A Premier League 23. fordulóját rendezik meg a hét közben. A keddi játéknap rangadóját 21:00-ás kezdéssel az Anfield Road-on a Liverpool és a Chelsea együttese játssza. A hazaiak jelenleg a tabella 4. helyén állnak, eddigi 22 mérkőzésükből 13-at nyertek meg 6 döntetlen és 3 vereség mellett. A legutóbbi 5 bajnokijukon 2 győzelem mellett 2 döntetlent játszottak s 1 vereséget szenvedtek el. Hazaiak pályán 10 mérkőzést játszottak s ezek közül 7-et nyertek meg 2 döntetlen és 1 vereség mellett. A legutóbbi 5 hazai meccsükön 3 győzelmet arattak 1 döntetlen és 1 vereség mellett. A hazai együttes nincs kirobbanó formában ugyanis egy hét leforgása alatt kiestek a Ligakupa elődöntőjében valamint az FA Kupától is búcsúztak. Ennek következtében a drukkerek is zúgolódtak. A Chelsea a listavezető, eddigi 22 meccsükből 18-at nyertek meg 1 döntetlen és 3 vereség mellett. Legutóbbi 5 bajnokijukból 4-et nyertek meg 1 vereség mellett. Idegenben 11 meccsükből 8-at nyertek meg 1 döntetlen és 2 verség mellett. Legutóbbi 5 idegenbeli bajnokijukon 4 győzelmet arattak 1 vereség mellett. A két együttes őszi összecsapását a Liverpool nyerte. A mai összecsapás esélyese a vendég együttes.

Liverpool: Mignolet;Milner;Lovren;Matip;Clyne;Can;Henderson;Wijnaldum;Coutinho;Firmino;Lallana

Chelsea: Courtois;Azpilicueta;Luiz;Cahill;Moses;Kante;Matic;Alonso;Hazard;Costa;Willian

A mérkőzést a Liverpool kezdte. 3.perc: hazai szöglet melyet követően helyzet nem alakult ki. 12.perc: Wijnaldum kapott kitűnő labdát majd lőtt kapura de Courtois hárítani tudott. 20.perc: Moses kapott kitűnő labdát a jobb oldalon majd lőtt a védők lábába, az ezt követő sarokrúgásból nem alakult ki gólveszély. 24.perc: vendég szabadrúgás melyből Luzi lőtt szép gólt 0:1! 29.perc.: vendég szabadrúgás melyet követően Mignolet védte Matic csúsztatott fejesét. 30.perc: vendég szöglet melyből hazai kontra alakult ki ám a vendég védők menteni tudtak, a Chelsea rögtön ellentámadásba indult de ezúttal a hazai védelem tudott tisztázni. 33.perc: hazai szöglet melyet követően Courtois öklözte ki a labdát. A hosszabbítás 2 perc, melyben helyzet már nem alakult ki.

A második félidőt a Chelsea kezdte. 49.perc: egy gyönyörű hazai támadás végén Firmino elé került a labda aki az üres kapu helyett a kapu fölé lőtt. 52.perc: vendég kontra támadás melynek végén Moses elé került a labda aki 9 méterről a bal kapufát találta el. 57.perc: Lallana lövését blokkolta a vendég védelem ám a labda maradt a hazaiaknál, Henderson a bal oldalról adta be a labdát amely Wijnaldum fejéről a hálóba pattant 1:1! 59.perc: Milner sárgult be. 68.perc: egy bal oldali középre adott labdáról Hazard maradt le centikkel. 72.perc: Hazard helyére Pedro érkezett a vendégeknél. 73.perc. hazai szabadrúgás melyet követően a vendég védők fejelték ki a labdát. 75.perc: Coutinho helyére Mane állt be. 76.perc. Costa tört előre majd gyanús körülmények között esett el, büntető következett melyet a sértett lőtt a kapu jobb oldalába ahová Mignolet várta így maradt az 1:1! 77.perc: vendég szöglet melyből helyzet nem alakult ki. 79.perc: Willian sárgult be. 82.perc. Courtois húzta le Firmino beadását. 83.perc: Willian helyére Fabregas érkezett. 86.perc. Costa próbálkozását védte Mignolet. 88.perc. Henderson mentett nagyot Pedro közeli lövésénél. 89.perc: vendég szabadrúgás melyet követően Pedro elé került a labda ám a támadó a kapu mellé lőtt. 90.perc: Lallana helyére Origi állt be. a hosszabbítás 3 perc, 91.perc: Firmino fejese landolt Courtois kezében. 93.perc. Costa helyére Batshuay állt be. Ezzel ért véget a találkozó.

Az első félidőben az együttesek meglepően visszafogottan kezdte. Először a hazaik veszélyeztettek ám találatot nem szereztek. A vendégek előbb nyomást helyeztek a hazaiak kapujára majd egy pimasz szabadrúgás góllal meg is szerezték a vezetést. Ezt követően megélénkült a mérkőzés de csak rövid ideig. A második félidőben az együttesek igyekeztek sok helyzetet kialakítani ám komoly helyzetig csak egy-egy esetben jutottak. A mérkőzés végén mindkét gárda megszerezhette volna a vezetést ám Costa 11-est hibázott,míg Firmino az üres kapuba sem tudott betalálni.