Magyarország válogatottja ismét mérföldkőhöz érkezett. Mindössze két megnyert mérkőzés választja el válogatottunkat, hogy ismét részese legyen a hazánkban is megrendezett 2021 -es Európa Bajnokság főtáblájának. Első „akadályként” idegenben kellene Bulgáriát felülmúlni, majd egy sikeresetén hazai környezetben vagy Romániát vagy Izlandot kellene legyőzni. A mai mérkőzés előjelei némi meglepetésre inkább Magyar sikert jósolnak a nemzetközi sajtóban is. Persze a mérkőzést még le kell játszani. Érdekes összecsapás előtt állunk.

Bulgária: Ivanov;Nedyalkov;Bozjikov;Teriziev;Cicinho;Malinov;Karabejov;Ivanov;Nedelev;Karageren;Kraev

Magyarország: Gulácsi;Orban;Lang;Szalai;Holender;Kalmár;Nagy;Sigér;Fiola;Szalai;Sallai

A mérkőzést Bulgária kezdte. 17.perc, egy nyugodt mérkőzés kezdést követően vendég szöglet melyet Orban sodort testével a kapuba 0:1! 20.perc: két hazai szöglet helyzet nélkül. 31.perc: Ivanov sérült meg helyére Yomov állt be. 38.perc: Gulácsi védett bravúrral. 47.perc: Gulácsi földöntúli bravúrral védett Kraev helyzeténél, az ezt követő két szögletből helyzet nem alakult ki.

A második félidőt a Magyar válogatott kezdte. 47.perc: Kalmar szabadrúgása pattant meg néhányszor s végül a kapuban landolt a labda 0:2! 53.perc: hazai szöglet melyet követően lang volt a 16-oson belül szabálytalan. A büntetőt végül videóbíró miatt nem adták meg. 59.perc: Kraev helyére Mustafa állt be majd Karagerev érkezett Despodov helyére illetve Szalai helyére Nikolics. 61.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 66. perc két hazai szöglet helyzet nélkül. 70.perc: Hangy állt be Kalmár helyére.74.perc: ismét videóbíró de ezúttal sem ítélt büntetőt a bíró a hazaiak javára. 75.perc: Egy vendég szögletet követően Nikolics fejelt a hálóba 0:3! Eldőlni látszik. 79.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 80.perc. Kraev helyére Isla állt be majd Nedelev helyére Yankov; Fiola helyére Botka majd Nagy helyére Gazdag. 88.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 89.perc: Gazdag sárgult be. 89.perc: szép összjátékot követően Mustafa lőtt a hálóba 1:3! Nagy helyzet már nem alakult ki. Véget ért a mérkőzés.

Az első játékrészben válogatottunk kezdett jobban. Megszerezték a vezetést majd a hazaiak kezdtek el nagy nyomást kifejteni. A félidő végén Gulácsi Péter védései élményszámba mentek. A második félidőben gyorsan kaptak még egy gólt a hazaiak így aztán nehéz helyzetbe kerültek. A videóbíró ma nem segítette Bulgáriát sőt a 3. magyar gól mindent eldöntött. Összességében a helyzeteit jobban kihasználó magyar válogatott tudott nyerni!