést láthattunk, ahol a hazaiak győztek megérdemelten.