A Bajnokok Ligája elődöntőjének második fordulóját rendezik meg a mai nap folyamán. Az Atletico Madrid együttese csap össze a Real Madriddal. Az Atletico Madrid a D csoportban az 1. helyen jutott tovább, 6 mérkőzéséből 5-öt győzelemmel és egyet vereséggel zárt, utolsó 5 meccsükből, négy győzelem és egy vereség. Az Atletico Madrid a nyolcad döntőben az odavágón 2:4-re verte a Leverkusent, a visszavágón pedig döntetlent játszottak, valamint a negyed döntőben az odavágón 1:0-ás győzelmet aratott a Leicester ellen a visszavágón pedig döntetlen játszottak. A tabellán a csoportkörön belül a Real Madrid az F csoport 2. helyén jutott tovább, 6 mérkőzéséből hármat győzelemmel, hármat pedig döntetlennel zárt, utolsó 5 meccsükből 2 győzelem és 3 döntetlen. A Real Madrid a nyolcad döntőben, az oda és visszavágón is egyaránt 3:1-re verte a Nápolyt, a negyed döntőben, az odavágón 2:1-re, a visszavágón pedig 4:2-re verte a Bayernt. Az elődöntő odavágóján a Real Madrid 3:0-s győzelmet aratott. A sérültek között szerepel a hazaiaknál Barragan, Juanfran és Vrsaljko, míg a vendégeknél Bale, Carvajal és Pepe. A mérkőzés egyértelmű esélyese a Real Madrid együttese.

Atletico Madrid: Oblak, Filipe Luis, Godin, Savic, Gimenez, Koke, Gabi, Niguez, Carrasco, Griezmann, Torres

Real Madrid: Navas, Danilo, Ramos, Varane, Marcelo, Kroos, Casemiro, Modric, Isco, Benzema, Ronaldo

Az első félidőt a vendégek kezdték. 2. perc: Griezmann lőtte távolról a labdát magasan a kapu fölé. 3. perc: Isco elé érkezett egy lapos passz, majd lőtte laposan kapura, de Oblak védeni tudott. 4. perc: Danilo sárgult be. 5. perc: Navasnak kellett védenie Koke lövését követően, az ezt követő szögletből helyzet nem alakult ki. 6. perc: Savic sárgult be. 7. perc: Casemiro érkezett jól a szabadrúgásra, majd fejelte a labdát kapura, azonban Oblak védett. 8. perc: Niguez elé érkezett a labda, majd lőtte azt a kapu jobb oldala mellé. 10. perc: Griezmann lőtte a labdát laposan a kapu előterébe, de a védők szögletre tisztáztak, a beívelést követően Navas húzta le a labdát a magasból. 12. perc: Carrasco lőtte a labdát a 16-oson belülről kapura, ám a védők blokkolták. Még ebben a percben hazai szöglet következett, a beívelést követően Niguez érkezett jól a labdára, és fejelte azt a kapu jobb oldalába, 1:0! 15. perc: Varane buktatta ellenfelét a büntetőterületen belül, így büntetőhöz juttatta az Atletico együttesét. A büntetőt Griezmann lőtte egyenesen a kapu jobb sarkába, Navasnak esélye sem volt, 2:0! 18. perc: Isco cselezte be magát a 16-oson belülre, de a védők útját állták, az ezt követő szögletből két újabb alakult ki, a beívelésre Ramos érkezett, majd fejelte a labdát a kapu fölé. 34. perc: Godin sárgult be. 35. perc: Ramos sárgult be. 37. perc: Ronaldo lövését blokkolták a védők. Még ebben a percben Gabi sárgult be. 38. perc: Isco jutott be a 16-oson belülre, majd lőtte a labdát kapura, azonban Oblak bravúrral védett. 40. perc: Kroos tálalt Ronaldo elé, aki kapura lő, azonban a védők tisztáztak, az ezt követő szögletből gól nem született. 42. perc: Egy középre érkező labdát Kroos lőtte a kapura, de Oblak nagyszerűen védett, a kipattanóra pedig Isco érkezett és lőtte a hálóba, 2:1! 2 perc a hosszabbítás.

A második félidőt a hazaiak kezdték. 46. perc: Benzema elől tisztáztak a védők, az ezt követő szögletből helyzet nem alakult ki. 48. perc: Ronaldo lőtte a labdát szabadrúgásból kapura, de Oblak könnyedén védte. 49. perc: Hazai szabadrúgás következett, Griezmann lőtte a labdát a keresztléc fölé. 55. perc: Isco szerzett labdát, majd lőtte azt a kapu mellé. 56. perc: Torres helyére Gameiro érkezett. 57. perc: Thomas érkezett Gimenez helyére. 58. perc: Marcelo passzát követően Ronaldo lőtt 16 méterről a kapu bal oldala mellé. Még ebben a percben Modric cselezte be magát a 16-oson belülre, de lövését a védők blokkolták, az ezt követő szögletből helyzet nem alakult ki. 64. perc: Carrasco ívelte a labdát a kapu elé, azonban a védők tisztáztak. 66. perc: Carrasco robbant be a 16-oson belülre, lövését azonban a kapus védeni tudta. 67. perc: A kipattanóra Gameiro érkezett jól, majd fejelt kapura, de Navas bravúros mozdulattal védeni tudta, az ezt követő szögletből helyzet nem alakult ki. 69. perc: Marcelo beadását követően szögletre mentettek a védők, az ezt követő szögletből Ronaldo lőtt kapura, azonban ezt les miatt lefújta a játékmester. 71. perc: Navas védett hatalmasat Griezmann lövését követően. Még ebben a percben hazai szöglet következett, melyből nem alakult ki gólveszély. 72. perc: Koke lőtte a labdát szabadrúgásból kapura, de a védők kivágták a játékszert. 74. perc: Benzema lőtte a labdát ígéretes helyzetből a kapu jobb oldala mellé. 76. perc: Koke helyére Correa érkezett, majd Benzema helyére Asensio lépett pályára. 77. perc: Casemiro helyére Lucas érkezett. 77. perc: Navasnak kellett védenie Gabi lövését követően, az ezt követő szögletből helyzet nem alakult ki. 84. perc: Ronaldo szerzett labdát majd lőtt 16 méterről kapura, de az elakadt egy védőben. 86. perc: Correa sárgult be. 88. perc: Morata érkezett Isco helyére. 89. perc: Ronaldo lövését blokkolták a védők. 90. perc: Kroos lőtt kapura, de a védők tisztáztak, az ezt követő szögletből helyzet nem alakult ki. 2 perc a hosszabbítás. 92. perc: Griezmann lőtte a labdát 13 méterről a kapu jobb oldala felé, azonban Navas hatalmasat védett, az ezt követő szögletből helyzet nem alakult ki. Ezzel véget ért a mérkőzés, melynek végeredménye 2:1!

Az első félidőben egy jó érdekes játékot láthattunk. Az Atletico Madrid egy feszített tempót diktált, számos helyzetet alakítottak ki, melynek eredménye képen a 12. percben Nigueznek köszönhetően megszerezték az első góljukat. 3 perccel később Torresnek adódott lehetősége gólszerzésre ám Varane szabálytalanságának köszönhetően büntetőhöz jutottak a hazaiak, melyet Griezmann tudott gólra váltani, így megszerezték második góljukat is. Ezt követően feszültté vált a játék, és keményebb iramot diktált a Real Madrid, végül a 42. percben Isco gyors reakciójának köszönhetően szépíteni tudtak, így 2:1-el zárták az első félidőt. A második félidőben a Real Madrid egyel feljebb kapcsolt, így kiegyenlítettebb lett a játék. Összességében egy remek mérkőzést láthattunk ahol az Atletico Madrid lényegesen többször veszélyeztette komolyan a Real Madrid kapuját végül megérdemelten győzött 2:1-re, azonban a Real Madrid Isco góljának köszönhetően bejutottak a döntőben, ahol a Juventussal mérik össze erejüket.