Az E csoport vasárnapi összecsapásai közül a magyar válogatott szereplését vesszük górcső alá, amikor is Azerbajdzsán válogatottját fogadják fiaink hazai környezetben. A tabellán válogatottunk utóbbi két mérkőzésen elszenvedett vereségeinek köszönhetően a 3. helyre csúszott vissza. Igaz mindössze 1 ponttal állunk Szlovákia mögött s 2 ponttal előzzük Wales együttesét akik a mai napon Horvátországgal mérkőznek meg. Amennyiben a horvátországi kudarcot sikerül lerendezni a fejekben úgy reális esély mutatkozik a győzelemre. Ám ha válogatottunk megrogy úgy minden bizonnyal a ma este folyamán biztosan el fogja veszíteni reális esélyét a kontinenstorna részvételét illletően.Érdekes mérkőzés előtt állunk ahol az esélyes a Magyar válogatott.

Magyarország: Gulácsi;Korhut;Baráth;Orban;Lovrencsics;Vida;Szoboszlai;Kovács;Dzsudzsák;Sallai;Szalai

Azerbajdzsán: Balayev;Pasayev;Hüseynov;Mustafazade;Rehimov;Israfilov;Qarayev;Almeyda;Ramazanov;Seydayev;Xelilzade

A mérkőzést a magyar válogatott kezdte. 6.perc: Dzsudzsák lőtt távolról a kapu fölé. 10. perc alőbb Dzsuzsák lövését védte a kapus majd Korhut lőtt eszméletlenül nagy gólt 1:0! 12.perc: Rahimov sárgult be. 25.perc: Lovrencsics sárgult be. 30. perc. Sallai Kovács labdáját követően lőtt a kapu mellé kevéssel. 35.perc: egy szép összjátékot követően Sallai lőtt ismét a kapu mellé. Több említésre méltó momentum nem történt a játékrészben.

A második félidőt a 58.perc. Mustafazade mentett nagyot saját kapuja előtt. 59.perc: Richard helyére Abdullayev állt be. 66.perc: Eddy ment le a pályáról helyére Hüseyov állt be. 68.perc: Eddy sárgult be. 71.perc. Nagy állt be Dzsudzsák helyére. 73.perc: Korhut sárgult be. 75.perc: Holman állt be Szoboszlai helyére. 78.perc: ismét Korhut lőtt távolról kevéssel a kapu mellé. 81.perc: Sigér állt be Kovács helyére illetve Ramazanov ment le helyére Dadashov állt be. A hosszabbítás 4 perc, 93. perc: vendég találat melyet a játékvezető érvénytelenít mert véleménye szerint Rahimov kézzel szerezte a találatot. Ebben a bíró tévedett. de marad az 1:0! Végül még két reklemáló sárgult be Huseynov illetve Garayev. Ezzel ért véget az összecsapás.

Az első játékrészben ahogyan azt várni lehetett a Magyar válogatott nagy vehemenciával vágott a mérkőzésnek. Több helyzetet is midolgoztak majd Korhut révén szép találattal a vezetést is emgszerezték. A félidő egészében dominált válogatottunk. A második félidőben a magyar válogatott vissza vett tempójából s ez a helyzeteken meg is látszott. Összességében szerencsének mondhatjuk magunkat.