Folytatódik a 2018/2019-es Bajnokok Ligája kiírás immár az elődöntők első mérkőzéseivel. A két párharc közül a Barcelona Liverpool ütközet mindenképp kiemelkedik a két klub múltja miatt. A sorozatban e két együttes közel ugyan annyi esetben nyerte meg a trófeát. Igaz az utóbbi időszak inkább szól e tekintetben a Barcelona-ról mint a Pool-ról. Az együttesek hazájuk bajnokságában jól állnak, ugyanakkor a Barcelona már bajnok míg a Liverpool vérre menő csatát vív a Manchester City gárdájával. Egyenlőre a manchesteriek állnak jobban. Az előjelek inkább a katalánok továbbjutását jósolják ám Klopp legénységét leírni nem szabad. Az utóbbi években a Barca jól szerepel az angolok ellen legutóbb 2008.-ban a Manchester United győzte le a Barcát a kieséses szakaszban. Így a ma esti összecsapás favoritja a Barcelona.

Barcelona: Ter Stegen;Alba;Lenglet;Pique;Roberto;Rakitic;Busquets;Vidal;Coutinho;Messi;Suarez

Liverpool: Alisson;Gomez;Matip;Van Dijk;Robertson;Keita;Fabinho;Milner;Salah;Mane;Wijnaldum

A mérkőzést a Liverpool kezdte. 2. perc: Salah lövését blokkolta a védelem. 4.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 14.perc: Messi lövését blokkolta a védelem. 24.perc: Keita helyére Henderson állt be. 26.perc: Alba passzát Suarez lőtte a hálóba 1:0! 34.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 35.perc: Henderson lőtt kevéssel a kapu mellé. 39.perc: Lenglet sárgult be. Több nagy helyzet nem alakult ki az első játékrészben

A második félidőt a Barcelona kezdte. 46.perc: Milner közeli lövését Ter Stegen védte, az ezt követő szögletből helyzet nem alakult ki. 53.perc: Salah lőtt kapura ám Ter Stegen ezt is hárította. Az ezt követő szögletből helyzet nem alakult ki. 59.perc: Milner próbálkozott ám a végállomás ezúttal is Ter Stegen volt. 60.perc: Coutinho helyére Semedo állt be. 64.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 75.perc: Suarez próbálkozott lövéssel ám ez nem talált kaput ám a kipattanót Messi lőtte a hálóba 0:2! 78.perc: Wijnaldum helyére Firmino érkezett. 81.perc: Fabinho sárgult be illetve Suarez is. 82.perc: hazai szabadrúgás melyet vitatott szituáció előzött meg ( Messi ütése). A szabadrúgást Messi szép mozdulattal lőtte be 3:0! Úgy fest a továbbjutás eldőlt. 84.perc: Firmino lövését védte Ter Astegen bravúrral. 84.perc. A kipattanó Salah a kapufára lőtte. 86.perc: Alba sárgult be. A hosszabbítás 7 perc, 92.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. 93.perc: Roberto helyére Alena érkezett illetve Dembele váltotta Suarezt. 94.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 96.perc: vendég szöglet helyzet nélkül.

Az leső játékrészben a vendégek jól kezdtek ám a hazaiak gyorsan átvették a játék irányítását. Egyre jobban játszottak s ugyan akadt vendége helyzet a vezetést Suarez révén a Barca szerezte meg. A második félidőben következett a Messi henger akit nem tudott tartani a vörös alakulat s így két gólt szerezve gyakorlatilag eldöntötte a továbbjutás sorsát. A vendégek ugyan a második játékrészben végig jobban játszottak több veszélyes helyzetet alakítottak ki igaz ezeket sorra ki is hagyták. A játék képe alapján a hazai győzelem megkérdőjelezhető a jogosságát illetően pláne a mértékét ha Messi ütését is figyelembe vesszük. A videó bíró szerepe itt nem volt érzékelhető……