Amint a hét korábbi szakaszában a Bajnokok ligájában megkezdődtek az egyenes kieséses szakasz meccsei, eképpen az Európa Liga is ezen szakaszhoz érkezett. Először tekintsük meg a sorozat egyik nagy esélyese és egy francia együttes összecsapását, nevesül a Manchester United és a Saint Etienne mérkőzést. Az angol rekordbajnok jelenleg a Premier League tabelláján a 6. helyen áll, 25 mérkőzésből 13-at nyertek meg 9 döntetlen és 3 vereség mellett, legutóbbi 5 bajnokijukon 2 győzelem mellett 3 döntetlent játszottak. Hazai környezetben 13 mérkőzésből 6-ot nyertek meg 6 döntetlen és 1 vereség mellett, utolsó 5 hazai bajnokijukból 3-at nyertek meg 2 vereség mellett. Az Európa ligában az A jelű négyesben végeztek a csoport második helyén a Fenerbahce mögött. A sérültek listáján: Rooney;Carrick;Jones és Pereiera szerepel. A vendég Saint Etienne a francia bajnokság 5. helyén áll. Eddigi 25 mérkőzésükből 10-et nyertek meg 9 döntetlen és 6 vereség mellett, legutóbbi 5 bajnokijukon 4 győzelmet arattak 1 vereség mellett. Idegenben 12 mérkőzésből 3-at nyertek meg 4 döntetlen és 5 vereség mellett. Legutóbbi 5 idegenbeli bajnokijukon 1 győzelem és 1 döntetlen mellett 3-szor kaptak ki. Az Európa Ligában a C csoportot nyerte meg az együttes az Anderlecht-et megelőzve. A sérültek listáján: Mbengue;Sonderlund és Tannane szerepel. A mérkőzés pikantériája a Pogba testvérek párharca lehet akik ráadásul a posztjukból fakadóan valóban  szemtől szemben küzdhetnek meg. A találkozó esélyese a hazai együttes.

Manchester United: Romero;Blind,Bailly;Smalling;Valencia;Herrera;Fellaini;Martial;Pogba;Mata;Ibrahimovic

Saint Etienne: Ruffer;Malcuit;Perrin;Catherine;Pogba;Paquet;Pajot;Veretout;Intima;Saviet;Hamouma

A mérkőzést a  Manchester United kezdte. 2.perc: egy bal oldali beadást követően Smalling mentett nagyot a kapu torkából, az ezt követően szögletből helyzet nem alakult ki. 3.perc: Bailly nézett el egy könnyűnek tűnő labdát majd Romero mentette meg a hazai kaput a bekapott góltól, sőt a hazaiak rögtön eladták a labdát ám a vendégek kiugratási kísérletét Romero fejjel akadályozta meg, hogy eljusson a címzetthez. 5.perc: Pogba bal oldali beíveléséről mindenki lemaradt. 8.perc: egy tetszetős hazai akció végén Mata maradt lesen így hiába passzolt a később gólt szerző Felleini felé a találatérvénytelen. 10.perc: Martial távoli kísérletét Ruffer védte szép mozdulattal. 11.perc: egy jobb oldali beadást követően Fellaini sarkazott pontatlanul Mata elé. 14.perc: hazai szabadrúgás kitűnő szögből melyet 17 méterről Ibrahimovic lőtt a 2 megpattanó lábon keresztül a kapuba 1:0! 23.perc: hazai szöglet melyet követően 5.perc: egy kitűnő Pogba passzot követően Mata lőtt előbb 8 majd 4 méterről Ruffer kapusba. 30.perc: egy szép vendég támadás után Hamouma lőtt a kapu mellé. 31.perc: Martial ment el a jobb oldalon majd lőtt kapura de Ruffer lábbal védte próbálkozását majd a kipattanót Ibrahimovic lőtte a kapu fölé centikkel. 38.perc: Saviet lőtt távolról a kapu mellé. 9.perc: Veretout lövését blokkolta Bailly. 40.perc: egy bal oldali beadást követően Smalling és Romero közös erővel védte Saviet próbálkozását. 42.perc. Hamouma lőtt éles szögből a kapu mellé. Ezzel ért véget az első félidő.

A második félidőt a Saint Etienne kezdte. A félidőben Lingard állt be Fellaini helyér. 47.perc: Martial sárgult be könyöklésért. 49.perc. egy jobb oldali beadást Ibrahimovic fejelt a kapuba de a szituációt les előzte meg így maradt az 1:0! 50.perc: hazai szabadrúgás a jobb oldalról melyet követően Smalling fejelt össze Perrin-el. 52.perc. egy hazai kontra végén Pogba lőtt a lelátóra. 53.perc: Martial ment el ismét a bal oldalon majd lőtt kapura de lövését blokkolták a kipattanót Ibrahimovic lőtte a kapu fölé. 57.perc: Valencia elé került a labda aki 18 méterről lőtt centikkel a kapu mellé ám lövésébe beleértek így sarokrúgás következett de helyzet ebből nem alakult ki. 57.perc. Herrera sárgult be. 63.perc. Pogba egy szép cselt követően lőtt kicsivel a kapu mellé, szép megmozdulás volt. 64.perc: Pajot sárgult be. 68.perc. Intima helyére Roux állt be. 66.perc: Martial passzát Pogba lőtte a lelátóra. 67.perc: Lingard is besárgult. 68.perc: Martial passzát Pogba lőtte a védőkbe. 69.perc: hazai szabadrúgás melyet követően Pogba 5 méterről fejelt a keresztlécre, óriási ziccer maradt ki. 70.perc Rashford állt be Mata helyére. 71.perc: Romero fogott egy jobb oldali beadást. 72.perc: Pogba sárgult be. 72.perc: Pajot helyére Selnaes állt be. 73.perc: egy jobb oldali keresztlabdát Roux lőtt centikkel a kapu fölé. 75.perc: Rashford szerzett labdát majd cselezett a 16-oson belülre s passzolt Ibrahimovic elé aki 5 méterről lőtt az üres kapuba 2:0! 79.perc: Pogba helyére Beric állt be a vendégeknél. 80.perc: hazai szöglet melyet követően újabb következett melyet követően helyzet nem alakult ki. 82. perc: vendég szabadrúgás melyet követően újabb szabadrúgás következett 16 méterről Martial kezezése miatt, de helyzetebből sem alakult ki. 84.perc: Martial helyére Young állt be a hazaiaknál. 87.perc: Ibrahimovicot rúgták fel a 16-oson belül majd a megítélt büntetőt maga értékesítette 3:0! A hosszabbítás 4 perc, 94.perc: hazai szabadrúgás kitűnő szögből melyet Pogba lőtt a kapu mellé. Ezzel ért véget a találkozó.

Az első játékrészben meglepetésre a vendég együttes ragadta meg az irányítást s rögtön két nagy helyzetet is kialakítottak. A hazai együttes a 10. perc környékén ébredt s helyezett egyre nagyobb nyomást a vendégekre mely előbb csak helyzetek formájában jelentkezett majd Ibrahimovic révén találatban is. A vendégek ezt követően sem álltak be kapujuk elé sőt néhány nagyon tetszetős akciót is vezettek. A második félidőben a vendégek nem adták fel a támadások lehetőségét sőt több veszélyes kontrát is vezettek de ezek közül egyikből sem sikerült betalálniuk. A hazaiak tömérdek helyzetet dolgoztak ki miután a két szélen meg tudták bontani a vendége védelmet. Rashford beállása hozta meg az áttörést melyet követően Ibrahimovic még két góllal terhelte a vendége kaput. A mérkőzést a hazaiak több góllal is nyerhették volna ám a továbbjutás így is eldőlni látszik. Jó mérkőzést láthattunk.