A 31. forduló csúcsmérkőzését ma este rendezik amikor a Chelsea fogadja hazai pályán a Manchester City együttesét. A hazaiak nem csúcsformában tértek vissza igaz nyerni tudtak az Aston Villa vendégeként hátrányból felállva. Pont előnyük tetemes a Manchester United előtt s nincsenek sokkal lemaradva a Leicester City mögött. A Leicester pontokat bukott a forduló elején míg a Manchester United győzni tudott így a londoni kékek győzelmi kényszerben játszanak. A Manchester City bomba formában tért vissza. Ederson kapujára még lövés sem ment 2 mérkőzés alatt. A City is győzelmi kényszerben játszik hiszen ha ma nem nyer úgy a Liverpool már hivatalosan is bajnok lesz. Az esélyek a Manchester City győzelmét vetítik előre.

Chelsea : Kepa; Alonso;Rüdiger;Christensen;Azpilicueta;Barkley;Kante;Mount;Pulisic;Giroud;Willian

Manchester City: Ederson;Walker;Fernandinho;Laporte;Mendy;Gündogan;Rodri;De Bruyne;Mahrez;Silva;Sterling

A mérkőzést a Chelsea kezdte. 5.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. 6.perc: Silva lövését Kepa védte magabiztosan. 12.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. 13.perc: silva fejesét fogta Kepa. 15.perc: Silva lövését blokkolta a hazai védelem. 19.perc: Fernandinho nagyszerű fejesét védte Kepa. 27.perc: BArkley lövését blokkolták, az ezt követő szögletből helyzet nem alakult ki. 33.perc: hazai szöglet melyet követően Christensen fejesét védte Ederson. 36.perc: Pulisic lőtt nagy gólt 1:0! 38.perc Alonso sárgult be. 39.perc: Mahrez lőtt  a kapu fölé. Ezzel ért véget a félidő.

A második félidőt a Manchester City kezdte. 55.perc: Silva helyére Jesus állt be illetve David Silva érkezett Rodri helyére. 56.perc: De Bruyne lőtt a bal alsóba 1:1! 57.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 58.perc: Sterling lőtt a kapufára. 59.perc: Mendy helyére Zinchenko állt be. 62.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. 63.perc: Giroud helyére Abraham állt be. 64.perc: vendég szöglet melyet követően Rüdiger mintha kezelt, volna a bíró továbbot intett s a videóbíró ezt alá is támasztotta. 67.perC: vendég szöglet melyet Sterling puskázott el, nagy ziccer volt. 71.perc: Pulisic lövését blokkolta a vendég védelem. 73.perc: Barkley helyére Kovacic állt be illetve Laporte helyére Otamendi állt be. 76.perc: Abraham lövését védte Ederson. 77.perc: De Bruyne sárgult be. 78.perc: Fernandinho kezezett a 16-oson belül így ahzaai büntető következett melyet Willian lőtt a hálóba 2:1! 86.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. A hosszabbítás 7 perc, 91.perc: Mount helyére Pedro állt be majd Pulisic helyére Gilmour. 93.perc: hazai szöglet melyből helyzet nem alakult ki. Így ért véget a találkozó.

Az első játékrészben a vendégek nagy nyomással kezdtek, majda félidő végére a Chelsea is felpörgött és meg is szerezte a vezetést. A második félidőben a Chelsea már többet tudott támadni. A vendégek kiegyenlítettek ám örömük nem tartott sokáig. A hazaiak a jogos büntetőt belőtték s így biztosították be, hogy 30 évet követően a Liverpool nyerje a meg az Angol első osztályú bajnokságot. A mérkőzésen a Chelsea taktikája felülmúlt a vendégek elképzeléseit.