Az Angol Ligakupa nagy hagyományoknak örvend a szigetországban. Idén mint a megelőző években a Manchester City eljutott a döntőig s ezúttal az edzőváltáson átesett Tottenham Hotspur lesz az ellenfele. A két együttes ellentétes szezont fut. A bajnokság elején a Tottenham tűnt az egyik legnagyobb esélyesnek míg a City botladozott. Majd Januárra fordult a kocka. Mourinho állásába került a sok vereség és rossz játék. A bajnokságot Guardiola együttese biztosan megnyeri sőt a Bajnokok Ligájában bejutott az elődöntőbe ahol a PSG együttesével találkozik. A Tottenham pedig az Európa Ligában esett ki nagy előny leadva. A mai meccs esélyese a manchesteri együttes.

Manchester City : Steffen;Cancelo;Laporte;Dias;Walker;Fernandinho;Gündogan;Sterling;De Bruyne;Mahrez;Foden

Tottenham Hotspur : Lloris;Aurier;Alderweireld;Dier;Regulion;Lo Celso;Hijbjerg;Winks;Lucas;Kane;Son

A mérkőzést a Manchester City kezdte. 8.perc: Foden lőtt kevéssel a kapu bal oldala mellé. 11.perc: hazai szöglet melyet Lloris húzott le. 14.perc: újabb vendég szöglet helyzet nélkül. 17.perC: De Bruyne lőtt szabadrúgásból a kapu mellé. 19.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. 26.perc: Foden lőtt a kapufára. 27.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 27.perc: Regulion sárgult be. 29.perc: Fernandinho lőtt távolról kapura. 36.perc: Mahrez lőtt kevéssel a kapu mellé. 39.perc: hazai szöglet melyet követően helyzet nem alakult ki. 45.perc: Laporte sárgult be. 47.perc: hazai szöglet helyzet nélkül.

A második félidőt a Tottenham kezdte. 47.perc: Lo Celso lőtt kapra de Steffen hárítani tudott. 49.perc: Fernandinho sárgult be. 67.perc: Lucas helyére Bale állt be. 68.perc: Sissoko állt be Lo Celso helyére. 71.perc: két hazai szöglet helyzet nélkül. 74.perc: Gündogan lőtt kevéssel a kapu mellé.  74.perc: Mahrez lövését blokkolta a védelem az ezt követő szögletből helyzet nem alakult ki. 82.perc: Laporte érkezett De Bruyne labdájára majd fejelt a hálóba 1:0! 84.perc: Fernandinho helyére Rodri érkezett illetve Hojbjerg helyére Alli érkezett. 87.perc: Suilva állt be De Bruyne helyére. 88.perc: hazai szöglet melyet követően helyzet nem alakult ki. 90.perc: Aurier helyére Bergwijn állt be. A hosszabbítás 4 perc, Foden lövését blokkolta a védelem. 94.perc: Mahrez lőtt gólt lesről. Ezzel ért véget az összecsapás.

Az első játékrészben a manchesteri együttes ráerőltette akaratát a Tottenhamre. A vendégek egyszer tudtak veszélyeztetni ám végül találatig egyik együttes sem jutott. A második félidőben a hazaiak ugyan kevesebb helyzetet alakítottak ki ám mégis eljutottak találatig. A Tottenham ugyan több helyzetet alakított ki mint az első játékrészben ám találatig nem jutott. Összességében a Manchester City megérdemelten nyerte meg a Ligakupát.