A Premier League 3. fordulójának szuperrangadóját rendezik meg a hétvégén. Mindkét gárda villámrajtot vett s első két mérkőzését megnyerte. E két gárda álla tabella 2. illetve 3. helyén. Mindkét gárda 5:0-ás gólkülönbséggel áll, ami rendkívül jó jel  a védelmeket nézve. A mai napon ugyanakkor az egyik illetve döntetlen esetén mindkét gárda győzelmi sorozata megszakadhat. A pályaválasztás ezúttal a Liverpoolt segíti főként a nézők visszatérését követően. Rendkívül jó mérkőzés előtt állunk, ahol a hazaiak támadó filozófiája vizsgázik a vendégek kitűnő védelmével szemben.

Liverpool: Alisson;Van Dijk;Matip;Robertson;Salah;Mane;Firmino;Elliott;Henderson;Fabinho

Chelsea: Mendy;Azpilicueta;Christensen;Rüdiger;Alonso;Kante;Jorginho;James;Mount;Havertz;Lukaku

A mérkőzést a Chelsea kezdte.5.perc: Elliott lőtt kevéssel a kapu mellé. 8.perC: vendég szöglet helyzet nélkül. 16.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 21.perc: vendég szöglet melyet követően Havertz fejelt a hálóba 0:1!  A vendég vezetés szinte a semmiből jött. 24.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 32.perc: újabb hazai szöglet helyzet nélkül. 43.perc: Firmino helyére Jota állt be. 46.perc: hazai szöglet majd tömegjelenet a kapu előtt, végül a VAR segítségével kiderült a gólvonalon James a kezével mentett, így hazai büntető következett illetve James kiállították sőt Rüdiger reklamálásért be is sárgult. A büntetőt Salah lőtte a hálóba 1:1! Mendy is sárga lapot kapott reklamálásért. Ezzel ért véget az első félidő.

A második félidőt a Liverpool kezdte. A félidőben Havertz helyére Silva érkezett illetve Kante helyére Kovacic. 52.perc: Jota fejelt centikkel a kapu fölé. 53.perc: Van Dijk lövését Mendy védte nagy bravúrral. 59.perc: hazai szöglet melyet követően Henderson lőtt kevéssel a kapu mellé. 60.perc: két hazai szögelt helyzet nélkül. 68.perc: 3 hazai szöglet helyzet nélkül. 74.perc: Henderson helyére Thiago állt be. 85.perC: Kovacic lövését védte Alisson. 86.perc: Robertson helyére Tsimikas állt be majd Jorginho helyére Chalobah állt be. 90.perC: 3 hazai szöglet következett ám helyzet ezekből sem alakult ki. Ezzel véget is ért a mérkőzés.

Az első játékrészben a Liverpool kezdett sziporkázóan, sok kisebb helyzetet alakítottak ki ám találatig nem jutottak. A vendégek egyetlen lehetőségükből ugyanakkor betaláltak. A félidő végén a hazaiak végül ki tudtak egyenlíteni sőt emberelőnyben várhatták a második félidőt. A játékrészben ahogy várni lehetett a Liverpoolvégig nyomott ám a vendégek védelme Mendy-vel az élen jól helyt állt. Érezhető volt ugyanakkor, hogy a hazaiak nem minden áron szerettek volna nyerni. A szezon első igazi rangadója sok érdekes helyzetet hozott és szórakoztató mérkőzést.