A Német Bajnokság befejeződött így csakúgy mint Angliában egyetlen kérdés maradt, vajon ki nyer a Kupát. Hatalmas meglepetésre a Frankfurt lehet az egyik együttes valamint nem oly nagy meglepetésre a Dortmund. A Frankfurtiak a Bundesligában mindössze a 11. helyen végeztek így alanyi jogon jövőre egyik nemzetközi kupában sem indulhatnak ám amennyiben ma valami csoda folytán elhódítanák a serleget máris az Európa Liga főtábláján találnák magukat. A Kupában először a Magdeburg együttesét győzték le majd az Ingolstadt gárdáját ejtették ki. A Hannover gárdája következett majd a negyeddöntőben a Bilefeld. Az elődöntőben a Münchengladbach együttesét búcsúztatták. Sérültek:  Hasebe;Mascarell;Stendera és Wolf. Erősen kérdéses Ordonez játéka. A Borussia Dortmund a bajnokságban egy gyengébb őszt követően a 3. helyen végzett így jövőre is a Bajnokok Ligája főtábláján indul. Tuchel együttese egészen jó idényt tudhat maga mögött ám kérdéses meg tudják e ezt ma koronázni. A Kupában előbb a Trirer együttesét búcsúztatták majd a Union Berlin-t. Ezt követően a Herta ás a Lotte együttesét verték meg. Az elődöntőben egy szenzációs mérkőzésen a Bayern München gárdáját búcsúztatták idegenben. Sérültek: Larsen;Weigl valamint kérdéses a játéka Götze,Piszczek,Schmelzer és Schürrlének. A mérkőzés esélyese a Borussia Dortmind.

Frankfurt: Hradecky;Vallejon;Abraham;Hector;Chandler;Medojevic;Gacinovic;Oczpka;Fabian;Rebic;Seferovic

Borussia Dortmund: Burki;Bartra;Sokratis;Schmelzer;Ginter;Piszczek;Dembele;Kagawa;Guerrero;Reus;Aubameyang

A mérkőzést a Frankfurt kezdte. 8.perc: Dembele nagyszerű szólót mutatott be majd lőtt a kapuba 0:1! 16.perc: Reus vette jól át a labdát majd lőtt kapura de lövését a kapus védte. 20.perc: Chandler fejelt a kapu fölé. 24.perc: dortmundi szöglet melyet követően helyzet nem alakult ki. 29.perc: Rebic jó labdaátvételt követően lőtt a kapuba 1:1! 33.perc: Dortmund szabadrúgás következett helyzet nélkül. 38.perc: Gacinovic sárgult be. 39.perc: Seferovic lőtt kitűnő passzt követően a bal kapufára. Rebic csúsztatott de mozdulatát szabálytalannak látták így a Dortmund jöhetett szabadrúgással. Ezzel ért véget a félidő.

A második félidőt a Borussia Dortmund kezdte. A félidőben Reus helyére Pulisc érkezett illetve Schmelzer Castro helyére. 49.perc: Dembele lőtt laposan kapura de Hradecky hárítani tudott. 50.perc: dortmundi szöglet melyet követően Kagawa lövését blokkolták a védők. 52.perc: Frankfurti szöglet melyből helyzet nem alakult ki. 56.perc: Medojevic helyére Tawtha ékezett. 57.perc: frakfurti szöglet melyet követően helyzet nem alakult ki. 64.perc: Aubameyang lövése pattant le a kapufáról, az ezt követő szögletből helyzet nem alakult ki. 65.perc: újabb dortmundi szöglet helyzet nélkül. 66.perc: dortmundi 11-es és Hradecky sárgult be. A büntetőt Aubameyang lőtte a kapu közepébe 1:2! 70.perc: Abraham sárgult be, az ezt követő szabadrúgást helyzet nem követte. 72.perc: Chandler helyére Meyer érkezett a frankfurtiaknál. 76.perc: Bartra helyére Durm állt be. 78.perc: Blum érkezett Fabian helyére a frankfurtiaknál. 81.perc: dortmundi szabadrúgás melyet követően Castro lőtt a lelátóra. 85.perc: Aubameyang lőtt centikkel a kapu fölé. 86.perc: Guerrerio beadását Aubameyang fejelte a kapu mellé. 87.perc: Rebic sárgult be. 89.perc: Blum középre lőtt labdája ment el keresztbe a kapu előtt. A hosszabbítás 4 perc, 94.perc: Dembele sárgult be. 94.perc: frankfurti szabadrúgás következett de helyzet nem alakult ki. Ezzel ért véget az összecsapás.

Az első játékrészben a Dortmund kezdett aktívabban s szerezték is meg a vezetést. A Frankfurt ezt követően pörgött fel s több helyzetet is alakított ki melyek közül az egyiket gólra is váltotta. A második játékrészben a Dortmund játszott fölényben ám nem csak a félidő elején mint az első félidőben hanem az egész félidőt tekintve. A frankfurtnak is akadt ugyan helyzete de komoly gólszerzési lehetősége nem akadt. Aubameyang büntetője mindent eldöntött s a Dortmund megérdemelten nyerte meg története 4. Német Kupáját!!!