A 2022-es Labdarúgó Világbajnokság selejtezői folytatódnak. Az I csoportban Magyarország az EB ezüstérmes Angliát fogadja. A csoportot 3 győzelemmel 3 meccset követően Anglia vezeti, épp Magyarország előtt. Hazánk fiai Lengyelországban sokáig vezettek ám végül 3:3-as döntetlent ért el emellett 2 győzelmet arattak. A meccs esélyese az Angol válogatott ám hazai körülmények között a Magyar válogatott a világ bármely együttesét képes megszorítani sőt le is győzheti. Válogatottunk Szoboszlai Dominikkel kiegészülve pontszerzésre mindenképp esélyes lehet egy kitűnő taktikát alkalmazva. Érdekes jó mérkőzés előtt állunk.

Magyarország: Gulácsi;Szalai;Orban;Kecskés;Bolla;Kleinheisler;Schafer;Fiola;Szoboszlai;Sallai;Szalai

Anglia: Pckford;Walker;Stone;Maguire;Shaw;Rice;Phillips;Sterling;Mount;Grealish;Kane

A mérkőzést Magyarország kezdte. 8.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. 20.perc: a hatalmas angol nyomás ellenére Kane első veszélyes lövését láthattuk amely elkerülte a kaput. 30.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. 35.perc: Bolla sárgult be. 37.perc: vendég szögelt melyet követően Grealish lövését blokkolta a védelem. Ezzel ért véget a félidő érdemi része.

A második félidőt Anglia kezdte. 50.perc: Kane óriási helyzetét Gulácsi hárította bravúrral. 54.perc: Rice sárgult be. 55.perc: Sterling lőtt okosan a hálóba Mount passzát követően 0:1! 56.perc: Sterling és Orban sárgultak be. 61.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. 63.perc: Kane köszönt a hálóba 0:2! Eldőlni látszik a mérkőzés. 67.perc: Sallai helyére Sallói állt be. 69.perc: vendég szöglet melyet követően Maguire fejelt a hálóba 0:3! 78.perc: Sterling lövését Gulácsi védte nagy bravúrral. 80.perC: vendég szögelt helyzet nélkül. 83.perc: Kleinheisler helyére Gazdag állt be illetve Bolla helyére Varga érkezett majd Mount helyére Lingard. 87.perc: Rice lőtt a hálóba Grealish passzát követően 0:4! 88.perc: Rice helyére Henderson állt be illetve Greaish helyére Bakayoko állt be. 89.perc: Gazdag sárgult be. Így ért véget a mérkőzés érdemi része.

Az első játékrészben az angol válogatott kezébe vette a kezdeményezést s gyakorlatilag a magyar válogatott a térfelet sem lépte át. Anglia egy egy helyzetet kialakított ám találatig nem jutottak. A második félidőben mintha válogatottunk elfáradt volna s a hibákat pedig az angolok kegyetlenül kihasználták. A mérkőzés képét tekintve sima és megérdemelt vendég siker született.