A 2020/2021-es Premier League szezon két legfontosabb trófeáját a Manchester City illetve a Leicester City nyerte meg. A manchesteri együttes gyakorlatilag a 2021-es naptári évben lejátszott mérkőzéseinek köszönhetően lett bajnok míg a Leicester korábbi bajnokokat búcsúztatva lett FA kupa győztes. A mai mérkőzés egy erőfelmérővel is felér igaza a Manchester City együttesében például De Bruyne, Sterling, Walker;Ederson,Stones és a friss igazolás Gearlish sem kezd. A Leicester City sokkal kompaktabb együttessel kezd majd. Az esélyek inkább a bajnok győzelmét vetítik előre. Ám egy Európa Bajnokságot követően ahol Anglia második lett s több Manchester City játékos is meghatározó szerepet játszott a forma az idény elején bizony ingadozó lehet.

Leicester City: Schmeichel;Pereira;Amartey;Soyuncu;Ndidi;Maddison;Tielemans;Perez;Barnes;Bertrand;Vardy

Manchester City: Steffen;Cancelo;Dias;Ake;Mendy;Palmer;Fernandinho;Gündogan;Mahrez;Torres;Edozie

A mérkőzést a Leicester kezdte. 6.perc: Gündogan lövését Schmeichel védte bravúrral. 7.perc: manchesteri szöglet helyzet nélkül. 12.perc: leicesteri szöglet helyzet nélkül. 18.perc: Vardy került helyzetbe ám Steffen szép mozdulattal védte próbálkozását. 19.perc: leicester szöglet helyzet nélkül. 19.perc: manchesteri szöglet helyzet nélkül. 20.perc: újabb manchesteri szöglet helyzet nélkül. 23.perc: Perez lövését Steffen hárította. 24.perc: Vardy próbálkozását védte Steffen bravúrral. 28.perc: Edozie lövése suhant el a kapu mellett. 33.perc: leicesteri szöglet helyzet nélkül. 41.perc: Guardiola kapott sárga lapot kirohanásáért. 44.perc: Gündogan lőtt a kapu fölé, majd a Leicesteri kontrát követően Vardy hagyott ki nagy helyzetet. Ezzel ért véget a félidő.

A második félidőt a Manchester City kezdte. 50.perc: Bertrand kapott sárga lapot. 55.perc: manchesteri szöglet helyzet nélkül. 58.perc: Leicester szöglet melyet követően Mahrez került helyzetbe s lőtt kevéssel a kapu mellé. 61.perC: manchesteri szögletek helyzet nélkül. 65.perc: Rodri állt be Gündogan helyére illetve Grealish állt be Edoziehelyére. 71.perc: Perez helyére Albrighton illetve Vardy helyére Daka valamint Maddison helyére Hall állt be. Tielemas helyére Soumare állt be majd Torres helyére Knight és Palmer helyére Silva állt be, valamint Thomas állt be Bertrand helyére majd Barnes helyére Icheanacho állt be. 87.perC: Ake hibázott és Leicesteri büntető következett, az esetet követően Icheanacho lőtt a hálóba 1:0! A büntető miatt Dias illetve Fernandinho is reklamálásért sárgult be. Több helyzet nem alakult ki így az eredmény már nem változott.

Az első játékrészt a Leicester City kezdte. Igaz a nagyobb helyzeteket a manchesteri alakulat alakította ki ám a Leicesteri kontrák magukban hordozták a gólveszélyt. A második játékrészben is a Manchester City irányította. Több helyzetet alakítottak ki ám a helyzetkihasználást terén a Leicester City volt hatékonyabb. A mérkőzés végén Ake hibája is kellett a Leicesteri büntetőhöz mellyel végül meg is nyerték a trófeát nem érdemtelenül.