A Premier League 2. fordulójának rangadóján a tavalyi bajnok Liverpool látogat a 4. helyezett chelsea együtteséhez. A Chelsea a nyár folyamán az egész keretét felfrissítette, Ziech;Werner;Chilwell;Havertz és még sokan érkeztek a keretbe. A Liverpool Thiago igazolásával frissítette közép pályáját. Mindkét együttes esélyes a végső győzelem szempontjából, igaz a Chelsea együttesének össze kell érnie. A mai mérkőzés esélyese a Liverpool.

Chelsea: Kepa;Alonos;Zouma;Christensen;James;Kante;Jorginho;Kovacic;Werner;Havertz;Mount

Liverpool: Alisson;Alexander-Arnold;Fabinho;Van Dijk;Robertson;Wijnaldum;Henderson;Keita;Salah;Firmino;Mane

A mérkőzést a Liverpool kezdte. 9.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. 15.perc: Firmino lövését blokkolták. 16.perC: vendég szöglet helyzet nélkül. 33.perC: Werner ment át a védőkön jad lőtt a kapu mellé. 34.perc: endég szöglet helyzet nélkül. 45.perc: előbb Christensen besárgult ám a videóbírózást követően kiállították. Ezzel véget is ért a félidő.

A második félidőt a Chelsea kezdte. A félidőben Havertz helyére Tomori állt be majd Henderson helyére Thiago állt be. 48.perc: Robertson szögletéből nem alakult ki helyzet. 50.perC: Firmino labdját Mane lőtte a hálóba 0:1! 54.perc: Kepa nagyot hibázott Mane a hálóba lőtt 0:2! Eldőlt a mérkőzés. 61.perc: két vendég szöglet helyzet nélkül. 66.perc: Wijnaldum lövését Kepa védte bravúrral, majd Mount lőtt kevéssel a kapu mellé. 72.perc: hazai büntető ám végül kimaradt. 75.perc: Chelsea szöglet melyből helyzet nem alakult ki. 79.perc: Abraham állt be Kovacic helyére illetve Jorginho helyére Barkley. 81.perc: vendég szöglet helyzet  nélkül. 84.perc: Abraham próbálkozását Alisson védte bravúrral. 86.perc: Firmino helyére Minamino érkezett. 87.perc: két vendég szöglet helyzet nélkül. A hosszabbítás melyben a vendéget két szögletet végezhettek el ám újabb találat már nem született. Így ért véget a mérkőzés.

Az első játékrészben inkább a Liverpool volt aktív, több helyzetet is kialakítottak. A félidő végére ébredt a Chelsea ám kaput eltaláló lövésig nem jutottak. Christensen belépője ugyanakkor nem jött jól  a hazaiaknak. A második félidőben a Liverpool gyorsan a maga javára fordította az emberelőnyt, két gólt rúgtak mellyel el is döntötték a találkozó sorsát. Összessségében a jobb együttes nyert.