A hét végén a Premier League startpisztolyát élesítették. Ezt követően a Nemzetközi Kupák közül is elkél az első mégpedig az Európai Szuperkupa. E mérkőzést az elmúlt idény két legfontosabb kupáját nyerő együttes, a Bajnokok Ligája győztese a Real Madrid valamint az Európa Liga győztese a Sevilla vívja majd. A Real Madrid a tavasszal rekordot jelentő 11.-ik Bajnokok Ligája serlegét nyerte meg. A blancóknál Zidane vezérletével egy egységes csapat állt össze. Ami az idei nyarat illeti az eddigi szokásokkal ellentétben a madridiak nem voltak túl aktívak sőt, még a Pogba-ért folyt versenyből is gyorsan kiszálltak. A keret tulajdon képen két helyen változott eleddig, Jese Rodriguez pedig távozott a PSG kedvéért és a több játéklehetőségért. Jelenleg még várható érkezőről sem szólt a sajtó ami persze nem jelenti azt,hogy így is marad. A mai mérkőzést különböző okokból 5 első csapatos játékos hagyja ki: Ronaldo;Kroos;Navas;Bale és Pepe. A Sevilla zsinórban 3.-ik Európa sikerét zsebelte be idén összességében az 5.-et. A kispadon történt változás miután Unai Emery eligazolt A PSG kispadjára helyére Jorge Sampauli ült le aki Chilével nyerte meg a legutóbbi két Copa Americát. Az edzőváltást követően Vazquez,Correa;Ganso;Hirosi;Sarabia;Mercado és Ben Yedder személyében. Akadtak azonban távozók: Krychowiak;Figueroas;Banega,Reyes;Beto,Immobile;Llorente;Coke és Gameiro. A Sevilla kissé gyengülni látszik a fenti igazolásoknak eladásoknak köszönhetően. Így a mai este folyamán mindkét együttes a szezon végi összeállításokhoz képest gyengébb kerettel tud felállni. Az esélyek a Real Madrid győzelmét jósolják, érdekes mérkőzés előtt állunk.

Real Madrid: Casilla;Marcelo;Ramos;Varane;Carvajal;Kovacic;Casemiro;Isco;Asensio;Morata;Lucas

Sevilla: Rico;Pareja;Carrico;Kolodziejczak;N’Zonzi;Iborra;Kiyotake;Vazquez,Vitolo;Vietto;Mariano

A mérkőzést a papíron hazai Real Madrid kezdte. A 4.percben hazai szabadrúgás következett melyet követően nem alakult ki helyzet. Az 5.percben Isco lövését blokkolták a vendég védők. A 8.percben Ramos csúsztatását követően a védelem tisztázott így szöglet következett melyet követően a Sevilla hozhatta el a labdát. A 9.percben Rico védte Asensio távoli löketét. A 17.percben Asensio labdája ment el veszélyesen a kapu előtt. A 21.percben Asensio távolról lőtte ki a jobb felső sarkot elképesztő találat 1:0! A 27,percben Mariano lőtt a kapu fölé közelről. A 30.percben Carrico lövését Casilla védte bravúrral, az ezt követő szabadrúgásból helyzet nem alakult ki. A 42.percben Vazquez lőtt két védő közül szép mozdulattal a kapu bal alsó sarkába 1:1! Szép találat szinte a semmiből jött. A 44.percben Rica fogta Isco fejesét. Ezzel ért véget az első félidő.

A második félidőt a Sevilla kezdte. A 51.percben Rami érkezett a vendégeknél Carrico helyére. Az 54.percben egy gyors hazai kontrát Pareja fülelte le. Az 55.percben Isco került helyzetbe majd lőtt kapura de labdájába beléptek így szöglet következett melyből helyzet nem alakult ki. A 60.percben Iborra beadását Ramos fejelte ki a 16-oson kívülre. A 62.percben Morata helyére Benzema állt be a hazaiaknál. A 64.percben hazai szöglet következett melyet követően Ramos fejelt a kapu mellé. A 66.percben Modric érkezett Isco helyére. A 67.percben Vietto helyére Konoplyanka érkezett. A 71.percben Ramos buktatta Vitolot így a vendégek következhettek büntetővel melyet Konoplyanka lőtt a hálóba higgadtan 1:2! Meglepetés a levegőben. A 73.percben Kovacic helyér James érkezett. A 74.percben Iborra helyére Kranevitter érkezett. A 81.percbe Rico védte Carvajal lövését, az ezt követő szögletből helyzet nem alakult ki. A 84.percben hazai szöglet következett de ebből sem alakult ki gólhelyzet sőt Carvajal egy szabálytalanság miatt besárgult. A 86.percben Asensio sárgult be. A hosszabbítás 4 perc, a 92.percben vendég szöglet következett melyet követően helyzet nem alakul ki. A 93.percben egy nagy védelmi hibát követően Ramos maradt a kapu előtt üresen s fejelt a kapuba 3 méterről 2:2! Ezzel ért véget a rendes játékidő.

A hosszabbítás első félidejét a Real Madrid kezdte. A 93.percben James sárgult be. A 93.percben Kolodzeiczak kapta meg második sárgáját így piros lappal mehetett tusolni. A 94.percben hazai szabadrúgás következett melyet követően Rico védett. A 95.percben Modric lövése húzott el a kapu fölött. A 98.percben James beadását a védők szögletre mentették melyet követően Marcelo adott középe ahol Ramos érkezett s fejelt a kapuba de mint kiderült lökést követően. Jó bírói döntésnek tűnik. A 105.percben vendég szöglet következett melyet követően helyzet nem alakult ki.

A hosszabbítás második félidejét a Sevilla kezdte. A 108.percben James fejesét Rico védte bravúros mozdulattal. A 111.percben James próbálkozását a gólvonalról vágták ki. A 112.percben hazai szöglet következett melyet követően helyzet azonban ebből sem alakult ki. A 114.percben Vazquez lőtt a kapu mellé nagy helyzetből. A 115.percben Vazquez beadását James lőtte kapura melyet Rico fogott magabiztosan. A 118.percben Casemiro lövését védte Rico. A 119.percben Carvajal gyönyörű cselsorozatát követően lőtt a hálóba 2:1! Több helyzet már nem alakult ki.

Az első játékrészben a vendégek birtokolták valamivel többet a labdát, ám a több támadást a királyiak vezették sőt a blancok több veszélyes kontrát követően kisebb helyzetekbe kerültek. A hazai gól gyönyörű volt s szépségdíjas míg az egyenlítő találat inkább meglepő. Jó mérkőzést látunk de a tempón még látszik, hogy az előszezonban vagyunk. A második játékrészben a Sevilla kissé határozottabban focizott s ennek igaz egy gyanús 11-es révén meg is lett az eredménye. A madridiak ezt követően igyekeztek több helyzetet kialakítani s végül Ramos révén eredménnyel is jártak. A hosszabbítás első félidejében a kiállításig egyik csapat sem birtokolta többet a labdát, az esetet követően a hazaik ragadták magukhoz a kezdeményezést. A második 15 percben egyértelműen a Real irányított s rengeteg helyzetet alakítottak majd hagytak ki. Carvajal a végén elképesztő találatot szerzett. A Real Madrid nem érdemtelenül nyerte meg a trófeát.