A Bajnokok Ligája 5 csoportkörének szerdai játéknapjának legnagyobb érdeklődéssel várt mérkőzését a C csoportban rendezik ahol a PSG fogadja hazai pályán a Liverpoolt. A hazaiak a keretük erősségéhez képest bukdácsolnak a csoportban hiszen 4 mérkőzést követően 1 győzelem mellett 2 döntetlen és 1 vereség szerepel. A Liverpool sem áll sokkal előrébb ugyanis Klopp gárdája 2 győzelem mellett 2 alaklommal ki is kapott. A Francia Bajnokságban ugyanakkor szárnyal Tuchel együttese 14 meccset követően 100%-os teljesítménnyel vezeti a méltán híres és „erős” francia bajnokságot. A Liverpool a Premier League 2. helyén áll 13 mérkőzést követően, eddigi meccseikből 10-etnyertek meg 3 döntetlen mellett. Utolsó 5 meccsükből 4-et nyertek meg 1 döntetlen mellett. Idegenben utolsó 5 meccsükön 3 győzelem mellett 2 döntetlent értek el. A ma esti mérkőzésnek esélyese inkább a PSG gárdája ám bármilyen eredmény előfordulhat.

PSG: Bufon;Bernat;Kimpembe;Silva;Kehrer;Verrati;Marquinhos;Di Maria;Neymar;Mbappe;Cavani
Liverpool: Allison;Gomez;Lovren;Van Dijk;Robertson;Wijnaldum;Henderson;Milner;Salah;Firmino;Mane

A mérkőzést a PSG kezdte. 4.perc: hazai szöglet melyet követően a Liverpool indult meg s egy perccel később már vendég szöglet következett, helyzet ebből sem alakult ki. 7.perc: Di Maria lőtt kapura ám Alisson nagyot tudott védeni az ezt követő szögletből helyzet nem alakult ki. 13.perc: Alisson védett nagyot majd az elalvó védelem hibáját Bernat használta ki s lőtt a hálóba 1:0! 17.perc: Wijnaldum sárgult be. 24.perc: Verratti is besárgult. 31.perc: Mbappe próbálkozását Alisson védte bravúrral. 34.perc: Gomez sárgult be. 37.perc: Neymar egy kipattanó labdát lőtt okosan a hálóba 2:0! A hosszabbítás 3 perc, 46.perc: Di Maria csúszott be szabálytalanul a 16-ooson belül így vendég büntető következett melyet Milner a kapuba is lőtt 2:1! Ezzel ért véget  félidő.

A második félidőt a Liverpool kezdte. 47.perc: Marquinhos  érkezett kitűnően a kapu elé s fejelt a hálóba ám les címén a játékvezető érvénytelenítette. 53.perc: Neymar szabadrúgása a sorfalban landolt. 55.perc: két vendég szöglet következett helyzet nélkül. 65,perc: Di Maria helyére Alves érkezett illetve Choupo-Moting váltotta Cavani-t. Keita pedig Wijnaldum helyére állt be. 69.perc: két hazai szöglet következett melyekből ismét Marquinhos veszélyeztetett ám találat nem született. 71.perc: Firmino helyére Sturridge állt be. 77.perc: Milner helyére Shaquiri állt be. 78.perc: vendg szöglet helyzet nélkül. 83.perc: ismét vendég szöglet helyzet nélkül. 84.perc: Sturridge sárgult be. 85.perc: Mbappe helyére Rabiot állt be. A hosszabbítás 5 perc, 91.perc: Van Dijk sárgult be. 92.perc: Neymar lőtt egy szabadrúgást kapura ám a lövést sarokrúgás követte. A sarokrúgásból helyzet nem alakult ki. 93.perc: előbb Robertson majd Neymar és végül Keita is besárgult. Ezzel ért véget a mérkőzés.

Az első játékrészt a PSG uralta s sok helyzetet dolgozott ki melyek közül kettőt gólra is tudott váltani. A Liverpool mintha kereste volna játékát igaz a félidő végén egy szép támadást követően  büntetőből be tudtak találni. A második játékrészben a hazaiak rendkívül jól kezdtek s csak egy les választotta el a 3. találattól. A félidő második felében a Liverpool is ébredezett ám további találatot már nem tudtak szerezni. Összességében kitűnő mérkőzést láthattunk ahol a PSG akarat ereje érvényesült jobban. A Liverpool mai vereségével a csoport 3. helyére szorult.