A Bajnokok Ligája rendkívüli idényében immár az negyed döntőkhöz értünk. A Barcelona a Napoli legyőzésével abszolválta helyét míg a Bayern München a Chelsea kiütésével. Portugáliában nincs valódi hazai pálya, így talán az esélyek a bajorok továbbjutását vetítik előre. Messi és társai egy nehéz bajnoki idény végére mintha kifulladtak volna és emellett a klub vezetése körül is akadnak problémák. A bajoroknál ezzel ellentétben minden nyugodt, magabiztosan nyerték bajnokságot s Flick edző kezei eddig úgy tűnik aranyat érnek.

Barcelona: Ter Stegen;Alba;Lenlet;Pique;Semedo;Jong;Busquets;Roberto;Vidal;Suarez;Messi

Bayern München: Neuer;Kimmich;Boateng;Alaba;Davies;Thiago;Goretzka;Gnabry;Müller;Perisic;Lewandowski

A mérkőzést a Barcelona kezdte. 4.perc: egy középre lőtt labda került Kimmich elé aki Müller elé játszott ő pedig betalált 0:1! 7.perc: Albaba ért bele rosszul egy beadásba itt az egyenlítés 1:1! 10.perc: Suarez került helyzetbe blokkolták, a szögletből helyzet nem alakult ki. 14.perc: bajor szöglet helyzet nélkül. 18.perc: újabb vendég szöglet helyzet nélkül. 20.perc: Kimmich szögletéből helyzet nem alakult ki. 22.perc: Perisic lőtt éles szögből a hálóba 1:2! 26.perc: két hazai szöglet helyzet nélkül. 27.perc: Gnabry lőtt okosan a hálóba 1:3! 30.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. 32.perc: Müller lőtt okos gólt közelről 1:4!  A mérkőzés eldőlni látszik. 34.perc: barca szöglet helyzet nélkül. 39.perc: bajor szöglet helyzet nélkül. 42.perc: Boateng sárgult be. Ezzel ért véget a játékrész.

A második félidőt a Bayern München kezdte. A félidőben Roberto helyére Griezmann érkezett. 52.perc: Davies sárgult be. 54.perc: Suarez is besárgult. 55.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 57.perc: Suarez húzott elő egy cselt majd lőtt a hálóba 2:4! 60.perc: Alba sárgult be. 63.perc: Davies lőtt a hálóba 2:5! 65.perc: hazai szabadrúgás helyzet nélkül. 67.perc: Perisic helyére Coman állt be. 69.perc: vendég szöglet. 70.perc: Fati állt be Busquets helyére. 75.perc: Coutinho állt be Gnabry helyére illetve Boateng helyén Süle. 79.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. 82.perc: Lewandowski talált be 2.6! Kivégzés!!!! 84.perc: Davies helyére Hernandez állt be illetve Goretzka helyére Tolisso állt be. 85.perc: Kimmich sárgult be. 88.perc: Coutinho talált be 2:7! 89.perc: ismét Coutinho lőtt a hálóba 2:8! Történelem. Egyenes kieséses szakaszban soha ennyi gólt nem lőttek. 92.perc: Vidal sárgult be. Ezzel ért véget a találkozó.

Az első játékrészben a bajorok meglepték a katalánokat. Igaz erre még volt válasza a barcának ám ezt követően a Bayern lelépte egy félidő alatt a barcát. A második félidőben a bayern kicsit megingott Suarez góljánál majd megrázták magukat és meg sem álltak 8 gólig. A két együttes között osztálykülönbség volt ma este.