A Spanyol Bajnokág hétközi fordulójának rangadóját a tabella 3. Atletico Madrid és a tabella 5. Sevilla vívja.  A hazaiak a spanyol bajnoki címért vívott versenyből már kiszálltak azonban a 3. helyért is nagy csatában állnak a Sevilla együttesével. Simeone együttese eddig 32 mérkőzésből 20-at nyert meg 8 döntetlen és 5 vereség mellett. Legutóbbi 5 mérkőzésükön 3 győzelem mellett 1 döntetlent játszottak s egyszer kaptak ki. Hazai pályán eddig 16 mérkőzést játszottak melyek közül 12-őt nyertek meg 2 döntetlen és 2 vereség mellett, legutóbbi 5 mérkőzésükön 4 győzelem mellett 1 vereség szerepel. A vendég Villareal 5 pontos lemaradásból figyeli a Sevillát valamint ma ellenfelét. Eddigi 34 mérkőzésükből 17-et nyertek meg 9 döntetlen és 8 vereség mellett. Utolsó 5 bajnoki meccsükből 4 győzelem mellett 1 vereség szerepel.  Idegenben 16 mérkőzésből 6-ot nyertek meg 5 döntetlen és 5 vereség mellett. Utolsó 5 idegenbeli mérkőzésükön 3 győzelem mellett 2 vereség szerepel. Érdekes mérkőzés elé nézünk melynek esélyese a hazai együttes.

Atletico Madrid: Oblak;Luis;savic;Godin;Gimenez;Koke;Gabi;Niguez;Gaitan;Griezmann;Correa

Villareal: Fernandez;Costa;Alvaro;Musacchio;Rukavina;Castillejo;Bruno;Trigueros;Santos;Adrian;Sansone

A mérkőzést az Atletico Madrid kezdte. 11.perc: Correa hagyott ki nagy ziccert, lövését Fernandez védte. 12.perc: Niguez csapott le egy kipattanó labdára melyet Fernandez ismét hárítani tudott. 14.perc: vendég szabadrúgás de helyzet nem alakult ki belőle. 28.perc: Gabi szögletét követően helyzet nem alakult ki. 32.perc: Griezman vette át jól  labdát majd lőtt kapura de Fernandez ezt is bravúrral hárította, a kipattanót Gaitan fejelte kapura de Fernandez ezt is védte. 33.perc: újabb hazai szöglet melyből helyzet nem alakult ki. Több helyzet nem alakult ki a félidőben.

A második félidőt a Villareal kezdte. 54.perc: Gaitan lövését védte Fernandez. 55.perc: két hazai szöglet következett de helyzet nem alakult ki egyikből sem. 56.perc: előbb Gabi sárgult be, illetve Gaitan helyére Carrasco állt be illetve Gameiro helyére Correa állt be. 58.perc: Trigueoras sárgult be. 60.perc: hazai szöglet melyből helyzet nem alakult ki. 64.perc: Soriano helyére Adrian állt be. 65.perc: vendég szöglet következett helyzet nélkül. 66.perc: Rukavina sárgult be. 71.perc: Carrasco lőtt a kapu fölé 16 méterről. 72.perc: Torres állt be Carrasco helyére. 73.perc: Torres érkezett jól középre ám a labdáról ha centikkel is lemaradt. 74.perc: Soldado sárgult be. 76.perc: Sansone helyére Bakambu állt be. 78.perc: Bakambu kapott jó labdát de lövését blokkolni tudták. 82.perc: Bakambu passzolt Soriano elé aki közelről lőtt a hálóba 0:1! 85.perc: Trigueros lemegy helyére Cascente állt be. 88.perc: Musacchio és Costa sárgult be. 91.perc: Godin is besárgult, 94.perc időhúzásért Bakambu is besárgult. Ezzel ért véget az összecsapás.

Az első játékrészben a hazai együttes alakított ki nagy ziccereket ám Fernandez kapuson nem tudtak Griezmann-ék kifogni. a vendégek gyakorlatilag helyzetet sem tudtak kidolgozni. A második játékrészben élénkebb lett a játék s több helyzet is kialakult ám a hazaiak nem tudtak élni lehetőségeikkel. A cseréket követően azonban a vendégek be tudták vinni a győztes találatot. Jó mérkőzést láthattunk ahol meglepetésre a vendég együttes győzött.