A Premier League  24. fordulójának vasárnapi játéknapján a tavalyi bajnok Leicester City fogadja a Manchester United-et. A hazaiak egy katasztrofális őszön vannak túl s ez a 2017-es naptári évre is igaz. Jelenleg mindössze a 16. helyen állnak az az 2 pontra a kieső zónától. Eddigi 23 meccsükből 5-öt nyertek meg 6 döntetlen és 12 vereség mellett. Legutóbbi 5 meccsükön 1 győzelem mellett 1 döntetlent és 3 vereséget könyvelhettek el. Hazai környezetben 11 mérkőzésből 5-öt nyertek meg 3 döntetlen és 3 vereség mellett, legutóbbi 5 hazai bajnokijukon 2 győzelem mellett 1 döntetlen és 2 vereség szerepel. A sérültek listáján Ulloa szerepel, ezen kívül Slimani és Amartey az Afrika Kupán szerepel. A vendég Manchester United jelenleg a tabella 6. helyén áll. Eddigi 23 mérkőzésükből  11-et nyertek meg 9 döntetlen és 3 vereség mellett. Legutóbbi 5 bajnokijukon 2 győzelem mellett zsinórban 3 döntetlent játszottak.  Idegenben 11 mérkőzésből 6-ot nyertek meg 3 döntetlen és 2 vereség mellett. Az Old Trafford-tól távol utolsó 5 meccsükön 3 győzelmet szereztek 2 döntetlen mellett. A sérültek listáján Jones szerepel. A két együttes őszi mérkőzését a vörös ördögök nyerték meg 4:1-re. A mérkőzés esélyese a vendég egyesület.

Leicester City: Schmeichel;Fushc;Morgan;Huth;Simpson;Mahrez;Drikwater;Niddi;Musa;Okazaki;Vardy

Manchester United: De Gea;Valencia;Bailly;Smalling;Rojo;Pogba;Herrera;Mkhitaryan;Mata;Rashford;Ibrahimovic

A mérkőzést a Manchester United kezdte. 4.perc: egy bal oldali beadást követően Rojo mentett Huth elől, az ezt követő szögletből helyzet nem alakult ki. 5.perc: Drinkwater sárgult be visszarántásért. 6.perc: Rojo távoli lövését védte Schmeichel magabiztosan. 15.perc: Mahrez tört előre majd lőtt a kapu előtt keresztbe. 19.perc: hazai szabadrúgás a 16-os szélétől melyet követően Vardy csúsztatott a labdába majd Smalling tisztázott a kapu torkából, az ezt követő szögletből helyzet nem alakult ki. 22.perc: Morgan-t Bailly szerelte a 16-oson belül, az ezt követő sarokrúgásból helyzet nem alakult ki. 23: Rashford lőtt ziccerből a kapu fölé. 28.perc: Mata sárgult be. 35.perc: Pogba kitűnő passzát Rashford lőtte kapura de Schmeichel bravúrral védett, az ezt követő szögletből helyzet nem alakult ki. 40.perc: Fusch sárgult be. 42.perc: Mkhitaryan mutatott be kitűnő cselt majd végigrohant a pályán s ziccerből lőtt a hálóba 0:1! 44.perc: egy jobb oldali beadást követően Ibahmiovic elé került a labda aki 11 méterről senkitől sem zavartatva lőtt a hálóba 0:2! 45.perc: hazai szöglet melyet követően Niddi elé került a labda aki távolról De Gea kezébe lőtt. A hosszabbítás 2 perc, 6.perc: hazai szabadrúgás melyből helyzet nem alakult ki. Ezzel ért véget a félidő.

A második félidőt a Leicester kezdte. A félidőben Musa helyére King érkezett valamint Okazaki helyére Gray a hazaiaknál és Blind érkezett Rojo helyére. 49.perc: Mkhitaryan ugratta ki Matá-t aki a jobb alsó sarokba lőtt 0:3! A mérkőzés eldőlt. 53.perc: vendég szöglet melyből helyzet nem alakult ki. 55.perc: Herrera sárgult be. 57.perc: Pogba sárgult be és az ezt követő szabadrúgásból  Mahrez lőtt az oldalhálóba. 61.perc: hazai szöglet melyet követően Drikwater lőtt a kapu mellé 22 méterről. 63.perc: De Gea védett magabiztosan. 66.perc: Drinkwater lőtt a kapu mellé távolról. 74.perc. hazai szöglet melyből helyzet nem alakult ki. 77.perc: Mata helyére Fellaini érkezett. 83.perc: Rashford helyére Young érkezett a vendégeknél. 84.perc: Vardy lőtt a kapu mellé 7 méterről. 85.perc: hazai szöglet melyből helyzet nem alakult ki. 88.perc: De Gea sárgult be. A hosszabbítás 1 perc melyben helyzet már nem alakult ki.

Az első játékrészben az együttesek nem erőltették a támadó futballt sőt inkább igyekeztek bebiztosítani a középpályát és a védelmüket. Az első 40 percben csak kisebb helyzetek alakultak ki. Ám ezt követően a vendégek megrázták magukat s két szép egyéni megmozdulás révén lőttek 2 gólt. A második félidőben a vendégek egy gyors góllal eldöntötték a mérkőzést, s ezt követően inkább a hazaik próbálkoztak de csak kisebb helyzetig jutottak. Összességében a vendégek megérdemelten nyertek.