Az idei Bajnokok Ligája döntője előtt 3 héttel főpróbaként találkozik e döntő két résztvevője. A hét közben mindkét együttes legyőzte ellenfelé így ismét két angol együttes játssza a Bajnokok Ligája Finálét. A bajnokságra tekintve egyszerű a képlet, ha ma nyer a Manchester City bajnok függetlenül a Manchester United eredményeitől, más esetben meg kell várni mit játszanak a vörös ördögök. A Chelsea a Bajnokok Ligáját jelentő top 4-be kerülésért vívnak hatalmas csatát s jelenleg úgy tűnik sikerül is nekik a BL megnyerésétől függetlenül biztosítaniuk helyüket a jövő évi főtáblán. Jó mérkőzés előtt állunk!

Manchester City: Ederson;Ake;Laporte;Dias;Rodri;Mendy;Sterling;Torres;Cancelo;Jesus;Aguero

Chelsea: Mendy;Azpilicueta;Rüdiger;Christensen;Alonso;Kante;GilmourJames;Pulisic;Ziyech;Werner

A mérkőzést a Chelsea kezdte. 4.perc: Torres lőtt a kapu fölé. 8.perc: Mendy lövése ment centikkel a kapu mellé. 12.perc: Sterling sárgult be. 17.perc: Torres szögéletéből helyzet nem alakult ki. 24.perc: két hazai szöglet helyzet nélkül. 32.perc: Werner lesről talált be ezért érvénytelenítették gólját. 35.perc: Sterling labdáját Mendy védte bravúrral. 38.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 43.perc: Ziyech lövését Ederson védte bravúrral. 44.perc. egy jobb oldali beadást Sterling lőtt a hálóba 1:0! 47.perc: hazai büntető melyet Aguero próbált a kapuba Panenkázni ám a kapus hárítani tudott maradt az 1:0! 48.perc: Christensen sérült meg helyére Zouma állt be.

A második félidőt a Manchester City kezdte. 50.perc: Werner lőtt kevéssel a kapu mellé. 63.perc: Ziyech lőtt közelről a hálóba 1:1! 68.perc: Kante helyére Jorginho állt be. 69.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 70.perc: Aguero helyére Foden állt be majd Torres helyére Gündogan állt be. 71.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 76.perc: Ziyech helyére Hudson-Odoi állt be. 77.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. 79.perc: Werner lőtt lesről gólt maradt az 1:1! 80.perc: Mendy helyére Zhinchenko állt be. 82.perc: újabb vendég lesgól. 89.perc: a VAR akadályozott meg egy hazai jogtalan büntetőt. 89.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. 90.perc: Jesus sárgult be. 92.perc: elaludt a hazai védelem majd Alonso lőtt a hálóba közelről 1:2! Így még várat magára a City újabb bajnoki címe!!

Az első játékrészben a hazaiak egyértelműen dominálták az összecsapást. Több helyzetet dolgoztak ki s végül 2 perc alatt akár két gólosra is növelhették volna előnyüket. A vendégek is kialakítottak helyzeteket ám ezek száma messze elmaradt a hazaiakétól. A második játékrész egészen elképesztő eseménysorokat hozott a lesgóloktól a meg nem adott büntetőig valamint egy utolsó pillanatos Chelsea találatig. Kitűnő meccset láthattunk ahol a Chelsea okos játékkal s némi szerencsével győzni tudott.