A Premier League 26. fordulóját rendezték meg a hét végén. A forduló rangadója azonban hétfő estére maradt, ahol a záró mérkőzésen a Chelsea hazao pályán fogadja a Manchester United gárdáját. A hazaiak nem csúcs formában fogadják a vörös ördögöket. Legutóbbi 5 meccsükből mindössze 1-et nyertek meg 3 döntetlen és 1 vereség mellett. Előnyük a 4. Tottanhem-el szemben mindössze 1 pontra olvadt. A vörös ördögök ugyanakkor ennél még rosszabb formában vannak, 1 győzelem mellett 3 vereség és 1 döntetlen szerepel a nevük mellett az utóbbi hetekből. A téli átigazolási időszak inkább a unitednek jöhetett jól hiszen a hazaiak nem igazoltak, míg a vendégek Bruno Fernandes mellett az utolsó pillanatban Ighalo-t is megszerezték. Ugyanakkor Rojo és Young eligazolt. A mai meccs egyértelműen 3 esélyes s talán a döntetlen a legvalószínűbb eredmény. A kezdő 11-ek miatt Lampardnak van kevesebb aggódni valója, míg Solskjaer Pogba McTominay Rashford triót kénytelen lesz pótolni. Érdekes jó érkőzés előtt állunk.

Chelsea: Caballero;Azpilicueta;Rüdiger;Christensen;James;Kante;Jorginho;Kovacic;Willian;Batshuayi;Pedro

Manchester United: De Gea; Bailly;Maguire;Sahw;Wan-Bissaka;Fred;Matic;Williams;Fernandes;Martial;James

A mérkőzést a Manchester United kezdte. 6.perc: James lőtt kevéssel a kapu mellé. 8.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. 9.perc: Willian lőtt centikkel a kapu jobb oldala mellé. 12.perc: Kante sérült meg helyére Mount érkezett. 23.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 26.perc: Batshuayi indult meg majd lőtt távolról centikkel a kapu mellé. 28.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. 31.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. 32.perc: Fernandes lőtt centikkel a kapu mellé. 33.perC: hazai szöglet melyet követően helyzet nem alakult ki. 35.perc: Willian dobta fel magát s színészkedésért be is sárgult. 37.perc: Martial került helyzetbe ám végül a ziccer kimaradt. 38.perc: MAguire taposott ám sem piros sem sárga lapot nem kapott az esetért. 39.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 45.perc: egy tetsztős vendég támadsá végén Wan-Bissaka adta középre a labdát melyet martial fejelt a hálóba 0:1! Szinte a semmiből vezetnek a vendégek. A hosszabbítás 4 perc, 49.perc: Batshuayi lőtt kevéssel a kapu mellé.

A második félidőt a Chelsea kezdte. Christensen helyére Zouma állt be. 48.perc: Rüdiger sárgult be. 56.perc: Zouma szerzett labdát majd lőtt a hálóba ám a VAR szerint szabálytalanság történt így maradt a 0:1! 59.perc: Fred sárgult be illetve Zouma. 61.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. 63.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 64.perc: Fernandes szabadrúgása a kapufát találta el. 65.perc: Pedro sárgult be. 66.perc: vendég szabadrúgás melyet követően Maguire ugrott a legmagasabbra s fejelt a kapuba 0:2! 68.perc: Giroud állt be. 70.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. 73.perc: Kovacic lövését blokklták, az ezt követő szögletből helyzet nem alakult ki. 75.perc: vendég sarokrúgás helyzet nélkül. 76.perc: Martial sárgult be. 77.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. 77.perc: a hazaiak második gólját is érvénytelenítették les miatt. 79.perc: Wan-Bissaka sárgult be. 80.perc: James helyére Pereira állt be. 82.perc: hazai szöglet melyből heyzet nem alakult ki. 88.perc: két hazai sarokrúgás helyzet nélkül. 90.perc: Mount lőtt kevéssel a kapu mellé. 91.perc: Martial helyére Ighalo érkezett illetve Fernandes helyére Dalot. 93.perc: Ighalo került ziccerbe ám Caballero hárítani tudott bravúrral. Ezzel ért véget a találkozó.

Az első játékrészben a ahzaiak elképesztő mennyiségű lövést eresztettek meg a kapura ám ezek közül De Geának védeni egyet sem kellett. A vendégek a kontráikban bíztak s a félidő végén eredményes is volt Solskjaer taktikája. Az első játékrészben egyértelműen a hazaiak játszottak jobban. A második félidőben A vendégek többet mutatták magukat igaz így is több hazai helyzet maradt ki. Újabb találatot vettek el joggal a ahzaiaktól míg a vendégek szabályos gólt lőttek. Összességébe e mérkőzésen a szerencse döntött. Jó meccset láthatott a publikum.