A keddi játéknapot követően ismét egy korábbi Bajnokok Ligája döntő párosítása ismétlődik meg ráadásul az előző szezoné. A Bayern München rendkívül stabil idényt produkált eddig összességében. Igaz idén már kiestek a Német kupából ám mostanra a Bundesligában jelentős előnyre tettek szert. A BL egyik ha nem a legnagyobb esélyesei között tartják számon a klubot. A mai meccsen azonban Lewandowski sérülés miatt biztosan nem fog játszani. A PSG küzd a bajnokságban a bajnoki címért ám messze nem állnak olyan jól a tabellán mint ahogy azt el lehetne várni. Ugyanakkor Neymar már játékra kész így a keret mondhatni erősödött a Barcelona elleni kerethez mérten. Icardi Kurzawa és Verratti ugyanakkor nem áll rendelkezésre így nem növeli a PSG továbbjutási esélyeit. Izgalmas mérkőzés előtt állunk.

Bayern München: Neuer;Hernandez;Alaba;Süle;Pavard;Goretzka;Kimmich;Coman;Müller;Sane;Choupo- Moting

PSG: Navas;Dagba;Marquinhos;Kimpembe;Diallo;Gueye;Danilo;Di Maria;Neymar;Draxler;Mbappe

A mérkőzést a PSG kezdte. 3.perc: hazai szöglet melyet követően Choupo-Moting fejelt kapura ám a keresztlécet találta el, az ebből induló kontra támadás végén Mbappe lőtt Neymar passzát követően a hálóba 0:1! 7.perc: hazai szabadrúgás mely a sorfalban halt el. 10.perc: Navas védte Müller lövését. 12.perc: újabb vendég gól ám ezúttal les miatt érvénytelenítették. 13.perc: Goretzka helyzetét blokkolta a vendég védelem. 15.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 16.perc: Neymar szabadrúgását Neuer húzta le. 19.perc: Navas óriási bravúrral hárította Goretzke fejesét. 20.perc: Pavard lövését védte Navas. 21.perc: két hazai szöglet helyzet nélkül. 27.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 28.perc: vendég szöglet melyet követően a ahzai védelem kirúgta a labdát ám azt Neymar visszaszerezte majd kitűnően ugratta ki Marquinhost aki higgadtan a kapuba lőtt 0:2! 30.perc: Marquinhos megsérült így helyére Herrera érkezett. 33.perc: Goretzka helyére Davies állt be, még a percben Hernandez sárgult be. 37.perc: Pavard labdáját Choupo-Moting fejelte a hálóba 1:2! 42.perc: Boateng helyére Süle érkezett. 43.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 44.perc: két hazai szöglet helyzet nélkül. 46.perc: Müller fejelt kapura ám Navas hárítani tudott. Ezzel ért véget a félidő.

A második félidőt a Bayern München kezdte. A félidőben Diallo helyére Bakker állt be. 50.perc: hazai szöglet melyet követően helyzet nem alakult ki. 52.perc: Neuer védte Neymar lövését. 53.perc: Alaba lövését Navas védte bravúrral. 54.perc: hazai szöglet melyet követően Pavard lövését védte Navas. 55.perc: Coman lövést védte Navas. 60.perc: Müller egy remek beadást követően fejelt a hálóba 2:2! Megérdemelt egyenlítés. 62.perc: Draxler sárgult be. 68.perc: Mbappe érkezett jól  a kapu elé és lőtt gólt 2:3! 70.perc: Kimmich sárgult be. 71.perc: Kean érkezett Di Maria helyére. 75.perc: két hazai szöglet helyzet nélkül. 86.perc: Alaba lőtt a kapu bal oldala mellé. 89.perc: hazai sarokrúgás melyet követően Dagba ért kézzel a labdához a 16-oson belül ám a bíró nem ítélte szándékosnak elmaradt a büntető. 89.perc: Choupo-Moting sárgult be. 90.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 91.perc: Neymar helyére Rafinha érkezett. A hosszabbítás 2 perc melyben helyzet már nem alakult ki.

Az első játékrészben a hazaiak nagyon aktívan kezdtek a vendégek pedig higgadtan és pontosan így gyorsan két gólos előnyre tettek szert. A mérkőzés hullámzó volt ebben a szakaszban, mindkét együttes gólra törően játszott. A cserék már az első félidőben megkezdődtek. Rendkívül izgalmas félidőt láthattunk ahol  bajorok még az első játékrészben szépíteni tudtak.  A második félidőben az első játékrész folytatását láthattunk. elképesztő nyomást helyezett a Bayern a vendégekre és végül sikerült kiegyenlíteniük. Igaz a hazai öröm nem tartott túl sokáig mert Mbappé ismét betalált. Nagyon sok helyzetet alakított ki a bayern ám ma este Lewandowski hiányát megérezték a bőrnadrágosok. A párharcban sokkal jobban áll a PSG hiszen német együttesnek 2 gólt kellene idegenben lőnie úgy, hogy egyet sem kap a továbbjutás érdekében. Ám e párharc még messze nem dőlt el. A BL idei legjobb összecsapását láthattuk!