Az Olasz Bajnokiság 22. fordulóját rendezik meg a hétvégén, melynek rangadójára vasárnap kerül sor a Juventus Stadium-ban ahol az Inter vendégszerepel. a zebrák jelenleg vezetik a tabellát, 21 tétmérkőzésükből 17-et nyertek meg 4 vereség mellett. Legutóbbi 5 bajnokijukból 4-et megnyertek 1 vereség mellett. Hazai környezetben 11 mérkőzésből 11-et nyertek meg tehát utolsó 5 hazai bajnokijukat megnyerték. Benatia és Lemina az Afrika Kupán szerepel így nem léphetnek pályára. A vendég Inter a tabella 4. helyén áll, eddigi 22 bajnokijukból 13-et nyertek meg 3 döntetlen és 6 vereség mellett. Legutóbbi 5 bajnokijukat megnyerték. Idegenben eddigi 11 mérkőzésükből 5-öt nyertek meg 1 döntetlen és 5 vereség mellett. Utolsó 5 idegenbeli meccsükön 3 győzelmet arattak zsinórban  illetve 1 döntetlent és 1 vereséget szenvedtek el. A keret teljes nincs sérült. A két együttes őszi összecsapását az Inter nyerte 2:1-re. A mérkőzés esélyese a Juventus.

Juventus: Buffon;Sandro;Chiellini;Bonucci;Lichtsteiner;Khedira;Pjanic;Mandzukic;Dybala;Cuadrado;Higuain

Internacionale: Handanovic;Murillo;Medel;Miranda;Vandreva;Brozovic;Gagliardini;D’Ambrosio;Mario;Perisic;Icardi

A mérkőzést a Juventus kezdte. 3.perc: a labda Dybala elé került ám lövését Handanovic bravúrral hárította. 6.perc: hazai szöglet melyet követően a labda érintés nélkül ment ki a pályáról. 7.perc: vendég szöglet következett melyet a védők fejeltek ki. 8.perc: Candreva sárgult be. 9.perc: Handanovic húzta le Cuadrado beadását. 11.perc: Cuadrado passzát szűrte meg a védelem biztos góltól mentve meg ezzel a vendége kaput. 13.perc: Dybala lövése csattant a feslő lécen. 18.perc: D’Ambrosio lövését blokkolta a hazai védelem, így szöglet következett melyből helyzet nem alakult ki. 22.perc: Mario lőtt a kapu bal oldala mellé. 23.perc: Pjanic sárgult be. 27.perc: Cuadrado lőtt gyengén kapura. 28.perc: Buffon védte Gagliardini fejesét. 30.perc: Higuain lőtt centikkel a jobb kapufa mellé. 34.perc: vendég szöglet melyből helyzet nem alakult ki. 37.perc: újabb vendég szöglet de gólveszély ebből sem alakult ki. 38.perc: vendég sarokrúgás melyet követően a hazaiak hozhatták a játékszert. 39.perc: a hazai kontra végén Mandzukic ugrott magasra ám fejese ha centikkel is de elkerülték Handanovic kapuját. 43.perc: Medel sárgult be. 44.perc: Pjanic végzett el szabadrúgást melyet követően Handanovic védett ezúttal is bravúrral. 45.perc: hazai szöglet melyet követően Cuadrado elé került a labda aki 25 méterről erőből mindenki mellett lőtt a hálóba, elképesztő találat 1:0! Ezzel ért véget az első félidő.

A második félidőt az Internacionale kezdte. 47.perc: Mandzukic sárgult be. 51.perc: Dybala szögletét a védők hatástalanították. 54.perc: Handanovic hárított egy a bal sarokba tartó labdát, az ezt követőe szögletből helyzet nem alakult ki. 58.perc: Brozovic helyére Kondogbia érkezett illetve Candreva helyére Eder a vendégeknél. 59.perc: két vendég szöglet melyekből helyzet nem alakult ki. 64.perc: Cuadrado és Khedira sárgult be. 68.perc. Icardi elé került a labda aki a kapu helyett a lelátót vette célba. 71.perc: Cuadrado helyére Marchisio állt be. 74.perc: Chiellini sárgult be. 78.perc: Higuain kapott jó kiugratást melyet követően Handanovicnak kellett a támadó lövését védenie. 79.perc: Mario helyére Palacio állt be illetve Lichtsteiner helyére Alves állt be. 82.perc: Murillo lövése szállt el a bal kapufa mellett. 84.perc: Dybala helyére Rugani állt be. 86.perc: hazai szabadrúgás melyből helyzet nem alakult ki. 87.perc: Mandzukic léc alá tartó fejesét Handanovic védte bravúrral, az ezt követő szögletből helyzet nem alakult ki. 88.perc: újabb hazai szöglet melyből veszély nem alakult ki. A hosszabbítás 4 perc, 94.perc: vendég szöglet melet követően a labda elhagyta a játékteret. Az indulatok ekkor elszabadultak s Handanovic sárgát kapott míg Perisic a kiállítás sorsára jutott reklamáció miatt. Ezzel ért véget az összecsapás.

Az első játékrészben a hazai csapat hatalmas nyomást helyezett a vendégek védelmére az egész játékrész alatt, sorra jöttek a nagyobbnál nagyobb helyzeteik míg nem a félidő végén meg s szerezték a megérdemelt vezetést Cuadrado révén. A vendégek egy-egy kisebb helyzetet tudtak csak kialakítani de nagy ziccerig nem jutottak. A második játékrészben a vendégek váltak aktívabbá s dolgoztak ki sok kis helyzetet. A hazaiak inkább a kontrákra álltak be ám Handanovicnak így is több bravúrt kellett bemutatnia. A vendégek egészen a mérkőzés végéig igyekeztek megszerezni a vezető gólt de Buffonnnak nem kellett sokat védenie. Reális eredmény született mellyel a zebrák megerősítették vezető pozíciójukat.