Az Angol Ligakupa elődöntőinek második mérkőzését játsszák az együttesek a hét közben. A Manchester City a Bristol City-t búcsúztatta, így már csak a döntőbeli ellenfele kérdéses. A mai estén az Emirates Stadium-ban a Chelsea vendégszerepel Wenger együttesénél. A hazaiaknál hír,hogy hétfőn bejelentették Henrik Mkhitaryan szerződtetését illetve ezzel párhuzamosan a Manchester United-be távozott Alexis Sanchez. Theo Walcott is elhagyta az ágyúsokat 12 év után ő az Everton-ba igazolt. További hír még Aubameyang esetleges szerződtetése! A tabella 6. helyén állnak a londoniak, legutóbbi 5 meccsükből 2-őt nyertek meg 2 döntetlen és 1 vereség mellett. A Chelsea sem ül nyugodtan a babérjain Barkley-t már korábban szerződtették most pedig a Roma-ból Dzeko a hírek szerint Londonba szerződik valamint Palmieri szerződtetésére is van némi esély. Nagy valószínűséggel Batshuay ezzel párhuzamosan elhagyja a kékek hajóját. A tabellán a 3. helyen áll Conte együttese. Legutóbbi 5 meccsükből 3-at nyertek meg 2 döntetlen mellett. A két együttes idén 3 esetben is találkozott és mindegyikesetben döntetlent játszott. A mai mérkőzésnek nincs valódi esélyese sőt az eddigi meccsek alapján meglepő lenne ha nem döntetlen és hosszabbítás lenne a mérkőzés végén.

Arsenal: Ospina;Bellerin;Koscielny;Mustafi;Monreal;Xhaka;Elneny;Wilshere;Özil;Lacazette;Iwobi

Chelsea: Caballero;Azpilicueta;Christensen;Rüdiger;Alonso;Bakayoko;Kante;Willian;Pedro;Hazard;Moses

A mérkőzést a Chelsea kezdte. 4.perc: Bakayoko lőtt a háló fölé. 5.perc: vendég szöglet melyet követően Pedro lőtt a hálóba ám les címén érvénytelenítették. 7.perc: ami korábban nem sikerült ezúttal Hazard-nak igen 1:0! 10.perc: Wilshere lőtt laposan kapura ám Caballero bravúrral hárított. 12.perc: hazai szöglet melyet követően Özil szögletéből Rüdiger lőtt saját kapujába 1:1! 16.perc: két vendég szöglet helyzet nélkül. 17.perc: Hazard sárgult be. 24.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. 30.perc: Willian sérült meg helyére Barkley állt be a vendégeknél. 31.perc. Wilshere sárgult be. 34.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 37.perc: vendég szöglet ám helyzet ebből sem alakult ki. 40.perc: Monreal lövését Caballero védte bravúrral. A hosszabbítás 3 perc, 48.perc: Özil lövését blokkolt a védelem. Ezzel ért véget a félidő. 49.perc: hazai szöglet helyzet nélkül.

A második félidőt az Arsenal kezdte. 48.perc: Xhaka lőtte a kapu fölé Lacazette labdáját. 52.perc: hazai szabadrúgás melyet követően helyzet nem alakult ki. 53.perc: Hazard lőtt kapura, az ezt követő szögletből helyzet nem alakult ki. 59.perc: Iwobi beadását Azpilicueta lőtte saját kapuja fölé, az ezt követő szögletből helyzet nem alakult ki. 60.perc: Lacazette kapott jó labdát majd egy cselt követően passzolt Xhaka elé, igaz végül Chlesea-s lábról került a középpályás elé ám a labda végül Xhaka lábáról került  a hálóba 2:1! 63.perc: Moses sárgult be. 65.perc: Batshuay érkezett Pedro helyére a hazaiaknál. 66.perc: Monreal sárgult be. 69.perc: Lacazette lekészített labdáját Xhaka rúgta a kapu mellé, szép támadás volt. 72.perc: Zappacosta állt be Moses helyére a vendégeknél. 75.perc: Alonso lőtt távolról a kapu mellé. 76.perc: egy gyönyörű támadás végén Iwobi lövését védte Caballero, a kontra támadásból szöglet alakult ki. A sarokrúgást követően a hazaiak hozhatták a labdát. 82.perc: Alonso lövését blokkolt a hazai védelem, az ezt követő sarokrúgásból Rüdiger fejelt a kapu fölé kevéssel. 84.perc: Lacazette helyére Kolasinac illetve Iwobi helyére Ramsey érkezett a hazaiaknál. 88.perc: Alonso lőtt szabadrúgásból a kapu fölé. A hosszabbítás 4 perc melyben nagy helyzet már ne alakult ki.

Az első játékrészben a vendégek kezdtek módfelett nagy iramban melynek gyorsan meg is lett az eredménye. Ezt követően ébredt a hazai  gárda s igaz némi segítséggel de kii tudtak egyenlíteni. Ezt követően felváltva alakultak ki helyzetek de találat nem született. A második félidőben a hazaiak lényegesen jobban játszottak ellenfelüknél s igaz ismét egy szerencsés góllal ám megérdemelten jutottak a Ligakupa döntőkébe ahol a Manchester City vár rájuk!