A Premier League 21. fordulóját rendezik meg a Premier League-ben. A forduló szombati játéknapjának rangadóját a címvédő Leicester City vívja a fő bajnokaspiráns Chelsea ellen. A rókák a tabellát illetően mindössze a 15. helyen szerénykednek. Eddigi 20 mérkőzésükből mindössze 5-öt nyertek meg 6 döntetlen és 9 vereség mellett. Utolsó 5 bajnoki mérkőzésükből 1-et nyertek meg 2 döntetlen és 2 vereség ellett. Hazai környezetben 10 mérkőzést játszottak melyek közül 5-öt nyertek meg 3 döntetlen és 2 vereség mellett. Legutóbbi 5 hazai bajnokijukon 2 győzelmet arattak 1 döntetlen és 2 vereség mellett. Ranieri keretéből Ulloa combsérülés miatt hiányzik majd valamint az Afrika Kupa miatt  Amartey;Mahrez és Silmani. Így rendkívül nehéz mérkőzés vár a hazaiakra. A vendég Chelsea jelenleg 5 ponttal a Liverpool előtt vezeti a tabellát, eddigi 20 mérkőzésükből 16-ot nyertek meg 1 döntetlen és 3 vereség mellett. Legutóbbi 5 mérkőzésükön 4 győzelmet arattak zsinórban 1 vereség mellett. Idegenben is jól szerepel Conte együttese, ugyanis 10 mérkőzésből 7-et nyertek meg 1 öntetlen és 2 vereség mellett. Legutóbbi 5 idegenbeli bajnokijukon 4 győzelmet arattak 1 vereség mellett. A sérültek listáján Alonso;Terry és Costa szerepel. Costa-val kapcsolatos friss hír,hogy mesés kínai ajánlatot kapott melyet ugyan a klub elutasított de a játékos nem. Emiatt összeveszett a vezetőséggel s így Conte kirakta az együttesből a pletykák szerint. Egyes hírforrások szerint a támadó elhagyja a kékek csapatát. A két együttes őszi mérkőzését fölényese nyerték a londoniak.

Leicester City: Schmeichel;Fusch;Morgan;Huth;Chilwell;Mendy;Musa;Drinkwater;Ndidi;Albrighton;Vardy

Chelsea: Courtois;Cahill;Luiz;Azpilicueta;Moses;Kante;Matic;Alonso,Pedro;Hazard;Willian

A mérkőzést a Leicester City kezdte. 2.perc: Musa ment el a bal oldalon majd lőtt kapura de Courtois hárítani tudott. 6.perc: egy jobb oldalról induló támadás végén Hazard zavarta meg a hazai védelmet majd Alonso elé került  a labda aki senkitől sem zavartatva lőtt a kapu bal sarkába 0:1! 9.perc: vendég szabadrúgás melyet követően a védők vágták ki a mezőnybe a labdát. 12.perc:  vendég szöglet melyet követően helyzet nem alakult ki. 15.perc: Vardy kapott hosszú labdát a 16-oson belül így helyzet nem alakult ki, a passz Drinkwater adta. 22.perc: hazai szabadrúgás melyet követően Matic fejelte szögletre a labdát. 23.perc: hazai szöglet melyet követően a vendég védők fejelték ki a labdát. 29.perc: Musa lőtt távolról a kapu mellé. 36.perc: egy jobbról középre tett labdát Courtois ujjheggyel tolt ki a kapu előteréből. 38.perc: hazai szabadrúgás melyet Courtois húzott le a levegőből. 40.perc: két vendég szöglet következett melyekből helyzet nem alakult ki. 43.perc: Hazard lövése szállt  kapu fölé. A hosszabbítás 1 perc melyben helyzet nem alakult ki.

A második félidőt a Chelsea kezdte. 51.perc: Fuchs sárgult be. Az ez követő szabadrúgásból Alonso elé került a labda aki 16 méterről lőtte ki a jobb alsó sarkot 0:2! 58.perc: Hazard tört előre a bal oldalon de Schmeichel védte a lövését. 60.perc: Huth helyére Okazaki érkezett a hazaiaknál. 62.perc: vendég szöglet melet követően Cahill ollózását Morgan blokkolta, az újabb szögletet Schmeichel húzta le. 64.perc: egy jobb oldali beadást Alonso lőtt kapura de ezúttal pár centit tévedett. 71.perc: egy hazai védelmi megingást követően Willian elé került a labda aki azt középre játszotta s Pedro fejjel! találat a kapuba 0:3! A mérkőzés eldőlt. 72.perc: Musa helyére Gray érkezett. 74.perc: hazai szabadrúgás melyet követően Courtois öklözte ki a labdát. 75.perc: hazai szöglet melyből helyzet nem alakult ki. 77.perc: Simpson érkezett Albrighton helyére. 79.perc: Hazard helyére Fabregas állt be. 84.perc: Batshuay állt be Willian helyére illetve Pedro helyére Loftus-Cheek. 86.perc: Grey lőtt távolról a kapu mellé. 87.perc: hazai szöglet melyet követően Fuchs lőtt Courtois kezébe. A hosszabbítás 2 perc, melyben helyzet már nem alakult ki.

Az első játékrészben a hazaiak kezdtek agresszívebben ám a vendégek elragadták tőlük a labdát s gyakorlatilag az első támadásukból a kapuba találtak. Ezt követ nagy helyzet már nem alakult ki a félidőben. A hazaiak nem tudtak mit kezdeni a vendégek védelmével míg a vendégek nem szorgalmazták túlzottan az újabb találatot. A második félidőben a vendégek sokkal jobban használták ki helyzeteiket s Alonso második találatával végleg eldöntötték a mérkőzést. Megérdemelten nyert a Chelsea!