A 2020/2021.-es Bajnokok Ligája kiírásának döntőjét rendezik meg szombaton este. Ezúttal ismét két angol együttes feszül egymásnak, hogy elhódítsa a legértékesebb nemzetközi serleget. A két együttes szezonja igencsak érdekesen indult hazájuk bajnokságában ahol végül a Manchester City lett a bajnok. Az FA kupában és a bajnokságban a Chelsea ma esti ellenfelét mindkét esetben legyőzte nemi meglepetésre. A mai este egyik legfontosabb kérdése, hogy a Manchester City története során először meg tudja e nyerni a nemes címet vagy a Chelsea immár 2. alkalommal. Az esélyek inkább a manchesteri kékek sikerét jósolják, ám egy Bajnokok Ligája döntőben nehéz valódi esélyekről beszélni. Tuchel a Chelseat felrázta védelmét megszilárdított, míg Guardiola idén mintha az eddigieknél defenzívebb felfogásban vezette volna együttesét a csatákba. Kitűnő mérkőzés áll előttünk!

Manchester City: Ederson;Zinchenko;Dias;Stones;Walker;Silva;Gündogan;Foden;De Bruyne;Sterling;Mahrez

Chelsea: Mendy;Azpilicueta;Silva;Rüdiger;Chilwell;Kante;Jorginho;James;Mount;Havertz;Werner

A mérkőzést a Manchetser City kezdte. 8.perC: Sterling került helyzetbe ám végül James mentett szögletre. 9.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 10.perC: Werner lőtte a labdát saját lábára majd indult  a Manchester city és Silva mentett a kapu torkából.  14.perc: Werner 8 méterről nem tudott a kapuba lőni. 15.perC: Werner lőtt kiszorított szögből oldalhálót. 16.perC: vendég szöglet melyből helyzet nem alakult ki. 20.perc: Kante fejelt a kapu fölé. 27.perc: Foden lövését Rüdiger blokkolta. 30.perc: Walker középre adását épphogy ki tudta vágni  a vendég védelem, majd ismét a City elé került a labda ám végül az akció a 16-os előterében elhalt. 35.perc: Gündogan sárgult be. 39.perc: Silva megsérült helyre Christensen állt be. 42.perc: Havertz kapott kitűnő kiugratást majd Ederson mellett lőtt a kapuba 0:1! Több helyzet már nem alakult ki a félidőben.

A második félidőt a Chelsea kezdte. 57.perc: Rüdiger sárgult be. 60.perc: De Bruyne helyére Jesus állt be a csere oka sérülés. 66.perc: Werner helyére Pulisic állt be. 68.perc: egy jobb oldali hazai akció végén Silva mentett bravúrral. 72.perc: Christensen mentett a kapu elől fejjel. 73.perc: James indult meg veszélyesen majd passzolt Pulisic elé aki hatalmas ziccert lőtt a kapu mellé. 74.perc: Sterlin tette középre a labdát ám Jesus nem tudta kihasználni  a helyzetet. 76.perc: Pulicic lőtt messze a kapu mellé. 77.perc: Sterling helyére Aguero állt be. 78.perc: hazai szöglet melyet követően gólhelyzet nem alakult ki. 80.perc: Mount helyére állt be Kovacic. 82.perc: vendég szabadrúgás melyet végül Jorginho lőtt a kapu mellé távolról. 85.perc: Aguero középre adott labdáját Mendy húzta le magabiztosan. 86.perc: egy jobb oldali beívelést követően Aguero maradt le a labdáról. 88.perc: Jesus sárgult be. 89.perc: a hazai együttes hagyott ki nagy helyzetet.  A hosszabbítás 7 perc, 97.perc: Mahrez lőtt centikkel a kapu fölé, óriási lövés volt. Több helyzete már nem alakult ki. A 2020/2021-es Bajnokok Ligája győztese a CHELSEA!!!!!!

Az első játékrészben mindkét együttes nagy erőbedobással kezdte a mérkőzést. Helyzetek sora alakult ki mindkét kapu előtt. A vezetést egy kitűnő indítást követően a Chelsea szerezte meg. A második játékrészben  a Manchester City igyekezett több helyzetet kialakítani. Többet birtokolták a labdát, s több helyzetet is alakítottak ki igaz azokat sorra elhibázták. A Chelsea kontra játékra rendezkedett be, sok veszélyes kontrát vezettek s emellett jól védekeztek. A mérkőzés végén a City ugyan mindent megpróbált ám végül a Chelsea taktikája bevált. A mérkőzést a Chelsea megérdemelten nyerte meg!!!!