A Manchester City meglepetésre könnyedén kettős győzelemmel búcsúztatta a Real Madridot, míg a Lyon óriási meglepetésre a Juventus együttesét. Így elmondható, hogy két meglepetés továbbjutó vívhat a Bajnokok Ligája elődöntőjéért. Az esélyek az angol együttes mellett szólnak akik játékos keretük alapján a BL egyik nagy várományosává léptek elő idén. A Lyon teher nélkül játszhat hiszen nem volt az idény elején elvárható, hogy akár eddig eljussanak, Jó mérkőzés elé nézünk ahol az angolok minden bizonnyal nagy mezőnyfölényben fognak játszani.

Manchester City: Ederson;Cancelo;Laporte;Garcia;Walker;Fernandinho;Gündogan;Rodri;Sterling;Jesus;De Bruyne

Lyon: Lopes;Denayer;Marcelo;Marcal;Dudois;Caqueret;Bruno;Aouar;Cornet;Ekambi;Depay

A mérkőzést a Manchester City kezdte. 3.perc: Sterling lövését blokkolták a védők. 4.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 10.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. 24.perc: Cornet kapott jó labdát majd lőtt a hálóba 0:1!  29.perc: Fernandinho sárgult be. 39.perc: De Bruyne lövését Lopes védte bravúrral. 44.perc: 2 hazai szöglet helyzet nélkül. 46.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. Ezzel ért véget a játékrész.

A második félidőt a Lyon kezdte.47.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. 53.perc: hazai szögletek helyzetek nélkül. 56.perc: Mahrez állt be Fernandinho helyére. 58.perc: Rodri sárgult be. 60.perc: De Bruyne lövése kerülte el a kaput. 64.perc: Marcelo sárgult be. 69.perc: Sterling lőtt a hálóba 1:1! 70.perc: Bruno helyére Mendes állt be. 71.perc: hazai szöglet melyet követően Jesus lövését védte Lopes bravúrral. 73.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 74.perc: Tete helyére Dubois érkezett illetve Depay helyére Dembele. 79.perc: Dembele lőtt a hálóba 1:2! 81.perc: lyoni szöglet helyzet nélkül. 84.perc: Rodri helyére Silva érkezett. 86.perc: Sterling hagyott ki ordító helyzetet 4 méterről lőtt a kapu mellé. 86.perc: Ekambi helyett Adelaide állt be. 89.perc: Dembele lőtt a hálóba 1:3! Eldőlt!!!! 94.perc: Lopes védte De Bruyne lövését majd a city szögletéből helyzet már nem alakult ki. 94.perc: Walker lőtt kevéssel a kapu mellé. 96.perc: hazai szöglet helyzet nélkül Ezzel ért véget a mérkőzés.

Az első játékrészben az angol együttes kezdett erősebben, ám a vezetést a vendégek szerezték meg. Sok kis helyzetet alakított kia City ám találatig nem jutottak. A második félidő óriási hajtást hozott. A vendége mindent megtettek az egyenlítésért amely sikerült is. Ám a Lyon rendkívül jól használta ki kevés lehetőségét és Dembele révén nyerni tudott. Sterling az év ziccerét hibázta mindeközben. Kitűnő mérkőzést láthattunk.