Horvátország – Spanyolország

Egy újabb slágermérkőzés előtt állunk, ahol az aktuális VB ezüstérmes egy korábbi világbajnokkal csap össze. Horvátország nem kezdte sőt nem is folytatta fényűzően az idei EB-t ám ez legalább annyira igaz a Spanyol válogatottra. A mai mérkőzésre mindkét együttes pozitív élménnyel hangolt. Összességében a mérkőzés esélyese a spanyol válogatott fiatalos lendülete miatt. Kitűnő mérkőzés előtt állunk.

Horvátország: Livakovic;Gvardiol;Brozovic;Car;Vida;Jurankovic;Kovacic;Modric;Vlasic;Petkovic;Rebic

Spanyolország: Simon;Azpilicueta;Garcia;Laporte;Gaya;Pedri;Bsquets;Koke;Torres;Morata;Sarabia

A mérkőzést Spanyolország kezdte. 13.perc: Sarabia lőtt kevéssel a kapu mellé. 16.perc: Koke lövését Livakovic védte. 19.perc: Vida ért vétlenül kézzel a labdába. 20.perc: kapitális spanyol kapus hiba Simon lába alatt Pedri labdája csusszant el s a kapuban kötött ki 1:0! 24.perc Vlasic lőtt a kapu mellé. 28.perc: Sarabia lőtt a keresztléc fölé. 38.perc: előbb Gaya lőtt kapura melyet Livakovic hárított ,majd Sarabia ismétlése már a kapuban landolt 1:1! 45.perc: Kovacic próbálkozása ment a kapu mellé.

A második félidőt Horvátország kezdte. 57.perc: Torres fejelte a hálóba Azpilicueta labdáját 1:2! 67.perc: Gvaridol lőtt kapura ám Livakovic óriási bravúrral mentett. 73.perc: Brozovic sárgult be. 77.perc: Ferran Torres lőtte a kapuba Pau Torres labdáját 1:3! Úgy fest eldőlt a mérkőzés. 84.perc: Car sárgult be. 85.perc: Modric lövését még hárította Simon ám Orsic már a kapuba lőtt 2:3! 93.perc: Orsic labdáját Pasalic lőtte a hálóba 3:3! Elképesztő mérkőzés.

A hosszabbítást Horvátország kezdte. 93.perc: Orsic lőtt kevéssel a kapu mellé. 96.perc: Kjaer lövését védte Simon. 100.perc: Marata csapott le a labdára majd lőtt a hálóba 3:4! 103.perc: Olmo találat a hálóba 3:5! 106.perc: Ante lőtt a kapufa mellé egy centivel. Ezzel eldőlt a mérkőzés.

A hosszabbítás második félidejét Spanyolország kezdte. 116.perc: Morata lövését védte a horvát hálóőr. 120.perc: Olmo lőtt szinte az üres kapu helyett a  bal kapufára. Ezzel ért véget az összecsapás.

Az első játékrészben Horvátország némi szerencsével vezetést szerzett. Spanyolország ezt követően egyre jobban játszott s lőtte góljait. A második félidő ott folytatódott ahol az első abba maradt, újabb spanyol találat s amikor már úgy tűnt vége a mérkőzésnek akkor Horvátország szinte a semmiből egyenlített ki. A hosszabbítás első félideje egyértelműen a Spanyol erőfölényt mutatta illetve azt, hogy mennyire elfáradt a Horváth válogatott. Összességében a Spanyol válogatott megérdemelten jutott tovább.

Franciaország – Svájc

Az EB egyik legnagyobb esélyese a Francia válogatott. A halálcsoportot megnyerték igaz sokak szerint visszafogott teljesítménnyel. Ettől függetlenül a keret erőssége nem változott sőt az energiákkal egészen jól tudtak spórolni tekintve a keret sokoldalúságát. A Svájci válogatott az esélytelenek nyugalmával készülhet a mai mérkőzésre. Továbbjutottak igaz lenyűgözőnek nem mondható teljesítménnyel. Összességében több gólos francia siker várható a papírforma alapján.

Franciaország: Lloris;Kimpembe;Lenglet;Varane;Pavard;Pogba;Kante;Rabiot;Griezmann;Benzema;Mbappe

Svájc: Sommer;Elvedi;Akanji;Zuber;Shaquiri;Embolo;Seferovic,Widmer;Freuler;Xhaka;Rodriguez

A mérkőzést Svájc kezdte. 2.perc: Varane fejelt a kapu mellé egy szögletet követően. 15.perc: szinte a semmiből Seferovic fejelt a hálóba egy bal oldali beívelést követően. 27.perC: Mbappe lőtt egy szabadrúgást a sorfalba. 29.perc: Rabiot lőtt kevéssel a kapu mellé. 30.perc: Varane sárgult be.  32.perc: Elvedi sárgult be.

A második félidőt Franciaország kezdte. 52.perc: Svájci büntető kövtkezett, melyet Rodriguez hagyott ki. 56.perc: Pogba passzolt Mbappe elé aki a kapu mellé lőtt. 57.perc. Mbappe labdáját Benzema lőtte a hálóba 1:1! 59.perc: Benzema talált  a hálóba 2:1! 62.perc: Rodriguez sárgult be. 75.perc: Pogba kapoot jó labdát majd lőtt elképesztően nagy gólt 3:1! 76.perc: Xhaka sárgult be, ha Svájc továbbjutna ő biztosan nem fog játszani. 81.perc: Seferovic fejelt a hálóba 3:2! 85.perc. Gavranovic lőtt lesgólt. 88.perc: Coman sárgult be. 90.perc: Gavranovic Xhaka labdáját lőtte a hálóba 3:3! Elképesztő mérkőzés ma már a második.

A hosszabbítást első félidejét Svájc kezdte. 91.perc: Pavard sárgult be. 96.perc: Pavard hagyott ki helyzetet.

A hosszabbítás második félidejét Franciaország kezdte. 108.perc: Akanji sárgult be. Pogba passzát Mbappe lőtte a kapu mellé. 120.perc: Sommer védte bravúrral Giroud próbálkozását. Következhetnek a büntetők.

Gavranovic és Pogba a kapuba lőtt 1:1! Schar és Giroud következett mindketten belőtték saját büntetőjüket 2:2! Akanji és Thuram következett s mindketten eredményesek voltak 3:3! Vargas és Kimpembe párosa következett s mindketten be is találtak 4:4! Mehmedi következett aki belőtte saját büntetőjét ám Mbappe kihagyta így Franciaország óriási meglepetésre kiesett!!!!

Az első játékrészben Svájc használta ki jól helyzetét. Franciaország szépen építette játékát mely leginkább a második félidőben rajzolódott ki. Az egyenlítést követően gyorsan két gólos lett a francia előny, ám Svájc gyorsan lőtt két gólt a meccs rendes játék idejének végén. A hosszabbítás találatot nem hozott következhettek a büntetők. A 11-esek közül Svájc mindent belőtte így a VB címvédő ideje korán búcsúzott. Svájc megérdemelten jutott tovább!!!!