A 2021-2022-es Bajnokok Ligája idény selejtezői immár a második körhöz értek. A Fradi továbbjutott az első körből s immár a 3. selejtezőkör következik. A mostani ellenfél nem más mint az a Slavia Praha amely az előző idényben kitűnően szerepelt a Bajnokok Ligájában. Az esélyek a Cseh együttes továbbjutását vetítik előre a két mérkőzést követően, ám a Fradit leírni természetesen nem szabad, hisz az előző BL kiírásban egészen jól szerepeltek csoportjukban. A hazai csapatnál edzőváltás történt s úgy tűnik Rebrov az Ukrán szövetségi kapitányi széket fogja elfoglalni Shevchenko után. Érdekes összecsapás előtt állunk.

FTC: Dibusz;Civic;Mmaee;Blazic;Wingo;Laidouni;Kharathin;Zuni;Tokmac;Mmaee;Zachariassen

Slavia Praha: Kolar;Masopust;Kacharaba;Zima;Dorley;Plavsic;Stanciu;Holes;Sevcik;Bah;Kuchta

Az első félidőt az FTC kezdte. 5.perC: Bah lőtt centikkel a kapu mellé. 16.perc: Mmaee lőtt kevéssel a kapu mellé. 25.perc: Sevcik helyére Tarore állt be. 29.perc: Blazic sárgult be. 30.perc: Stanciu lövését Dibusz védte óriási bravúrral. 30.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. 34.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. 39.perc: Nguen lőtt kevéssel a kapu mellé. 44.perc: Kacharaba egy szerencsétlen hazaadást követően a Fradit juttatta előnyhöz 1:0!

A második játékrészt a Slavai Praha Kezdte. A félidőben Plavsic helyére Olaynka állt be. 48.perc: vendég szöglet melyet követően hazai kontra következett melynek végén hazai büntetőt ítélt a játékvezető. A büntetőt Kharatin lőtte a hálóba 2:0! 53.perc: Tokmac került ziccerbe ám hibázott maradt a 2:0! 54.perc: Masopust helyére Schranz érkezett illetve Musa állt be Kuchta helyére. 66.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 70.perC. Dibusz védett bravúrral, az ezt követő két szögletből helyzet nme alakult ki. 73.perc: Holes helyére Lingr érkrzett majd Mmaee helyére Loncar. 77.perc: Bah hagyott ki helyzetet. 80.perc: két vendég szöglet helyzet nélkül. 85.perc: Civic helyére Botka állt be illetve Zachariassen helyére Zubkov. 88.perc: Dorley sárgult be. 92.perc: Tokmac helyére Kovacevic állt be. Ezzel ért véget a mérkőzés.

Az első játékrész40. percéig óriási nyomás helyeződött a hazai együttesre ám a védelem illetve Dibusz a helyén állt. Egy kissé szerencsétlen esetet követően a Fradi szerezte meg a vezetést. A második félidőben is inkább a vendégek támadtak, ám egy büntető révén a hazaiak növelték előnyüket. Tokmac révén akár 3 gólos is lehetett volna a hazai előny ám a ziccert a támadó elhibázta. A vendégek találatig nem jutottak. Jó esélyekkel várhatja a Fradi a visszavágót.