A Premier League 14. fordulójának vasárnapi záró mérkőzésén egy liverpooli városi derbit is megtekinthetünk ahol a Liverpool hazai pályán fogadja az Everton együttesét. A hazaiak kitűnő szezont futnak a bajnokságban s a második helyen állnak a Manchester City mögött, eddigi 13 meccsükből 10-et nyertek meg 3 döntetlen mellett, utolsó 5 meccsükből 4-et nyertek meg 1 döntetlen mellett. Hazai pályán utolsó 5 meccsükből 4-et nyertek meg 1 döntetlen mellett. Az Everton mindössze a tabella 6. helyén áll, eddig 13 meccsükből 6-ot nyertek meg 4 döntetlen és 3 vereség mellett, utolsó 5 meccsükből 3-at nyertek meg 1 döntetlen és 1 vereség mellett. Idegenben utolsó 5 meccsükből 1-et nyertek meg 2 döntetlen és 2 vereség mellett. A két együttes összecsapásai mindig parázs csatát hoztak melyből felváltva került ki hol egyik hol másik együttes sikerrel. A Liverpool összességében jobban áll. A mai mérkőzés esélyesei is a vörösök.

Liverpool: Alisson;Robertson;Van Dijk; Gomez;Arnold;Wijnaldum;Fabinho;Mane;Firmino;Shaquiri;Salah

Everton: Pickford;Coleman;Keane;Mina;Digne;Gueye;Gomes;Walcott;Sigurdsson;Bernard;Richarlison

Az első félidőt az Everton kezdte. 1.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 4.perc: Mina fejlet centikkel a kapu mellé. 8.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 12.perc: Mane lőtt a kapu mell kevéssel. 21.perc: Alisson védte Gomes próbálkozását. 24.perc: két hazai majd egy gyors hazai szögletet követően sem változott az állás. 33.perc: Shaquiri lövését Pickford védte óriási bravúrral. 34.perc: hazai szöglet melyet követően helyzet nem alakult ki sőt Walcott került a túloldalon helyzetbe ám az állás nem változott. Több helyzet nem alakult ki a félidőben.

A második félidőt a Liverpool kezdte. 53.perc: Mane lőtt kevéssel  kapu mellé. 63.perc: Walcott helyére Lookman érkezett. 71.perc: Sahquiri helyére Sturridge érkezett illetve Keita Salah helyére. 77.perc: FAbinho sárgult be, majd a 80.percben Gomez is besárgult. 84.perc: Firmino helyére Origi állt be. 85.perc: Arnold szögletéből nem alakult ki helyzet. 88.perc: Gomes sárgult be. 89.perc: Bernard helyére Levin érkezett. 90.perc: Sigurdsson sárgult be. A hosszabbítás 6 perc, 91.perc: Silva helyére Zouma sárgult be. 96.perc: Van Dijk szerencsés lövése két alkalommal pattant a kapufán majd a lepattanót Origi fejelte a hálóba 1:0! Ezzel ért véget a mérkőzés.

Az első játékrészben a hazaiak alakítottak ki sok helyzetet ám találatig nem jutottak. A vendégek sem ugyanakkor egy-egy helyzet erejéig meg tudták bontani a hazai védelmet. A második félidőben a hazaiak nyomtak elsősorban ám úgy tűnt nem járnak eredménnyel. Végül a hosszabbításban a csereként beállt Origi szerencsés találatával nyert a hazai gárda megérdemelten.