A Premier League 3. fordulójához érkeztünk. A hét végén az átigazolási szezon vége előtt utoljára léphetnek a csapatok a pályára,melynek egészen egyszerű okai vannak. Részben mert Szeptember 1 csütörtökre esik valamint az,hogy a jövő héten válogatott szünet miatt szünetel a Premier League. A hétvége rangadóját a Liverpool és a Tottenham játszotta ahol egy látványos összecsapáson 1:1-es döntetlen született. A mai napon pályára lép a Chelsea valamint az Arenal is. Azonban ha a tabellára tekintünk a helyezések szerinti legnagyobb rangadót a KC Stadium-ban játsszák ahol a tabella 3. helyezettje fogadja a tabella másodikját az az a Hull City a Manchester United-el játszik. A két együttest csupán  a gólkülönbség választja el egymástól. A hazaiak 4:1-es gólkülönbséggel állnak míg a vörös ördögök 5:1-el. A Hull az első fordulóban hatalmas meglepetésre hazai környezetben verte a bajnok Leicester együttesét míg a második fordulóban idegenben verte a Swansea csapatát. A vendégek az első fordulóban 3:1-es győzelmet arattak a Bournemouth vendégeként s ezt követően hazai környezetben 2:0-ra verték a Southampton együttesét. A mérkőzésen nagy küzdelem várható ám a hazaiakat több sérülés is hátráltatja, McGregor;Dawson;Odubajo;Bruce;Lenihan;Luer. A vendégeknél nem érkezett hír sérültekről. A fennt említettekből fakad, hogy az esélyek inkább a Manchester United győzelmére nagyobbak. Érdekes összecsapás előtt állunk.

Hull City: Jakupovic;Robertson;Davies;Livermore;Al Muhamamdy;Meyler;Huddlestone;Clucas;Diomande;Hernandez;Snodgrass

Manchester United: De Gea;Valencia;Blind;Bailly;Shaw;Fellaini;Pogba;Mata;Rooney;Martial;Ibrahimovic

A mérkőzést a Manchester United kezdte. 2.perc: egy jobb oldali beadást követően Ibrahimovic ért bele pazarul a labdába ám helyzet végül nem alakult ki belőle. 6.perc: hazai szabadrúgás következett melyet követően Snodgrass lőtt a sorfalba. 8.perc: egy bal oldali beadás szállt el Martial előtt az ötös vonalánál. 10.perc Martial középre adását Ibrahimovic fejelte a kapu fölé centikkel. 16.perc: vendég szöglet következett melyet követően a hazai védők vágták ki a labdát. 19.perc: Ibrahimovic lövését blokkolták. 22.perc: Pogba lövését blokkolták a védők. 24.perc: Fellaini sárgult be, az ezt követő szabadrúgásból Snodgrass lőtt centikkel a kapufa mellé. 26.perc: Shaw mentett Snodgrass elől aki a kapufának csapódott nagy erővel. 28.perc: Ibrahimovic elől mentett a hazai védelem. 30.perc: Valencia lövését blokkolták a hazai védők. 32.perc: Pogba kapura lövését védte Jakupovic. 33.perc: vendég szabadrúgás következett 23 méterre a kaputól, a szabadrúgást Mata lőtte Jakupovic kezébe. 36.perc. Hernandes fejesét védte De Gea. 37.perc: egy jobb oldali beadást követően Davies mentett a gólvonalról maradt a 0:0! 39.perc: Rooney labdáját vágták ki a védők Martial elől. 43.perc: Valencia beadását Mata fejelte kapura de Jakupovic résen volt. 45.perc: vendég szabadrúgás melyet Rooney ívelt Ibrahimovic lábára majd a labdakezelés után sarokkal lőtt az oldalhálóba. 2 perc a ráadás, 47.per: Hernandez lövését De Gea védte. Ezzel ért véget az első játékrész.

A második félidőt a Hull City kezdte. 48.perc: Snodgrass helyére Melony állt be a hazaiaknál. 49.perc: Rooney fejesét Jakupovic védte könnyedén. 53.perc: Ibrahimovic elől Jakupovic mentett. 60.perc: Martial lövése ment a kapu mellé. 61.perc: Martial helyére Mkhitaryan érkezett a vendégeknél. 62.perc: Ibrahimovic lövését blokkolták, az ezt követő szögletből helyzet nem alakult ki. 66.perc: Pogba lövése ment a kapu mellé. 71.percben Huddlestone sárgult be, ezt követően Mata helyére Rasford állt be. 72.perc: vendég szabadrúgás melyet Ibrahimovic lőtt a sorfalba. 74.percben Rooney lőtt a kapu mellé centikkel. 75.percben Huddelstone lövése pattant meg, szöglet következett melyből helyzet nem alakult ki. 76.perc. Rooney besárgult. 77.perc: Meyler sárgult be, az ezt követő szabadrúgást Pogba lőtte a kapu mellé. 79.perc Rashford tört a 16-oson belülre majd lőtt de Jakupovic hárítani tudott. Az ezt követő szögletből helyzet nem alakult ki. 82.perc. Mkhitaryan hagyott ki óriási ziccert, ezt követően Jakupovic mentett nagyot a gólvonalról. 83.perc: Hernandes helyére McGuire állt be. 84.perc: vendég szöglet melyből helyzet nem csak újabb szöglet alakult ki s a következő sarokrúgásból sem. 87.perc. vendég szöglet de helyzet ebből sem alakult ki. 88.perc: Pogba lőtt a kapu mellé. 89.perc. Mkhitaryan lőtt Jakupovic kezébe. A hosszabbítás 4 perc, 91.perc: Pogba lőtt a lelátóra. 92.perc: Meyler lőtt a kapu fölé. 92.percben %Rooney ment el a bal oldalon szép csellel majd tálalt Rashford elé aki a kapuba lőtt 0:1! 94.perc: Herrera érkezett Rooney helyére a vendégeknél. 94.perc. Rashford sárgult be. Ezzel ért véget a mérkőzés.

Az első játékrészben a várakozásoknak megfelelően a vendég együttes kezdett nagy lendülettel s alakítottak ki több lehetőséget. A hazaiak egy-egy kontra révén tudtak veszélyeztetni. A United végig nagy mezőnyfölényben játszott ám találatig ennek ellenére nem jutott. A második félidő elképesztő hajtást hozott mindkét részről, a vendégek végig nyomtak a második játékrész alatt is. Rashford és Mkhtaryan beállása másik szintre emelte a vendégek játékát. Úgy tűnt a mérkőzésen a United bármit próbált támadásban a hazaiak erre válaszolni tudtak. A hosszabbításban Rooney zsenialitásának köszönhetően Rashford kapott kitűnő labdát amit 3 méterről a kapura lőtt. Nagyon izgalmas volt a végjáték s a vendégek teljesen megérdemelten szerezte meg a 3 pontot! A tabellát jelenleg a Chelsea valamint a Manchester United vezeti 9 ponttal.