Az Olasz Bajnokság 21. fordulója mégpedig a vasárnapi játéknap rangadójával ahol a címvédő és listavezető Juventus a Lazio együttesét fogadja. A Juventus jó őszi idényt tudhat maga mögött, a Bajnokok Ligájában továbbjutott s a Serie A őszi szezonját is bezsebelték. Eddigi 20 meccsükből 16-ot nyertek meg 4 vereség mellett. Legutóbbi 5 mérkőzésükből 4-et nyertek meg 1 vereség mellett. Hazai környezetben 11 mérkőzésből 11 meccset nyertek meg. A sérültek terén is jól áll Allegri legénysége ugyanis a korábbi hullámban kidőlt játékosok egytől egyig visszatértek. A Lazio is kitűnő őszi szezont zárt ugyanis a várakozásokon felül teljesítettek. Eddigi 21 mérkőzésükből 12-őt nyertek meg 4 döntetlen és 5 vereség mellett. Az előző 5 mérkőzésükből 3-at nyertek meg 2 vereség mellett. Idegenben 10 mérkőzésből 4-et nyertek meg 3 döntetlen és 3 vereség mellett. A legutóbbi 5 idegenbeli mérkőzésükön 2 győzelem mellett 1 döntetlent játszottak és 2 vereséget szenvedtek el. Az őszi összecsapást a Juventus nyerte 1:0-ra, s a mai mérkőzésnek is esélyese.

Juventus: Buffon;Asamoah;Chiellini;Bonucci;Lichtsteiner;Khedira;Pjanic;Mandzukic;Dybala;Cuadrado;Giguain;

Lazio: Marchetti,Gabarron;De Vrij;Wallace;Radu;Savic;Biglia;Parolo;Anderson;Immobile;Lombardi

A mérkőzést a Juventus kezdte. 4.perc. vendég szabadrúgás melyet követően Pjanic ívelte be a labdát melyet Dybala higgadtan lőtt a kapuba 1:0!9.perc: Lichtsteiner mentett saját kapuja elől. 11.perc. hazai szabadrúgás melyet követően helyzet nem alakult ki. 17.perc: Cuadrado lőtte a labdát a kapu elé melyre érkezett Higuain s lőtt a kapuba 2:0! Ezzel minden bizonnyal el is dőlt a mérkőzés. 19.perc. Radu sárgult be. 20.perc: Pjanic tekert egy labdát a kapu elé de a védelem azt kivágta. 25.perc: Savic lőtt egy kipattanó labdát a kapu mellé centikkel. 26.perc: Immobile sárgult be. 28.perc: Dybala szabadrúgását könnyedén blokkolták a védők. 30.perc: Higuain maradt lesen s így lőtt a hálóba maradt a 2:0! 36.perc: vendég szögletek követték egymást de helyzet nélkül. 37.perc: Anderson lőtt a kapu mellé távolról kevéssel. 42.perc: Bonucci kapott pontos labdát s lőtt a kapu mellé. A hosszabbítás 3 perc, melyben helyzet nem alakult ki.

A második félidőt a Lazio kezdte. 47.perc: vendég szöglet következett melyből helyzet nem alakult ki. 49.perc: Anderson passzát fülelte le a hazai védelem így Buffon kapuja nem került veszélybe. 50.perc: Biglia lőtt a kapu fölé centikkel. 53.perc: Dybala lőtt 16 méterről a kapu mellé. 57.perc: Biglia kapott jó labdát melyet aztán a kapu mellé lőtt. 60.perc: Radu helyére Lukaku érkezett illetve Biglia helyére Dorevic érkezett. 61.perc: Dybala tesztelte a vendég kapust aki nagy bravúrral tudott hárítani. 66.perc: Lombardi helyére Murgia érkezett. 73.perc. Savic lövése kerülte el Buffon kapuját. 74.perc: Lichtsteiner helyére Barzagli állt be a hazaiaknál. 78.perc. vendég szögelt melyből helyzet nem alakult ki. 82.perc: Dybala helyére Rincon állt be. 83.perc: Parolo sárgult be. 87.perc: Pjaca érkezett Higuain helyére. 88.perc: Pjaca került helyzetbe ám 11 méterről a kapu mellé lőtt. A hosszabbítás 2 perc, melyben helyzet már nem alakult ki. Így maradt a 2:0-ás eredmény.

Az első játékrészben a hazaiak kezdtek sokkal jobban s a Napoli-hoz hasonlóan már a mérkőzés elején rúgtak 2 gólt mellyel el is döntötték azt. A vendégek gyakorlatilag a félidő második felében jelezték,hogy pályán vannak egy egy kisebb helyzet révén. Egy lesnek köszönhető csupán,hogy nem változott az állás. A második félidőben a vendégek több energiát mozgósítottak melyek helyzeteik számán is meglátszott ám a kapuig csak a legritkább esetben jutottak el. A Juventus még egy találatot mindenképpen megérdemelt volna ám előnyük birtokában nem volt miért hajtaniuk. Összességében egy közees iramú mérkőzést láthattunk. A hazaiak megérdemelten nyertek