A Premier League folytatódik a válogatott szünet után. A hazaiak katasztrofális szezont produkálnak eddig. Hullám hegyekről aligha beszélhetünk esetükben ám hullám völgyekről tehetünk említést. Gyakorlatilag az Arsenal egyetlen esélye a jövő évi Bajnokok Ligájára ha megnyerik az idei Európa Ligát. A Liverpool szintén nehéz szezont fut. Sérülések illetve Vírus miatt fertőzöttek miatt erősen megtizedelt a keret.  A mai mérkőzés esélyese a vendég együttes ám a Liverpool számára sem lehet biztosra venni idén semmit, sőt egy esetleges pontvesztésnél a Bajnokok Ligája indulás esélye is veszélybe kerülhet. Érdekes mérkőzés előtt állunk.

Arsenal: Leno;Tierney;Gabriel;Holding;Chambers;Thomas;Ceballos;Aubameyang;Odegaard;Pepe;Lacazette

Liverpool: Alisson;Alexander-Arnold;Philips;Kabak;Robertson;Milner;Fabinho;Thiago;Salah;Firmino;Mane

A mérkőzést a Liverpool kezdte. 12.perc: Milner fejelt egy lepattanó labdát a kapu mellé. 14.perc: Fabinho lőtt kevéssel a kapu mellé. 20.perc: vendég szögletek következtek helyzet nélkül. 27.perc: Mane fejesét védte Leno bravúrral. 35.perc: Milner lőtt 16 méterről a kapu mellé. 46.perc: Tierney megsérült helyére Soares állt be. Ezzel véget is ért a félidő.

A második félidőt az Arsenal kezdte. 52.perc: Salah  lövését blokkolták a hazai védők. 58.perc: Ceballos helyére Elneny állt be. 61.perc: Robertson helyére Jota állt be. 64.perc: Alexander-Arnold beadását Jota fejelte a hálóba 0:1! 68.perc: Slalah mutatott be szép szólót majd lőtt a kapuba 0:2! 73.perc: Jota sárgult be. 74.perc: Salah próbálkozását ezúttal Leno hárítani tudta. 77.perc: Aubameyang helyére Martinelli érkezett illetve Firmino helyére Wijnaldum állt be. 82.perc: Jota lőtt 16 méterről kapásból a hálóba 0:3! 84.perc: Kabak helyére Williams állt be. 88.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. A hosszabbítás 5 perc: 91.perc: Gabriel sárgult be. 94.perc: Mane helyzetét Leno védte nagy bravúrral. Ezzel ért véget az összecsapás.

Az első játékrészben mindkét együttes óvatosan kezdett. A Liverpool azonban az első 10 percet követően helyzeteket kezdett el kialakítani s Leno kitűnő teljesítménye is kellett ahhoz, hogy végül 0:0 álljon a félidőben az eredményjelzőn. A második játékrészben a vendégek ott folytatták ahol abbahagyták. Sorra dolgozták ki a helyzeteket majd Jota beállását követően el is dőlt a mérkőzés. A Liverpool megérdemelten tudott nyerni.